Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Szczecin rośnie w siłę - wywiad z PMM

Szczecin rośnie w siłę - wywiad z PMM

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: PMM.
Jak od wielu lat pracujesz na to, żeby profesjonalnie i na najwyższym poziomie robić coś i wydawać rap w oficjalnym obiegu to nie poddajesz się tylko dlatego, że napotykasz problemy.

Jesteśmy świeżo po premierze najnowszej, drugiej płyty reprezentantów Szczecina PMM.  Tytuł krążka "Rap, stresy, hulana, ineteresy" w pełni oddaje tematykę kawałków jakie trafiły na album, a wszystkie one uzupełnione zostały osobistymi refleksjami Głowy i Węża. Muzycznie to rewelacyjne brzmienie i mocne bity, klubowe bangery, klasyka oraz trochę funku. Zapraszamy na rozmowę z PMM, w której kilka zdań o tym jak powstawał materiał oraz o nowościach spod szyldu Fat Flow Label.

Co sprawiło, iż sklepowa data premiery najnowszego krążka PMM została przeniesiona z 27 lutego na 8 kwietnia? Nie uważacie, że sporo osób które początkowo były zainteresowane zakupem albumu "Rap, Stresy, Hulana, Interesy", w momencie gdy nie znalazły go w swoim Empiku postanowiły ściągnąć materiał z Internetu, rezygnując z nabycia oryginalnej kopii?

PMM: Prawda jest taka, że każda dystrybucja ma swoją kolej, a przesunięcie terminu wydania wynikło z przyczyn niezależnych od nas. Wiesz - mamy też nadzieję, że osoby, które doceniają naszą twórczość pójdą po płytę do sklepów - tym bardziej,   jeżeli słyszeli już materiał. W sumie dzięki temu im więcej płyt zejdzie ze sklepowych półek - tym bardziej będziemy czuć się docenieni przez słuchaczy.

Wasza płyta została wydana nakładem Fat Flow Label oraz warszawskiej wytwórni PROSTO. Kto jest odpowiedzialny za dystrybucję tego albumu?

PMM: Za dystrybucję albumu PMM2 odpowiedzialna jest wytwórnia PROSTO.

W momencie gdy polskie wytwórnie hip-hop'owe mają ogromne problemy z wstawieniem płyt do sklepów, nie lepiej zsumować wszystkie siły na wypromowanie idei preorder'u i kupowania krążków na oficjalnych stronach internetowych raperów, dzięki czemu pieniądze trafiają prosto do artystów, a albumy bez opóźnienia docierają do słuchaczy?

PMM: Z jednej strony to racja ale jak od wielu lat pracujesz na to, żeby profesjonalnie i na najwyższym poziomie robić coś i wydawać rap w oficjalnym obiegu to nie poddajesz się tylko dlatego, że napotykasz problemy. Jeżeli wytwórnie hip-hopowe mają problemy z wystawianiem płyt, a nam wraz z wytwórnią PROSTO udało się to zrealizować, to podnosi to tylko prestiż albumu.

Czym w przyszłości będzie zajmował się Fat Flow Label? Bierzecie pod uwagę wydanie materiału innych raperów?
PMM: Na dzień dzisiejszy całe Fat Flow Lejbel rozpoczyna prace nad produkcją PMM3. Co będzie działo się w przyszłości - zobaczymy. Realizacja i wydawnictwo płyt innych wykonawców zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja finansowa FFL, bo jeżeli podejmiemy się w przyszłości realizacji albumów innych wykonawców, to tylko na najwyższym poziomie.

Dlaczego postanowiliście dołączyć do grona wykonawców PROSTO? Ze Szczecina bliżej do Stoprocent...
PPM: PMM to FFL, a Fat Flow Lejbel rządzi się swoimi prawami. Jesteśmy niezależni. Wytwórnia PROSTO wspiera nas, dając nam wolną rękę w wielu kwestiach przez co dobrze nam się współpracuje. Pozdro dla wszystkich dobrych graczy S. Z. N. !

