Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Rozmowa z Markiem Kisielem, założycielem grupy Crazy Twisting Group

Rozmowa z Markiem Kisielem, założycielem grupy Crazy Twisting Group

Battle Of The Year 2008

Crazy Twisting Group (C.T.Group) to jeden z najlepszych polskich zespołów tańczących m.in. Hip-Hop oraz breakdance. Tworzą go młodzi, utalentowani tancerze z Łomży oraz kilku innych miast, którzy mają już na swoim koncie międzynarodowe sukcesy, w tym tytuł Mistrzów Europy 2008. Niedawno zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata w Las Vegas, które będą transmitowane przez amerykańską stację MTV. W Sztokholmie Polacy zaprezentuja swój show oraz zmierzą się w "bitwach" z przedstawicielami gospodaa

Zapraszamy na rozmowę z Markiem Kisielem, założycielem grupy Crazy Twisting Group

Kiedy zaczęła się historia grupy. Czy od początku istniało założenie, że ma powstać formacja profesjonalna? Czy jeszcze zostało coś z zabawy?
Marek Kisiel: Historia grupy zaczęła się w 2002 roku. Moim marzeniem było tańczyć i tworzyć efektowne show. I choć rzeczywiście jesteśmy już profesjonalistami, to przez cały czas bawimy się tańcem. Treningi i turnieje dają nam ogromną radość 

Jak wygląda normalny dzień ćwiczeń? Jak intensywnie trzeba pracować, aby osiagnąć dobry poziom?
Marek Kisiel: Spotykamy się regularnie od 7 lat, 3 razy w tygodniu, natomiast w wakacje wyjeżdżamy na 10 dni z daleka od domu, gdzie trenujemy nawet po 10 godzin dziennie. Aby osiągnąć dobry poziom, trzeba uwierzyć w siebie i dążyć do określonego celu. Tą zasadą kierujemy się od dawna, a nasze osiągnięcia potwierdzają jej słuszność.

Hip Hop Groove Festival 2009

Jak łączycie przygotowania z normalnym życiem? Czy udaje się to pogodzić ze szkołą czy rodziną?
Marek Kisiel: Taniec jest całym naszym życiem. Mimo, iż poświęcamy większość czasu na przygotowania, udaje nam się łączyć taniec z życiem codziennym. Nasi bliscy rozumieją naszą pasję i zaangażowanie, wspierają nas we wszystkim i pomagają nam.

Skąd bierzecie inspirację?
Marek Kisiel: Główną naszą inspiracją jest muzyka, która pobudza nas do tańca, aczkolwiek natchnienie do tworzenia kreatywnych rzeczy czerpiemy ze wszystkiego co nas otacza.

Co zaprezentujecie w Sztokholmie? Na ile da się to zaplanować, czy jest miejsce na spontaniczny taniec?
Marek Kisiel: Jeżeli chodzi o nasze show w Szwecji, to choreografia jest już dokładnie ustalona. Jednak zawsze pozostaje miejsce na spontaniczny taniec - to właśnie jest esensją Breakdance.Informacje o artykule
Data dodania:2009-08-03
Dział / Kategoria: taniec / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Brak danych

Ostatnie artykuły tego autora:
Jednak ojciec Kora zakupił swojemu synowi pas WBW!
Interview: Hilltop Hoods
Wywiad z legendarną ekipą Hilltop Hoods!
$uicideboy$ w Krakowie i Poznaniu
Hip-Hop Kemp 2018-Relacja

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-204-227-117.compute-1.amazonaws.com (18.204.227.117). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.