Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Raper, producent, wydawca - wywiad z Buszem

Raper, producent, wydawca - wywiad z Buszem

Autor: Miszczyk

Dowiedz się więcej o: Buszu.
Ekipa Wielki Szu Label w sieci wielkiszu.net

Jakiś czas temu nakładem wydawnictwa Wielki Szu Label ukazała się płyta EP Busza pt. "Demo", która wywołała spore zamieszanie w środowisku hip-hopowym. Specjalnie dla użytkowników Hip-Hop.pl przygotowaliśmy wywiad, z którego dowiecie się między innymi, co zmieniło się w jego życiu po wydaniu płyty, jakie są jego najbliższe plany związane z jego wytwórnią, produkcją bitów i wiele innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy do lektury!

Witam. Może na sam początek, dla tych, którzy Cię jeszcze nie znają - przedstaw się.
Buszu: Siema! Z tej strony Buszu. Jestem producentem, raperem, prowadzę niezależne wydawnictwo muzyczne Wielki Szu Label - w sieci www.wielkiszu.net!

Większe grono słuchaczy usłyszało Cię w numerze Temate i Hensona "To Nie Koniec" oraz w singlu "Czyja Jest Gra". Jak wyglądały Twoje początki w rapie? Gdzie prędzej można było Ciebie usłyszeć?
Buszu: Moje początki sięgają '96 roku. Jako 13 letni chłopak zafascynowany rodzącą się kulturą hip-hop napisałem swój pierwszy tekst i nagrałem go przy pomocy magnetofonu jamnik do jakiegoś nie do końca hip-hopowego instrumentala. W 2000 roku stworzyłem wraz z Mnichhem i Emem (bity) swój pierwszy skład, który nazywał się Element Społeczeństwa. Projekt ten, jednak szybko przestał istnieć pozostawiając po sobie kilka luźnych traków. W konsekwencji rozpocząłem pracę nad solową płytą i tak powstał w 2003 roku mój pierwszy album "Buszmen Swoim Ziomkom, a następnie w 2004 "Buszu Swoim Ziomkom II". Mimo, iż były to płyty zadedykowane swoim ludziom rozeszły się pocztą pantoflową po całym kraju, dzięki czemu zagrałem wówczas mnóstwo koncertów za przysłowiową flachę i zwroty. W 2004 r. stworzyłem również swoje pierwsze bity. W kolejnych latach zaszyłem się w studio, gdzie pracowałem nad brzmieniem i nagrywałem luźne kawałki. W 2008 roku postanowiłem dać znać o sobie szerszej publiczności i tak powstała inicjatywa projektu EP "Demo", którego misją jest zademonstrowanie tego, na co mnie stać zarówno od strony muzycznej jak i lirycznej. Wiesz, niosę płytę do ludzi żeby ją ocenili, a nie do wydawnictwa, bo mam swoje. No i chyba tyle.

Premiera Twojej EP-ki "Demo" już za nami. Co zadecydowało o tym, że płytę wydałeś własnymi siłami w Wielki Szu Label?
Buszu: Jaram się ogarnianiem spraw, załatwianiem wszystkiego, to dobra życiowa szkoła, która tworzy zaplecze na przyszłe lata. Lubię sam decydować i kierować sprawy na właściwe tory. W swoim dotychczasowym życiu przepracowałem niespełna miesiąc u kogoś. Praca u kogoś nie jest dla mnie, zabija bowiem moją niezależność i kreatywność. Być sam dla siebie szefem,  decydowanie o swoim czasie odpowiada mi najbardziej i na razie dobrze sobie radze.