Początkowo w utworze "Mam Pewny Plan" oprócz Ero miał pojawić się także Pezet. Co się stało z jego gościnną zwrotką?
PMM: Nie ma tej zwrotki, widocznie Pezet był zapracowany he he, pozdro ziom!

Uważacie, że tytuł "Rap, Stresy, Hulana, Interesy" najlepiej oddaje tematykę płyty? Skąd pomysł na taką właśnie nazwę?
PMM: "Rap, Stresy, Hulana, Interesy" to najlepszy tytuł jaki może mieć PMM2.   Po nagraniu materiału słuchaliśmy płyty, płyty słuchała Asia. Tytuł rozkminiliśmy na korytarzach Radia Szczecin, z kawą w łapie, podczas jednej z audycji Wu-Doo.

Planujcie w najbliższym czasie promować krążek "Rap, Stresy, Hulana, Interesy" koncertami? W jaki sposób osoba chętna na zorganizowanie imprezy z udziałem PMM mogłaby się z Wami skontaktować?
PMM: Mamy w planach koncerty, a info koncertowe jest w rozkładówce płyty (śmiech).

Krążek obecnie promują dwa teledyski - "Daj Mi Bit" z O.S.T.R. oraz "Energia". Możemy spodziewać się kolejnych singli lub teledysków? W jaki jeszcze sposób zamierzacie promować płytę?
PMM: Płytę będą promować jeszcze dwa teledyski. Do utworów: "Ile dróg tyle prawd" i "Mamy prawo". Oprócz tego udzielamy ostatnio sporo wywiadów, pojawimy się w warszawskim magazynie  1999, w którym zapoznamy czytelników ze Szczecinem.

W planach na 2010 rok uwzględniliście wydanie mixtape'u. Na jakim etapie są prace nad tym materiałem? Czego jeszcze w bieżącym roku możemy spodziewać się od PMM?
PMM: Mixtape poszedł w odstawke he he, PMM robi nową płytę. W najbliżym czasie będziecie mogli sprawdzić teledysk do utworu "Siła" ze składanki Faza Records, oprócz tego pojawimy się na nowej płycie Racy w kawałku "Stroboskopy", na producenckiej płycie bitmejkera z ekipy Meridialu, robimy numer z Rymkiem i Pakiem ze Szczecina pt. "Być kimś", w planach jest kawałek z Toonym, pojawiamy się również na mixtapie Prosto w dwóch kawałkach, także jest tego sporo.
Głowa: Ze swojej strony dodam jeszcze gościnną zwrotkę na nowym mixtapie Tetrisa  w kawałku "Ulica patrzy", pojawię się na płycie ekipy Wzmowie, robię też dwa numery z Kajmanem, będziecie mogli to niebawem sprawdzić.

Obecnie trudno sprzedać swoją płytę nie mając znanej w środowisku, wypracowanej latami ksywy. Zamierzacie w ciągu najbliższych lat wydać solowe projekty?
PMM: W planach mamy solowe projekty, ale póki co w sklepach jest PMM2, a w najbliższych planach PMM3 i na tym się koncentrujemy w tym momencie.

Jesteście zadowoleni ze sprzedaży krążka "Rap, Stresy, Hulana, Interesy"? Śledziliście fora muzyczne po premierze płyty? Jesteście usatysfakcjonowani z tego, jak fani odebrali Wasz nowy materiał?
PMM: Na pewno jesteśmy usatysfakcjonowani materiałem, który daliśmy fanom polskiego rapu. O to jak fani odebrali PMM2, trzeba zapytać ich. Póki co - wjeżdżają dwa nowe single z klipami do płyty "Rap, Stresy, Hulana, Interesy".

Jesteśmy bezpośrednio związani z miastem, reprezentujemy S.Z.N. na polskiej scenie. Szczeciński rap rozwinął się przez ostatnie lata. Szczecin ma wypracowany styl i brzmienie - tak jak Warszawa, Poznań, Śląsk czy Łódź.

