Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Towar zawsze się znajdzie na ulicy - wywiad z Sage

Towar zawsze się znajdzie na ulicy - wywiad z Sage

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: Sage.
Jest wiele rzeczy, które mnie denerwują, ale żeby nie było to jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i za granicą staram się mówić o rodakach i Polsce jak najlepiej.

Kilka tygodni temu wytwórnia StoProRap wypuściła najnowszy materiał ze swojego studia, czyli mixtape Sage'a pt. "Hardcore Dealin' Department 2010". Na krążku znajdziemy 17 premierowych kawałków, w których gościnnie Sage'a wspierają Sobota, Rena, Tony Jazzu, Rymek, Sais, Maxi, Sawa, Liquid Walker, Wini, Smagalaz (Abel, Mops Bebsky, DJ Pete, Toony oraz Głowa. Zapraszamy na rozmowę z autorem mixtapeu.

Sage: Siemano. Jeśli chodzi o rap to wcześniej robiłem to naprawdę okazjonalnie i nigdy na poważnie, aż do momentu kiedy zacząłem nagrywać z Sobota, Sebą i Winim co zaowocowało wspólnymi mixtape'ami i tym wszystkim co się teraz wokół nas dzieje.

W pewien sposób jesteś odpowiedzialny za ekspansję firmy Stoprocent na Zachód. Na czym dokładnie polega Twoja praca?
Sage: Moja praca hmm. Głównie na sprzedaży, a tak naprawdę na wszystkim łącznie z chodzeniem na imprezy i piciem, czy paleniem z jakimiś znanymi personami jak np. z Redmanem. To też niewątpliwie należy do moich obowiązków, ale dla wszystkich którym się wydaje, że nasza praca polega tylko na zabawie to od razu prostuję, że takiej sielankowej atmosfery na co dzień do godz. 17 raczej nie ma.

Jakie wrażenie wywarła na Tobie stolica naszych zachodnich sąsiadów? Czy nadal jest spora różnica pomiędzy poziomem życia w Polsce a Niemczech?
Sage: Wrażenie pozytywne wbrew pozorom. Berlin to piękne multikulturowe miasto i naprawdę fajnie się tu mieszka. Na pewno różnica jest i widać to na dzień dobry: drogi, budynki, samochody, ale są to różnice które są coraz mniejsze. Ale najbardziej jednak widać różnice po koncertach, jakie się tu odbywają - praktycznie żadna gwiazda jadąca do Europy nie omija Berlina.

Opowiedz coś  więcej na temat utworu "Komuna". Co w mentalności Polaków aż  tak Cię denerwuje?
Sage: Zastanawiałem się chwile co Ci powiedzieć i szczerze to na ten temat można byłoby przeprowadzić całą dyskusję. Jest wiele rzeczy, które mnie denerwują, ale żeby nie było to jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i za granicą staram się mówić o rodakach i Polsce jak najlepiej. Okazuje się, że nie ma problemu w znalezieniu też pozytywnych cech, nie tylko w naszej mentalności, ale też ogólnie w naszym pięknym kraju. 

W jaki sposób wpadłeś  na pomysł, aby nazwać album "Hardcore Dealin' Department 2010"?
Sage: Jako, że zajmuję się  handlem już od jakiegoś czasu, nasz designer Baki (GuruGomez) wymyślił mi taki tekst na wizytówkę, a ja podchwyciłem pomysł i wziąłem na tytuł mixtape'a. 

Berlin to piękne multikulturowe miasto i naprawdę fajnie się tu mieszka. Na pewno różnica jest i widać to na dzień dobry: drogi, budynki, samochody, ale są to różnice które są coraz mniejsze. Ale najbardziej jednak widać różnice po koncertach, jakie się tu odbywają - praktycznie żadna gwiazda jadąca do Europy nie omija Berlina.

Kilka tygodni temu wytwórnia StoProRap wypuściła najnowszy materiał ze swojego studia, czyli mixtape Sage'a pt. "Hardcore Dealin' Department 2010". Na krążku znajdziemy 17 premierowych kawałków, w których gościnnie Sage'a wspierają Sobota, Rena, Tony Jazzu, Rymek, Sais, Maxi, Sawa, Liquid Walker, Wini, Smagalaz (Abel, Mops Bebsky, DJ Pete, Toony oraz Głowa. Zapraszamy na rozmowę z autorem mixtapeu.