EP "Demo" prezentuje twój rap i produkcje. Skąd pomysł na wyprodukowanie całej płyty samemu? Nie chciałbyś powierzyć materiału jakiemuś producentowi?
Buszu: Robię takie bity, jakie mi się podobają i jakimi sam się jaram. Powierzyć materiał komuś innemu? Po co, jak sam ogarnę zaaranżuje wszystko tak jak chce, zgodnie ze swoją wizją. Druga sprawa na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy w tym kraju
osiągają mniej więcej takie brzmienie w stylu w jakim produkuję. Nie ma co tu być fałszywie skromnym większość bitów na EP "Demo", to światowej klasy bangery. Więc po co mi inni producenci?

Lubię sam decydować i kierować sprawy na właściwe tory

Twoje bity stylistycznie są bardzo nowoczesne. Określasz "Demo" jako profesjonalną mainstream'ową produkcję inspirowaną najlepszymi wydawnictwami zza oceanu. Kto stanowi dla Ciebie tą inspirację? Nie uważasz, że wypuszczając taki materiał w Polsce należy wykonać "odważny krok'?
Buszu: No to fakt. Polska to specyficzny kraj i wiem, że styl mojej muzyki nie będzie miał tu łatwej drogi, ale robię swoje tak jak mi się to widzi i tyle na ten temat. A co do inspiracji, słucham głównie amerykańskich, mainstreamowych płyt, które ukazały się po dwutysięcznym roku. Nie trafia do mnie oldschool, trueschool, złota era hip-hopu, choć nie ukrywam mam kilka swoich ulubionych perełek z tych klimatów.

Zacytuję Ciebie sprzed pięciu lat - "(...) w ogóle to szczęścia nie dają pieniądze". Po przesłuchaniu płyty zauważyłem, że duża część Twoich utworów dotyczy właśnie pogoni za hajsem. Jak to jest z tymi pieniędzmi? Główny cel w życiu Busza?
Buszu: Sprawa wygląda naprawdę prosto, mam kochającą rodzinę, mam wspaniałą narzeczoną, mam dobrych wieloletnich przyjaciół, jedyne, czego mi jeszcze potrzeba to sensownych pieniędzy. Wiesz żarty się skończyły, to już nie są czasy, gdzie szmal jest potrzebny na nowe buty i blanty wieczorem. Mam do utrzymania chatę, firmę, kilku ludzi pod sobą, którzy wierzą, że wspólnymi siłami coś osiągniemy i tego się konsekwentnie trzymam. Cel główny Busza? Cele są zwykłe jak u każdego mojego rówieśnika - własny dom, rozwój firmy i spokojne życie, w którym nie martwisz się, że brakuje na koniec miesiąca na czynsz i opłaty.

Jak mówisz o sobie - jesteś handlowcem, grafikiem, marketingowcem, szefem i swoim pracownikiem. Musisz być zapracowanym człowiekiem, więc nie jest Ci ciężko połączyć to wszystko?
Buszu: Wybrałem inną drogę niż zwykli rówieśnicy. Tak jak powiedziałem już wcześniej w swoim życiu przepracowałem u kogoś zaledwie miesiąc czasu, jest takie powiedzenie, które bardzo lubię - dasz gościowi rybę to on ją zje i za jakiś czas dalej będzie głodny, a dasz mu wędkę to sam sobie te ryby będzie łowił i właśnie ja wybrałem wędkę, czyli sam ogarniam wszystko. Wiesz nie mając nic na starcie musiałem wiele rzeczy sam wziąć na barki i stąd te wersy. Czasami jest ciężko, ale ja lubię wyzwania jak to mówią do odważnych świat należy.

Płyta została wydana profesjonalnie, promowana video promomixem, singlem z klipem, a jednak jej nazwa to "Demo". Dlaczego?
Buszu: Niosę swoją demówkę do ludzi, żeby ją ocenili, a nie do wydawnictwa, bo mam swoje i to jest misja tej płyty. Ludzie mają usłyszeć o mnie, zapoznać się z tym, co robię. W pewnym sensie jest to pierwszy krok promocji mojego długo grającego albumu. Ciężko mają debiutanci dlatego zdecydowałem się na taką opcje. Właśnie mija półtora miesiąca od daty premiery i mogę powiedzieć, że wszystko idzie tak jak to sobie rozkminiłem. Kilkadziesiąt tysięcy oglądnięć klipu "Czyja jest gra" w sieci, pół tysiąca sprzedanych płyt przez Internet, koncerty na terenie całego kraju. Jak na gościa który dosłownie pojawił się znikąd uważam to za naprawdę dobry wynik w tych czasach.

