Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: rapsite.pl

Cześć, może zacznę na wstępie od sytuacji, którą żyje cały światek hiphop kultury, chcesz jakoś sprostować akcję z tą stroną "poznajmajkela"?
Majkel: Widzę, że zacząłeś z grubej rury, a miałem nadzieje, że będziemy rozmawiać o muzyce... ale skoro pytasz, to odpowiadam, że na tej stronie pojawiły się moje zdjęcia opublikowane bez mojej zgody i wiele nieprawdziwych informacji... pośród innych prawdziwych. Jednak kontekst w jakim te informacje zostały podane świadczy o tym, że zrobił to ktoś komu zależy żeby mi się nie wiodło... cóż mogę dodać? Ponoć ilość wrogów jest miarą wielkości.

Rozumiem, ale przecież nie każdy robi sobie zdjęcia ze swoim przyrodzeniem i nie wysyła ich w sieć (bo jednak ktoś musiał je jakoś dostać)
Majkel: A kto mi zabroni aktywnie korzystać z serwisów erotycznych? To moja prywatna sprawa w żaden sposób nie związana z hip-hopem, ani pracą jaką wykonuje choćby prowadząc warsztaty hip-hopowe. Jedno z czego zdałem sobie sprawę po tej akcji to, że choć tego nie podejrzewałem, jestem jednak osoba rozpoznawalną... i w związku z tym ludzi ciekawi co robie poza sceną. Wiem, że ludzie lubią skandale, ale ja nie zamierzałem tego skandalu wywoływać i mam w dupie to, że ktoś na siłę próbuje z tym dotrzeć do jak największego grona.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z hiphop'em?
Majkel: Naturalnie zupełnie... dorastałem w latach 95-2000 czyli w okresie początku i rozkwitu hh w Polsce, a że zawsze mnie do muzyki ciągnęło to tak się zaczęło. Ułatwieniem było to, że nie trzeba było nic umieć, tylko wystarczyło chcieć. Wcześniej słuchałem metalu i punka.

A jak reagowali Twoi rodzice? Byli przeciwni? Wspierali Cię?
Majkel: Moi rodzice zawsze mnie wspierali w moich pomysłach na życie... oczywiście przede wszystkim mentalnie... bo co oni wiedzieli wtedy o hip-hopie?? Ja wiedziałem mało, a oni nic.

Jakie projekty masz w planach? Co z bzzzt soundystem?
Majkel: Nagrywamy Bzzzt cały czas... trochę się pospieszyliśmy z zapowiedziami na styczeń, bo to jednak nie tak prosto nagrać i dobrze zrealizować muzykę w formule beatboxu, ale jest już sporo tej epki zrobione. Nawet dziś słuchałem dwóch kawałków już po mixie - tłusto :)

Mamy wierzyć Ci na słowo, czy może maxflo udostępni jakiś singiel?
Majkel: Wszystko w swoim czasie.... zaczniemy promować tą płytę kiedy będziemy wiedzieć już kiedy dokładnie wyjdzie.

Będzie można Cię gdzieś usłyszeć na featurignach?
Majkel: Wiesz ja się już sam czasem gubię w tym.... nagrywam tam coś czasem komuś... potem mija rok płyty nie wychodzą... ale nagrałem w 2008 ze 4 gościnne zwrotki i kolejne 4 czekają teraz na nagranie... nie wiem czy się choć jedna ukazała.

Jak długo trenowałeś free zanim zacząłeś pokazywać to publicznie?
Majkel: Od razu zacząłem to pokazywać publicznie.. oczywiście publika była niewielka bo to był rok 1998 chyba... tuż po premierze 600volta gdzie freestylował min. Wujek Samo Zło - wtedy dowiedziałem się czym jest freestyle.

A co z bitwami freestyle'owymi? Nadal bierzesz w nich udział?
Majkel: Coraz częściej jako sędzia, organizator, prowadzący bądź obserwator. Z dwóch powodów. Po 1.nie jestem w stanie nawiązać freestylowej walki z najlepszymi aktualnie mc.... a po 2. nie podoba mi się szkoła freestylu oparta tylko na panczach. Są one ważne... ale chciałbym żeby ci raperzy mieli flow, dystans do siebie i hip-hopu... ale też spoko.. nabiorą tego z wiekiem.