Jakiś czas temu za sprawą  Gazety Wyborczej wybuchła mała afery wokół reklamy linii odzieżowej GuruGomez, która pojawiła się w pewnym skateboard'owym magazynie. Po tym incydencie Wini zdissował właściciela powyższego pisma. Jak skomentujesz całą sprawę?
Sage: Jak skomentuję? No przede wszystkim bardzo mnie to wszystko rozbawiło i mówię tu o wszystkich aspektach tej sprawy. Wierzę, że każdy kto ma trochę oleju w głowie potraktował reklamę z przymrużeniem oka i niejednokrotnie z uśmiechem na twarzy. Przypomnę, że reklama nie była kierowana do szerokiej rzeszy odbiorców, oraz to że nikt nie zauważył niczego złego w niej do momentu rozdmuchania sprawy. Jest tu wiele wątków do których mógłbym się odnieść, ale szkoda słów, niczego to nie zmieni. Przy okazji tylko okazało się kto ma jaja, a kto pipkę i tyle. W skrócie: dużo śmiechu, robienie z igły widły, bogu ducha winni i pokrzywdzeni panowie policjanci. 

Opowiedz coś  więcej o GuruGomez, co dokładnie ta nazwa oznacza? Planujecie rozpromować  nową markę?
Sage: GuruGomez to nasz designer. który tworzył markę Stoprocent od samego początku. Od niedawna poza Stoprocent i Endorfiną robimy nowy brand markowany jego imieniem. A co do promocji to już w miarę się wszystko samo ogarnęło heheh, a tak na poważnie to wiadomo że chcemy ją promować jak wszystko co chce się sprzedać trzeba reklamować.  Mamy parę pomysłów, ale póki co nie będę ich zdradzał. 

W jaki sposób udało Ci się  zgromadzić na jednym albumie taką  liczbę gości? Mamy Spółdzielnię, Ogarnijsie.pl oraz raperów z konkurencyjnych wytwórni -  Wielkie Joł oraz Prosto.
Sage: Wszyscy goście to moje ziomy, nie ma tam nikogo pod publiczkę, ani przez przypadek. Wszystkie kawałki nagrywane były na wspólnych melanżach poza zwrotką od Toonego, którą dosłał i nagrywał ją u siebie, ale była faza na zrobienie kawałka więc zrobiliśmy.

Do tej pory Twój album promują trzy teledyski. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych singli lub klipów?  W jaki jeszcze sposób zamierzasz promować materiał?
Sage: Możliwe, że jeszcze jakiś klip bądź dwa się pojawią, a możliwe że już żaden, tego jeszcze nie wiem. Co do promocji to gramy ostatnio coraz więcej koncertów, i przede wszystkim robimy ciągle muzę, a to najlepsza promocja. Jak jest jakaś opcja to się udzieli wywiadu tu i tam, ale głównie stawiamy na powiększanie bazy naszych odbiorców których gromadzimy wokół rożnych portali, stron itd. 

Jesteś na bieżąco z polską  sceną? Czyja płyta w 2009 roku wywarła na Tobie pozytywne wrażenie?
Sage:
Jeśli chodzi o 2009 to największe wrażenie wywarła na mnie płyta Soboty oraz Grubsona. Te dwie pozycje rozpierdoliły po prostu świeżością i niewątpliwie zasługują na uznanie.  

Jeśli chodzi o rap to wcześniej robiłem to naprawdę okazjonalnie i nigdy na poważnie, aż do momentu kiedy zacząłem nagrywać z Sobota, Sebą i Winim, co zaowocowało wspólnymi mixtape'ami i tym wszystkim co się teraz wokół nas dzieje.