Producentem wykonawczym Waszej nowej płyty jest sam O.S.T.R. Za warstwę muzyczną oprócz Adasia odpowiadają także jeszcze tacy producenci jak L Pro, DJ Story, Mpcet czy SZW. Jaki jest wpływ O.S.T.R. ego na całokształt albumu "Rap, Stresy, Hulana, Interesy"?
PMM: Ostr nie jest producentem wykonawczym płyty "Rap, stresy, hulana, interesy". Mamy plany dotyczące trzeciej płyty PMM, które są ściśle związane z osobą Adama. Brzmienie PMM2 jest jakie jest dzięki współpracy z producentami, których wymieniłeś i Markiem Dulewiczem z NC Studio, który odpowiada za mix i mastering płyty. Natomiast Ostr pomógł nam w doborze kawałków na PMM2, dał nam 5 kozackich bitów i udzielił się gościnnie  w singlu "Daj mi bit".

Przy okazji jak oceniacie płytę "Tylko Dla Dorosłych"? Byliście zdziwieni tym, co znalazło się w jej wnętrzu (śmiech)?
PMM: Nie byliśmy zdziwieni (śmiech), byliśmy w Nc studio podczas nagrywania materiału.

Czym zajmujecie się na co dzień? Macie widoki, aby w najbliższych latach żyć wyłącznie z muzyki?
PMM: Mamy widoki na Odrę (śmiech)!!! Tak poważnie to cały czas pracujemy nad sobą, a każda płyta to poziom wyżej od poprzedniej. Na co dzień kombinujemy hajs na rap. Życie tylko z muzyki w tym kraju , to nadal marzenia które spełnili nieliczni. Mimo to ciągle zmierzamy w tym kierunku.

Przywiązujecie uwagę do miasta, z którego się wywodzicie? Jak ma się lokalna scena w Szczecinie?
PMM: Szczecin rośnie w siłę. Jesteśmy bezpośrednio związani z miastem, reprezentujemy S.Z.N. na polskiej scenie. Szczeciński rap rozwinął się przez ostatnie lata. Szczecin ma wypracowany styl i brzmienie - tak jak Warszawa, Poznań, Śląsk czy Łódź.

Jak oceniacie pozostałe składy? Czyje płyty wywarły na Was pozytywne wrażenie?
PMM: Na pewno płyta Soboty jest godna polecenia, Projekt Nasłuch nagrywa album, mixtejpy Stopro pojawiają się na bieżąco, szczecińskie bitwy freestyleowe to norma, a podziemie działa cały czas i coraz lepsze produkcje wypływają w miasto. Jest tego sporo sprawdzajcie sami.

Dzięki za wywiad. Pozdrawiam.
PMM: Też dziękujemy, PMM pozdrawia wszystkich zajawionych!

Rozmawiał: Dawid Szynol

Zobacz też:
PMM - "Daj mi bit ft. O.S.T.R." (teledysk)
PMM - "PMM (Polski Mistrzowski Manewr)" (teledysk)
PMM - "Jadziem dalej feat. Beata Andrzejewska" (teledysk)
PMM - "Energia" (teledysk)
- PMM - "Rap, stresy, hulana, interesy" (recenzja)

Dowiedz się więcej o: PMM.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-04-16
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / recenzja
Średnia ocena:7.60 (15)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:18, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

NFC
Autor: NFC   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:27:23, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

Muchas gracias
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:33:39, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

AL DENTE!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:34:38, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

Warszafka Płonie...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:35:29, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

Forfiter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:39:41, 16-04-10
Dobre chłopaki nie żadne odmieńce!

artur8352
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:05:17, 16-04-10
Wywiad dobry .. ogólnie płytka Świetna !!  naprawde dawno nie miałem płyty ktorą ym tak dlugo puszczal caly czasl ubie do tego wracac ...  W najbliższych dniach planuje udac sie do Sklepu bo chłopak i zrobili naprawdę kawał dobrej roboty ...
Życze dobrej sprzedaży ; ]

artur8352
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:06:20, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

Rysiu Fisiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:23:39, 16-04-10
DISCORAP, STRESY, CHUJNIA, SEDESY

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:26:40, 16-04-10
płyta dobra, wywiadu nie czytałem, później to ogarnę..