Którzy frestylowcy robią na tobie wrażenie? Którzy trzymają poziom?
Majkel: Muflon - podziwiam jego zdolność do naprawdę błyskotliwych ripost, ostatnio Czeski zajebiste wrażenie na mnie robi, bo wreszcie ma flow płynne. Zresztą uważam że wyniki większości bitew wskazują na to, kto jest czołówką... a z takich już co nie startują w bitwach to Tet na ostatnich dwóch koncertach na których go widziałem po prostu urywał jaja na wolno...

A co planuje teraz maxflo? Jaki projekt jest najbliższy wypłynięcia na powierzchnie?
Majkel: MaxFloRec zamierza wydać w najbliższym czasie składankę i EP bzzzytów.... więcej Ci nie zdradzę.

Jak oceniasz 2008 rok w swoim wykonaniu?
Majkel: Wszystko zależy jak patrzeć na ten rok. Od strony artystycznej niby nie wiele się działo... ale wypuściliśmy płytę Koligacji która mimo że nagrana w 2005 roku praktycznie, przetrwała próbę czasu, a Puzzel dojebał z aranżami i miksem tak że wreszcie lubię słuchać swojej płyty. Po wtóre wiele się działo w moim życiu szarej eminencji... Zostałem już na dobre promotorem i wydawca muzyki, która mi się podoba. Pod koniec 2008 roku rzuciłem pracę, żeby zajmować się tylko muzyką.... ogólnie dobry rok.

A co to była za praca?
Majkel: Pracowałem w dużym wydawnictwie zajmującym się książkami z dziedziny informatyki itp. i zajmowałem się obsługą księgarni internetowej.

Skąd bierzesz siłę/energię na tworzenie muzyki?
Majkel: Wszystko może być inspiracją... choć generalnie to cytując stary kawałek Tewu "im gorzej tym lepiej", czyli wyrzucanie z siebie frustracji jest dla mnie impulsem twórczym. Zawsze też lubiłem ciężkie bądź powstające na wkurwieniu agresywne numery. Lubie dobre pijackie kawałki. A siłę i energie do tworzenia biorę z kawy i red-bulli :P

Jakie polskie albumy z 2008 spodobały Ci się najbardziej?
Majkel: Absolutnym numerem jeden w Polsce 2008 była płyta Lao Che pod tytułem Gospel. Chętnie wyróżnię jeszcze Bob-One'a, Afro Kolektyw, Łone i Fokusa... aaa no i oczywiście najlepszą płyte wydała Lilu.. hehe :P

Czy interesujesz się polskim podziemiem?
Majkel: Umiarkowanie... ale to dla tego, że w Polsce definicja podziemia jest jakaś zjebana. U nas podziemie to wszyscy kolesie którzy mało potrafią i marzą o karierze, której nigdy nie zrobią, bo czasy 18L nie wrócą. A ludzi którzy świadomie wybierają scenę niezależną i poszukiwania artystyczne albo uważa się za odmieńców, albo wrzuca do jednego worka z wyżej wymienionymi.

A co z polskiego podziemia Cię zainteresowało? w czym widzisz potencjał?
Majkel: Zawsze byłem fanem Poemy Faktu - szkoda, że Dany postanowił odłożyć mikrofon na półkę... ale on wróci... bo z tego się nie wyrasta. Lubię Brudne Serca, bo to raperzy którzy są niebanalni. A tak w ogóle, to nie wiem gdzie jest granica podziemia, a gdzie nie.

Na zakończenie chcesz coś powiedzieć czytelnikom rapsite.pl?
Majkel: Chce powiedzieć czytelnikom żeby trzymali dystans. Do siebie, do życia, do hip-hopu... a zwłaszcza do sensacji i skandali.Informacje o artykule
Data dodania:2009-05-25
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
rapsite.pl, 11 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Lubię fristajlować - Siwydym - wywiad
Wojownik tkwi w mojej naturze - Mea - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.