Chciałbym teraz zapytać o Twoją działalność, czyli o Wielki Szu Label, którego celem jest "promocja świeżej i dobrej w brzmieniu polskiej muzyki miejskiej". Kto zasila szeregi Twojej stajni i czy możemy spodziewać się nowych twarzy?
Buszu: Obecnie oprócz mnie szeregi zasilają przede wszystkim Sitek i Al Paciwo.  Zaczęliśmy już prace nad  ich solowymi albumami, na których oprócz produkcji muzycznej zajmę również funkcje producenta wykonawczego. Wiem, że stać na wiele tych chłopaków i ich czas na tej scenie dopiero nadchodzi  Będą to mocne treściwe, tłusto brzmiące albumy. Jeszcze w tym roku będziecie mogli usłyszeć pierwsze efekty naszych działań! Każdy z nas planuje wypuścić po jednym singlu z konkretnym video klipem i będzie to oficjalny start promocji naszych albumów. A co do nowych twarzy to teraz głównie skupiamy się na poszukiwaniu utalentowanych wokalistów i wokalistek. Jednakże zapraszamy wszystkich do przesyłania swoich demówek do nas. Info w dziale kontakt na stronie www.wielkiszu.net.

EP "Demo - ostatnie sztuki na www.buszu.pl

Jako producent przy pomocy, jakiego sprzętu korzystasz tworząc bity? Możesz powiedzieć gdzie można było i gdzie można będzie usłyszeć Twoje produkcje?
Buszu: Cały mój arsenał produkcyjny opiera się głównie na wtyczkach VST, średniej klasy odsłuchu i klawiaturze sterującej Roland PCR-500 i w sumie to mi na razie wystarcza. Co do produkcji bitów miałem kilka propozycji współpracy od pierwszoligowych graczy polskiej sceny. Kilka moich bitów nawet powędrowało gdzieś tam do kogoś, ale co z tego będzie to sam nie wiem. W sumie nawet mi na tym jakoś bardzo nie zależy, ponieważ, wolę produkować tłuste bity dla moich graczy z Wielki Szu Label. Wiem, że razem możemy wiele osiągnąć i to jest dla mnie prawdziwa zajawka! Trzymamy się razem, mamy wspólne cele i to chyba liczy się najbardziej. Chciałbym też dodać, że w tym roku jeszcze wypuszczę płytkę DVD z danymi, na której znajdą się tutoriale jak Buszu produkuje bity, solidny bank brzmień, artykuły związane z tworzeniem muzyki itp. Myślę że będzie to nie lada gratka dla zaawansowanych, jak i  początkujących producentów. Kolejna sprawa. W związku z tym iż bardzo dużo ludzi pyta mnie czy mam jakieś bity do sprzedania planuję również założyć witrynę, na której będzie możliwość zakupu moich bitów. Mam tego sporo, także będzie w czym wybierać. Jeżeli chcecie być na bieżąco koniecznie zapiszcie się do newslettera na naszej stronie www.wielkiszu.net, który znajduje się na dole pod newsami na stronie głównej.