The_Illusionist
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:42:41, 16-04-10
DOBRY WYWIAD,DOBRA PŁYTA

david11
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:01:01, 16-04-10
DOBRY WYWIAD, ŚWIETNA PŁYTA
-----------
Ostatnia edycja: 2010-04-16 16:01:12

DedoeN
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:01:25, 16-04-10
Bardzo dobry wywiad. Przyjemnie się czytało. Co do PMM to szkoda, że na feat' cie nie pojawiła się Aha T. Którą osobiście bardzo szanuję. Mogłoby być to coś naprawdę wielkiego.

-----------
Ostatnia edycja: 2010-04-16 16:01:57

NOSKUL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:26:26, 16-04-10
nolnejmy ze swoja wytwornia gdzie beda wydawac tylko swoje plyty
wielkie kurwa gwiazdy rapu

Pycu
Autor: Pycu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:15:14, 16-04-10
Szczecin działa cały czas  , podziemie i pasjonaci kultury

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:17:56, 16-04-10
DedoeN PRZECIEŻ MAJĄ FEAT Z AHA T

tha shizznit
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:41:40, 16-04-10

płyta dobra, wywiadu nie czytałem, później to ogarnę..

 

Rysiu Fisiu pierdolony zartownisiu-----------
Ostatnia edycja: 2010-04-16 20:42:41

SEXPERT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:54:29, 16-04-10
JAK JA NIE MOGE TYCH DEBILI BEZTALENCIOWYCH, CO SIE WYBILI TYLKO DZIEKI TEMU, ZE SEBA JEST ZE SZCZECINA I ICH PROMUJE. SOKOL OSTATNIO ZA DUZO TECHNIAWY WYDAL TO PEZETA I MALOLATA TRZASNIE. ALE Z RACJI ZE PEZIO NAGRYWA JEDNA ZWROTKE PRZEZ 2 MIECHY PROBUJE ZAROBIC NA TYCH NIEUDACZNIKACH.

WROOOOOONG SOKOL!!!

dopalacz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:02:11, 16-04-10
DOBRE CHŁOPAKI,NIE ŻADNE GWIAZDY

Rychu Rynkowski Solufka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:15:53, 17-04-10
DOBRE CHLOPACZYNY PRZECIEZ

FGHJK
Autor: FGHJK   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:16:18, 17-04-10

"Tak poważnie to cały czas pracujemy nad sobą, a każda płyta to poziom wyżej"

 

TO JESZCZE 20 LAT I BEDZIE MOZNA POWIEDZIEC ZE JESTESCIE ŚREDNI.


Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:18:44, 17-04-10
NAJADLI SIE PAPRYKARZA I PIERDOLĄ FARMAZONY

thamaster
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:49:54, 17-04-10

Al Dente banned
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:00:58, 17-04-10
SLABY WYWIAD, SLABA PLYTA

KURWA ALE Z WAS IDIOCI

PRZECIEZ PROSTO JEST WYDAWCA WASZEJ PLYTY BO TO FIRMA WYDAWNICZA A NIE DYSTRYBUCYJNA! SAMI KURWA NIE WIECIE JAKIE PAPIERKI PODPISALISCIE

A PREMIERE PRZESUNELISCIE BO SOKOL WYPIAL SIE NA FONOGRAFIKE PRZEZ RYSIA I PROSTO MUSIALO SZUKAC NOWEGO DYSTRYBUTORA

WYPIERDALAC DO REMIZY

RAZEM Z FU SIE TAM NADAJECIE

GangstaLadai
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:21:41, 17-04-10

Wywiad dobry tak samo jak płytka :)

Czekam na koncerty:)


prosto44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:37:47, 18-04-10
ojoj groźne chłopaki

Niepodoba sie ?
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:56:04, 18-04-10
DOBRY WYWIAD, ŚWIETNA PŁYTA

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-217-91.compute-1.amazonaws.com (3.233.217.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.