Podejrzewam, że swojej kariery nie zakończysz na wydaniu jednego mixtape'u.  Jakimi projektami planujesz się zająć w najbliższej przyszłości?
Sage: Aktualnie nagrywamy MixTape 5, oraz album na bitach od Matheo wraz z całą ekipą Ogarnijsie.pl tj.: Wini, Sobota, Tony Jazzu, Rena. Poza tym razem ze Smagalaz pracujemy nad taką epką, mixtapem czy jak to nazwać. Projekt nazywa się "Polaki w Berlinie" a efekty naszej pracy można sprawdzić na myspace.com/polakiwberlinie. A potem solowa płytkę też mam w planach i w sumie już mam kilka tracków pod ten projekt.  

Jak wiemy za granicą siedzi spora liczba Polaków. Masz jakiś kontakt z Polonią  w Berlinie? Dla zainteresowanych; gdzie dokładnie w stolicy Niemiec można znaleźć siedzibę Stoprocent?
Sage: Jak najbardziej kontakt z Polonią  jest, owoce tych kontaktów to znajomość chociażby z Toonym czy Smagalaz. Poza tym cała masa polaków kupuje od nas ciuszki, czy to w siedzibie (która znajduje się na Kreuzbergu na Ritterstrasse 11), czy przez stronę internetową. Graliśmy tez jako Polaki w Berlinie na paru polskich imprezach.  

Zdarzyło Ci się sprzedać ciuchy Stoprocent rodowitemu Niemcowi? Jak pozostali mieszkańcy Berlina reagują na Waszą firmę? Nie spotykacie się z przejawami agresji, rasizmu?
Sage: Jeden z moich gości na mixtejpie - Liqiut Walker - to rodowity Niemiec. Poza tym ludzie, którzy chodzą  w naszych brandach to prawie wszystkie narodowości. Nasz pierwszy odbiorca z Berlina jest Nigeryjczykiem, praktycznie każdy jego koleżka nosi coś od Stopro, a jego klienci to zarówno Niemcy, jak i wszyscy którzy chodzą po ulicach Berlina nie zapominając o turystach. 

Po przesłuchaniu jedenastego kawałka z płyty zastanawiałem się dlaczego w kraju, w którym miękkie narkotyki są  zalegalizowane, kupowałeś towar na ulicy?
Sage: Hmm, nie znam za bardzo prawa jakie obowiązuje u naszych południowych sąsiadów,  ale z tego co wiem to zalegalizowano posiadanie i hodowle na własny użytek, ale nie słyszałem żeby zalegalizowano sprzedaż i otworzono legalne punkty, gdzie można kupić trawkę. Poza tym to było jakieś 3 lata temu, więc to prawo nie obowiązywało jeszcze, no i trzecia sprawa, że towar zawsze się znajdzie na ulicy, tylko trzeba mieć nosa hehe ja wtedy nie miałem...

Rozmawiał: Dawid Szynol

Dowiedz się więcej o: Sage.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-06-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:4.17 (12)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Król Boniu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:16:45, 12-06-10
PRZECIEŻ TEN TYP NIE POTRAFI RAPOWAĆ

DSSD|SLUGANG IX
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:43, 12-06-10
STOPRO STO STO STO STOPRO WIDZĘ TEN TELEDYSK TO KREW MNIE ZALEWA

ogarnijSIe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:24:29, 12-06-10
WYWIAD Z TAKIM NOŁNEJMEM NA GŁÓWNEJ [*]

Rysiu Fisiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:43:24, 12-06-10
HAHA SAGE PAMIĘTASZ JAK MI WAŁA CHCIAŁEŚ WYJEBAĆ I JAK TO SIE SKOŃCZYŁO? :)

WSTYDŹ SIE FRAJERKU

BEKA Z CIEBIE I TEJ WASZEJ MARNEJ FIRMY

Pabci0Chmiel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:27, 12-06-10
HUJOWY RAPER W UBRANKACH ALA "JESTEM CZARNUCHEM" STOPRO NAJGORSZE GÓWNO NA ŚWIECIE A TEN CYMBAŁ Z RZĘSISTKIEM POCHWOWYM NIE UMIE NAWIJAĆ. OSTR JUŻ W PODSTAWÓWCE NA FREESTYLU LEPIEJ JECHAŁ

BEKA Z WAS LAMUSY!