Co ciekawe masz także własną markę odzieżową Lucky Dice. Co to za ubrania? Gdzie można je dostać?
Buszu: Tak. To jedna z moich działalności poza muzycznych. Oprócz kilku pierwszych projektów ubrań, dotychczas zajmowałem się głównie produkcją limitowanych modeli na zamówienie, dzięki czemu zgromadziłem już wystarczający kapitał na stworzenie pierwszej kolekcji oraz odpowiedniego zaplecza do tego typu działań, dzięki któremu firma ta sprawnie będzie mogła działać. Wizja tworzenia tych ubrań opierać się będzie na prostych, wyrafinowanych projektach, które cechuje przede wszystkim elegancja połączona z luźnym stylem miejskim, podkreślona ciekawymi, oryginalnymi, ale nie dużymi zdobieniami i dodatkami konfekcyjnymi. Wejście mojego brandu na rynek planowane jest dopiero na wiosnę 2010 roku. Wówczas będzie to pierwsza oficjalna kolekcja dystrybuowana w sklepach na terenie całego kraju z porządną promocją itp.

Pytanie na koniec - zdradź na jakiego Merca chcesz zarobić hajs (śmiech)
Buszu: Myślę, że czarny CLS pasowałby idealnie do czarnych okularów i czarnej New Ery (hehe)

Dzięki za tą rozmowę. Teraz czas na pozdrowienia, reklamę i słowo na koniec.
Buszu: Pozdrawiam wszystkich, którym podoba się mój styl i naprawdę dziękuję wszystkim, którzy zamówili moja płytę!  Ma to dla mnie ogromne znaczenie! Dla wszystkich którzy nie nabyli jeszcze mojej płyty zapraszam na www.buszu.pl gdzie wciąż można ją kupić . Pamiętajcie kupując płytę w oryginale doceniacie pracę artysty!

Dowiedz się więcej o: Buszu.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-10-08
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.78 (9)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Miszczyk, 29 lat
mężczyzna, Człuchów

Ostatnie artykuły tego autora:
Robimy kawałki tak, aby nam się podobały - Siwers/ Tomiko
"King Of Rap" - wywiad z Eskaubei
Przedpremierowy wywiad z Tomiko i Siwersem
Tematycznie - wywiad z Temate
Tłusty, przedpremierowy wywiad z 2stym!

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
chudy (POZNANSKIRAP.COM)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:24:55, 10-10-09
Dobry gracz dobry wywiad

Al Dente
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:52:56, 14-10-09
YOŁ

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:58:10, 14-10-09
buszu spoko rapsy

Korzyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:07:31, 14-10-09
NIE WSZYSTKO MOZNA KUPIC BO NIE WSZYSTKO MA CENE , WIEM O CZYM MOWIE NIE JESTEM KURWA BIZNESMENEM !

^zord0n
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:17:36, 14-10-09
"tej bandzie za ten rap, należą się krocie!"

BoCzu
Autor: BoCzu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:31, 14-10-09
I to pierwszy ze Świdnicy!

a to jego kawałek który buja sie ładne pare lat stestujcie! www.youtube.com(...)EfLQ8


Fankmaster Klex
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:23:56, 14-10-09

Oj chyba męczyłeś się słuchając rapu od 1996 do 2000 roku (którym jak sam mowisz "chłopaku" byłeś "zafascynowany"). Osobiście nie mógłbym słuchać rapu, który do mnie nie trafia ("Nie trafia do mnie oldschool, trueschool, złota era hip-hopu") :) chyba ze robie to ze względu na kolegów, blachary i akceptacje buraków.

 

na tym skończyłem czytać. A ty dojechałeś aż do mojego komenta ciulu HAHAHAHHA ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ps. Odbanowali mnie już po zablokowaniu i to ledwo po założeniu nowego konta więc możecie już mi dawać 10. Dziękuję.


DW202JA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:41:44, 14-10-09
Dobry gracz dobry wywiad

miko300
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:55:37, 14-10-09
Buszu! Zajebisty gracz! Czekam na jakieś ruchy w WielkimSzuLaber'ie bo od 1,5 miesiaca cisza :(

waiting4sun!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:13:04, 14-10-09
Buszu to buszu tamto

dawaj mi hajsy bo zbieram na merca


Ambirtnych mamy słuchaczy i zatwardziałych forumowców skoro nazywają go dobrym graczem

Nie oceniam raperów po wyglądzie ale w tym wypadku musze...
Totalnie nieudolna kopia Donguralesko, czarna new era, czarne okulary, tylko że w tym wszystkim zapomniał o tym że drugiego gurala na tej scenie nie ma i nigdy na sto procent już nie będzie!

Jaką on firmę prowadzi? Jakie wydawnictwo? Wielki szu?
Kto słyszał o wielkim szu? Kogo oni wydali?
Al paciwo - troche mu sie pomyliło w głowie ostatnimi czasy, chce być polskim Game'em chyba.
Sitek - 3ligowy polski wykonawca hip hop - pozostawiam bez komentarza
Buszu - Jak wyżej.

Męczące flow, monotematyczność, robienie z siebie biznesmena na siłę by pokazać wszem i wobec jakim to się nie jest człowiekiem sukcesu.

Dobre bity, ale  poziom matheo to to nie jest i na pewno tak szybko nie będzie.

Krótko mówiąc
Niepodoba mi się ani troche
Bity i New era to za mało

WuTang1988
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:54:38, 15-10-09
Krótko i na temat ten Buszu to zwykła <cenzura> a nie Raper popieram kolesia wyżej mnie dobra wypowiedz na jego temat  Buszu jak jesteś taki kozaczek to wpadnij do mnie do Wałbrzycha na u stawkę z kolesiami wybije Ci z głowy pozerskie txt i wypożyczone fury i taki będzie finał ze pójdziesz prosto na komisariat żalić się z dwoma podbitymi oczami :D aha a jak zbierasz na mercedesa to zacznij zbierać puszki a jak jesteś królem podziemia to jesteś <cenzura> szczurem bez ogona. Obiecuje Ci już tera mega dissa Gwiazdeczko i zobaczymy kto zniknie

KRÓL KRÓLÓW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:20:37, 15-10-09
Autor: waiting4sun! Link do posta
23:13:04, 14-10-09
Buszu to buszu tamto

dawaj mi hajsy bo zbieram na merca


Ambirtnych mamy słuchaczy i zatwardziałych forumowców skoro nazywają go dobrym graczem

Nie oceniam raperów po wyglądzie ale w tym wypadku musze...
Totalnie nieudolna kopia Donguralesko, czarna new era, czarne okulary, tylko że w tym wszystkim zapomniał o tym że drugiego gurala na tej scenie nie ma i nigdy na sto procent już nie będzie!

Jaką on firmę prowadzi? Jakie wydawnictwo? Wielki szu?
Kto słyszał o wielkim szu? Kogo oni wydali?
Al paciwo - troche mu sie pomyliło w głowie ostatnimi czasy, chce być polskim Game'em chyba.
Sitek - 3ligowy polski wykonawca hip hop - pozostawiam bez komentarza
Buszu - Jak wyżej.

Męczące flow, monotematyczność, robienie z siebie biznesmena na siłę by pokazać wszem i wobec jakim to się nie jest człowiekiem sukcesu.

Dobre bity, ale  poziom matheo to to nie jest i na pewno tak szybko nie będzie.

Krótko mówiąc
Niepodoba mi się ani troche
Bity i New era to za małoKAZDY OD CZEGOS ZACZYNAŁ BAŁWANIE. KURWA ZNALAZŁEŚ SIĘ WIELKIM GURU OD OCENIANIA. MOZE WIELI SZU TO NIEZNANA MARKA ALE NIC ODRAZU NIE BEDZIE ZNANE. NA WSZYTKO POTZREBA CZASU I CIEZKIEJ PRACY A TAKIE LAMUSY JAK TY MYSLA ZE ROZUMY POZJADALI.