Riposter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:13:45, 12-06-10
których gościnnie Sage'a wspierają Sobota, Rena, Tony Jazzu, Rymek, Sais, Maxi, Sawa, Liquid Walker, Wini, Smagalaz (Abel, Mops Bebsky, DJ Pete, Toony oraz Głowa"

Nie dziwie się że potrzebuje wsparcia tylu osób, bo niby o czym on mógłby nawijać na całej płycie. Zero flow sory Sage

SEXPERT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:44:20, 12-06-10
PRZECIEŻ TEN TYP NIE POTRAFI RAPOWAĆ

CO ZA MARNY WACK. ZAL, JAKIE CALE STOPRO POZA SOBOTA.

SEXPERT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:48:08, 12-06-10
PRZECIEŻ TEN TYP NIE POTRAFI RAPOWAĆ

CO ZA MARNY WACK. ZAL, JAKIE CALE STOPRO POZA SOBOTA.

Pabci0Chmiel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:51:12, 12-06-10
Autor: SEXPERT

TWOJA STARA NIE UMIE NAWIJAĆ A SAGE TO HUJOWY GRACZ BEKA Z WAS LAMUSY

Boski
Autor: Boski   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:52:29, 12-06-10
PRZECIEŻ TEN TYP NIE POTRAFI RAPOWAĆ

CHUJOWE SZEROKIE DRESY JESZCZE NIE ROBIA ZE ZWYKLEGO WACKA RAPERA

O.J.S!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:04:25, 12-06-10
ja tam lubie sage'a, nie kminie was hejterzy
-----------
Ostatnia edycja: 2010-06-12 13:04:54

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:17:03, 12-06-10
nie ma co pierdolic jezeli chodzi o sprzedaz ciuchow to stopro maja najlepsza promocje przejmuja zachod tak jak prosto przejmuje wschod i dobrze polskie firmy trzeba wspierac  nie wazne ze rap jest jaki jest skoro on jest w przynajmniej 50% po to żeby wypromować markę a reszta to zajawka osobiscie to huj klade na te ciuchy bo za duzo pajacy teraz w nich biega na koncertach only stopro ekipa tez nie lubie bywac bo pelno tam tych stopro zjebow ale do chlopakow z bandy nic nie mam po za tymi hujowymi przyspiewkami pseudorapowymi ale proste nie podoba mi sie to nie slucham jednak szacunek za to ze tak rozkrecili biznes sie nalezy brawo! yo

Mburn4
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:24:37, 12-06-10
STRASZNIE CHUJOWY JEST , NAWET NIE DOCZYTALEM DO KONCA.

MilkMilkMilk!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:01:47, 12-06-10
japierdole sztuczny przeciągany głos jak by mu jaja wkręcali w masyzne tortur... zresztą jak ta cała brygada tych leszczy :/'

na siłe próbują obrócićprawdę w hejterstwo - to już jest przemistrzostwo bycia lamusami.

jeb sie psie!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:28:03, 12-06-10
BUEHEH BYC W CZECHACH I NIE UMIEĆ ZAMOTAC PALENIA(NAWET PRZED LEGALIZACJA) TO TRZA BYC NAPRAWDE SIEROTĄ!

snupdok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:44:02, 12-06-10
ILE JESZCZE RAZY BEDZIECIE PISAC O TEJ SKRZECZACEJ, MARNEJ PIZDZIE?

-----------
Ostatnia edycja: 2010-06-12 15:44:24

marcellcortes
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:26:47, 12-06-10

CZEKALEM NA TEN WYWIAD, WIEDZIALEM ZE W KONCU BEDZIE NA HH.PL   A  DO WSZYSTKICH POKEMONOW PIERDOLONYCH KTORZY PLUJA NA SAGE'A - CO WY ZESCIE QRWY ZROBILI DLA HIPHOPU? CO ZESCIE NAGRALI? GDZIESCIE BYLI ? CO WY WIECIE O DILINGU? DO QRWY NEDZY CO ZA ZENADA PLEJADA HEJTEROW FRAJEROW QRW BEZ SUMIENIA, SIEDZA NA DUPIE W DOMU 24H NA DOBE I KRYTYKA NON TOPER, SKAD TO SIE QRWA BIERZE? TAK WAS STARZY WYCHOWALI? BO NA PEWNO NIE ULICA. POZDRO STOPRO OD SPECNAZU . JEBAC MALOLATOW BEZ ZNAJOMOSCI TEMATU.ELO

 

RASOWY KOT PARKOWY       /     SAWA SPECNAZ


WOJTEK WRÓBEL NOCNY NARRATOR ZIP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:14:53, 12-06-10
dajcie wywiad z Sawka lub Majorem z Specnazu to jest ekipa !!