A TY... WY TANG ---

JEZELI MASZ TAKICH DOBRYCH KOLEZKOW RAPERO TO CZEMU NIKT O NICH NIE SLYSZAL JESZZCE? JAKIEGO TY DISAA OBIECUJESZ? KIM TY WOGOLE JESTES ?

waiting4sun!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:53:21, 15-10-09
Po1
Każdy kto choć troszkę oleju w głowie nie wyzywa od 'bałwanów' i 'lamusów' - gratuluję.

po2
Oczywiście że na wszystko potrzeba czasu, ale ochłoń przez chwilę i się zastanów.
Celem każdej wytwórni muzycznej jest wydawanie najlepszych graczy na scenie. Z tym że powiedz mi, jaki dobry i szanujący się raper wyda płytę w jakieś pseudo wytwórni Busza? Jedyne kogo on może wydać to siebie, i swoich kolegów, promować to słabymi równie montotematycznymi klipami, i robić koszulki dla gówniarzów ze swojego miasta. I zapamiętaj
ŻADEN DOBRY POLSKI RAPER NIGDY NIE WYDA PŁYTY W WIELKI SZU. NIGDY !!

po3
Zanim kogoś zwyzywasz z góry zastanów się kim ty jesteś i co sobą reprezentujesz. Nie chce mi się już rozwodzić na temat twój, i takich jak ty.
Bez respektu.

StraightOldSkewlFlavour
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:18:57, 15-10-09
'zajebisty skromny sukinsyn' - oksymoron troche, ogolem to tandetne disco made in rykowisco - a jeszcze jak dojebal z tym ze bangery klasy swiatowej to juz w ogole.. nie ma to jak jezdzic po swidnicy mercem swojej matki, do ktorej nawet nalezalo konto bankowe na ktore naiwni mieli wplacac hajs na preordery ;D zenada, 0/10. graj dalej na klawiaturze BAYER BUSZ

KRÓL KRÓLÓW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:12:59, 15-10-09
Autor: waiting4sun!

po2
Oczywiście że na wszystko potrzeba czasu, ale ochłoń przez chwilę i się zastanów.
Celem każdej wytwórni muzycznej jest wydawanie najlepszych graczy na scenie. Z tym że powiedz mi, jaki dobry i szanujący się raper wyda płytę w jakieś pseudo wytwórni Busza? Jedyne kogo on może wydać to siebie, i swoich kolegów, promować to słabymi równie montotematycznymi klipami, i robić koszulki dla gówniarzów ze swojego miasta. I zapamiętaj
ŻADEN DOBRY POLSKI RAPER NIGDY NIE WYDA PŁYTY W WIELKI SZU. NIGDY !!

ZIOMUS. PO PIERWSZE CELEM KAZDEJ DOBRE POLSKIEJ WYTWÓRNI CELEM JEST ZAROBIENIE CHAJSU, NIEKONIECZNIE NA KIMS KTO JEST WG. CIEBIE DOBRYM RAPEREM. WYSTARCZY ZE COS TRAFIA DO LUDZI I MAJKIKOLWIEK ODBIOR. PO DRUGIE OGANIJ SOBIE HISTORIE TYCH WTOICH "WIELKICH WYTWÓRNI" JAK ZACZYNALI, JAKICH MIELI ARTYSTOW W SWOIM KOSZYKU ITP ITD. MOZE I TEN CALY BUSZU I JEGO WYTWORNIA CZY JAK TO MOZNA OKRESLIC ZBYT WYSOKO OCENIAJA SIEBIE I ZBYT WYSOKO PODNOSZA POPRZECZKE CO DO SWOICH UMIEJETNOSCI ALE---

WAZNE ZE COS ROBIA. ALBO ZNIKNA PO SEZONIE ALBO NIE I BEDA SIE DALEJ ROZWIJAC. A TY CO ROBISZ.??

PROJECT POLISH RAP CLASSICA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:20:59, 15-10-09

TEŻ MAM SWOJE STUDIO i WYTWÓRNIE ORAZ UBRANIA KOLEKCJE YOŁ


waiting4sun!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:39:57, 15-10-09
Te 'wielkie wytwórnie' założyli właśnie DOBRZY RAPERZY !!

Zgodze się że celem wytwórni jest zarabianie pieniędzy - ale twój tok rozumowania jest zbyt płytki kolego, ponieważ żeby wytwórnia zarobiła jakieś pieniąde, muszą się sprzedawać płyty w całej polsce (nie tylko lokalnie)i muszą być organizowane koncerty (nie tylko lokalnie) które wypełnią kluby do max.

A żeby te dwa punkty spełnić, potrzebujesz DOBRYCH RAPEROW - którzy już mają dawno swoje wytwórnie i promują muzykę pod swoim logo.

Buszu dużo chce, ale mało może


Co do mnie, to to nie jest dla mnie miejsce żeby promować tutaj swoją muzykę i siebie.
Przeczytasz jeszcze o mnie na głównej, nie wiedząc nawet że to ja.
Forum zostawiam sobie na komentarze incognito, bez podtekstów i niepotrzebnego lansowania siebie.

MOJE SŁOWA BRONIĄ SIĘ SAME!
Tyle.

batis270493
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:25:17, 15-10-09
Dobry ziom

0wip
Autor: 0wip   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:11:47, 15-10-09
WFD vs OSTR        Tak się robi Hip-Hop !!!!!!       do odsłuchania na www.youtube.com(...)VtSSQ

PODOSTRZYFSZ Y !!!!!!!!!!!!!!!!!
www.youtube.com(...)VtSSQ
www.youtube.com(...)VtSSQ
www.youtube.com(...)VtSSQ

DW202JA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:04:59, 15-10-09
Te 'wielkie wytwórnie' założyli właśnie DOBRZY RAPERZY !!


i kolejny błąd. Pokaz mi przyklad jednego kolesia ktory na starcie byl uwazany za dobrego rapera. owszem nie ma takiego. do wszystkiego trzeba z czasem dojsc.

r.a.d.o
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:49:58, 15-10-09
szkoda ze ludzie czesto nie potrafia spojrzec na siebie samokrytycznie. zapytac jaki naprawde jestem czy nie trzeba nic zmienic w swojej osobie. to wlasnie idioci-  mysla ze sa zajebisci  ps. buczu lypa lypa

waiting4sun!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:17:58, 16-10-09
sokół

KRÓL KRÓLÓW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:40:43, 16-10-09
Koło się zatacza. Teraz sokół jest chujowym raperkiem z dobrą wytwórnią

waiting4sun!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:21, 16-10-09
Jeżeli dla ciebie sokół jest 'chujowym raperkiem' to nie mamy o czym rozmawiać

LilQueen
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:06:57, 17-10-09
a dla mnie Buszu mowi wreszcie normalnie ludzie nie mamy ciagle lat 90 trzeba isc do przodu.Wszyscy ida francja niemcy anglia nie wspominajac o USA. nie mowie ze podoba mi sie na rynku obecnie wszystko bo z reguly brzmia kawalki baardzo podobnie ale cos sie zmienia.Natomiast w Polsce jestesmy caly czas na tym samym levelu. Oprocz Gurala ( np orientalne bity), Palucha, PTP,(crunkowe bity) Fabuly( kawalki z bitem  reggaetonowym) i Buszu wszystko lata podobnie.

Buszu przynajmniej wie co chce robic. Mam nadzieje ze daleko zajdzie.
Buszu raczej nie stylizuje sie na Gurala bardziej przypomina mi niemieckiego rapera.

wlasnie widzialam przed chwila klip na mtv Fu i Wozzo i to jest nasz hip hop.........

fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:02:27, 17-10-09
busz? dżordż busz? ten z usa? hę dziwne...?

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.