JESTEM Z MOKOTOWA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:50:08, 12-06-10

STARE


Pabci0Chmiel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:06:27, 12-06-10
Autor: Al Dente - król powrócił

PROPSUJE BEKA Z LAMUSÓW

Boski
Autor: Boski   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:25:43, 12-06-10
CO TO ZA  BEZTALENCIE TA SAWA

Chawcio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:23:50, 12-06-10
Sorrki ze sie z buta wpierdalam ale kazdy z was chciałby byc na miejscu sage a tak pierdolicie jakieś kurwa gupoty na tym portalu nie dziwie sie ze POLSCY RAPERZY Z WAS SIE NAPIERDALAJĄ - HEJTERZY!!!!! SAGE DAJESZ RADE TAK JAK TEDE PROPSY CHŁOPAKU!!!

compton
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:04:47, 13-06-10
propsy dla sega daje rade :) w "szczecin dawaj na majka" nieźle dopierdolił nawijką, mam nadzieje że z czasem się wyrobi i będzie nagrywał na  dobrym poziomie te nutki bo jak dla mnie teraz to tak czsem coś mu wyjdzie czasem nie ale ogólnie ok

THE TOY HUNTERS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:28:13, 13-06-10
piona     sawa dobrze nawina nic dodac nic ujac

TAZ_hh
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:03:59, 13-06-10
STOPRO STO STO STO STOPRO ~~

Boski
Autor: Boski   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:16:38, 13-06-10
POLSKA PRZEPRASZA ZA EKIPE STOPRO

Syntabdul
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:14, 13-06-10

marcellcortes  on by więcej zrobił dla rapu jak by sobie odpuścił, tylko sieje wiochę w zagranicy :(

 

a co do szczecin dawaj na majka to po po po po po po po po po po po po po po po po po po po po PODBIJ !!!!

 

żenada


Hitm@n
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:40:31, 13-06-10

KRAK3
Autor: KRAK3   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:50:18, 13-06-10
hahhah sawka pewnie jakis fejk a nie sawa

snupdok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:56:25, 14-06-10
CO ON KURWA TAKI ZGARBIONY SIEDZI, MOZE HARY Z TYBETU MU POMOZE

darooo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:16:28, 28-07-10
nie podoba sie to nie sluchajcie, nie wypowiadajcie sie i wypierdalajcie sluchac tam swojego ryśka (Peje) lub firme czy chuj wie co tam jeszcze a chłopakowi, Sage się rozwija dajcie mu troche czasu on nie jest z 15 lat na rynku hip hopowym sory ale reprezentuje inny styl w rapie niz jakis peja idźcie malować na murach AVE peja lub coś innego a od Sage i calego Stoprocent się odpierdolcie.NARA

-----------
Ostatnia edycja: 2010-07-28 00:18:01

Jeśli kogoś urazilem to sorry ale taka jest moja opinia i nikt jej nie zmieni

-----------
Ostatnia edycja: 2010-07-28 00:20:10
-----------
Ostatnia edycja: 2010-07-28 00:20:30

darooo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:25:58, 28-07-10
marcellcortes piona dla ciebie a dla tych, którzy mówią ze to nie prawdziwy SAWA to póknijcię sie w głowę i sprawdźcie Jego kanał na YT

Declinable
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:10:26, 09-12-10
Jeżeli już to Liquit Walker, a nie Liquid. Co jak co ale autor pisząc ten artykuł powinien wiedzieć jak pisze się ksywki raperów , którzy pojawili się na mixtape'ie. A jeżeli chodzi o Sage to popieram jego działalność na Zachodzie, mało tego widać jej efekty ;-)

anonim
Autor: stostostostopro   Link do posta
12:49:26, 16-02-14
Typek dobrze rapuje ! Co wy chcecie od niego?

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.