Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Deha

Dowiedz się więcej o: donGURALesko, PDG Kartel, Kaczor.

Kaczor - raper znany już w całej Polsce. Pod koniec lat 90' nagrał z Guralem płytę Prawdziwość Dla Gry - hasło te rozpoznawalne jest do dziś. Dla szerszej publiki Kaczor zasłynął po kolejnej płycie nagranej z Guralem - "Nokaut". W roku 2009 opuścił PDG oraz rozwiązał współpracę z DonGuralEsko.

Siemanko! Zacznę od razu. Nie dawno zrobiłeś coś czego zapewne nikt się nie spodziewał - oficjalnie opuściłeś PDG, którego byłeś współzałożycielem. Czy żałujesz tej decyzji?

"Przyjaźń, Duma, Godność". W skrócie PDG. Czy ten tytuł oznacza, że jednak coś łączy Cię z PDG? Skąd pomysł, by tak nazwać płytę?
Kaczor:
Po pierwsze nie w skrócie PDG, bo tym skrótem ja już się nie posługuje. Po drugie wszystkie trzy człony tego tytułu są dla mnie bardzo ważne. Prawdziwość Dla Gry owszem, ale bez szacunku do przyjaciół bez dumy z tego skąd się pochodzi i co się w życiu robi i bez godności nigdy nie był bym prawdziwy dla gry. Dlaczego taki tytuł? Bo w ten sposób chce pokazać, że nie odcinam się od przeszłości i że ma ona dla mnie i zawsze będzie mieć ogromne znaczenie. Nawiązując do tego co robiłem wcześniej zaczynam wszystko tak na prawdę od nowa. Po za tym to świetny tytuł, a że wzbudzi jakieś kontrowersje to tylko na plus dla mnie hehehe.

Co możesz powiedzieć o Twojej nadchodzącej płycie? Kogo na Niej usłyszymy?

Kaczor:
Mogę powiedzieć, że ten materiał nie zawiedzie zwolenników mojego stylu. Będzie to kontynuacja tego co robiłem wcześniej z tą różnicą, że jest to solo i jak to przy solowym projekcie od początku do końca album będzie wyglądał tak jak sobie to wymarzyłem. Z gości, o których mogę mówić to Paul Wall i Sheller w kawałku "From H-Town to Poznań", i na bank Shellerini w jeszcze jednym numerze, który dopiero zrobimy. Jeśli chodzi o raperów to na razie więcej nie powiem, bo jeszcze się zastanawiam na pewno będzie ktoś z poza Poznania po prostu muszę wykonać telefon ... heheheh. Z producentów, od których już wziąłem bity będzie Mikser, DNA, Brachu, Decks i Story ale cały czas zbieram muzykę i ktoś na bank dojdzie. Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że na albumie znajduje się najbardziej osobisty i zarazem najważniejszy w moim życiu numer. Track, który zawsze chciałem zrobić, ale być może brakowało mi odwagi, a może po prostu nie byłem na to gotów.

Kiedy będzie można spodziewać się jakiegoś singla? Mógłbyś zdradzić co to będzie za utwór?
Kaczor:
Jestem na etapie pisania kawałków i zbierania bitów co idzie równolegle z nagrywaniem także o singlu jeszcze nie mogę powiedzieć. Jeszcze nie wybrałem pierwszego singla choć zanosi się na to że, światło dzienne jako pierwszy ujrzy kooperacja z Texasem. To jest grube gówno, a relacja ze studia to był tylko przedsmak.

Czy zamierzasz wypuścić jakieś ubrania promujące Twój album?

Kaczor: Na pewno wypuszczę koszulki z hasłem K.W.M.S.D. Kto nie zna znaczenia tego skrótu musi wpaść na któryś z granych przeze mnie koncertów zazwyczaj tłumacze to przy okazji grania numeru "Nie będę tańczył ( K.W.M.S.D)", a co do szerszej działalności odzieżowej to czas pokaże na razie skupiam się na albumie.

Będzie można spodziewać się w przyszłości więcej utworów jako "Czwórka"?

Kaczor:
Czwórka to był track, który zrobiliśmy wspominając w kilku wersach balety po jednym z wspólnych koncertów w pokoju numer 4. Posługujemy się tą nazwą czasem, ale ja jakoś nie traktuje tego jako jakiś sztywny skład także o nagrywkach pod tym szyldem raczej nie myślę.

Ostatnimi czasy na polskiej scenie zawrzało. Mam na myśli beef Tede - Peja. Jakie jest Twoje zdanie na temat reprezentanta Wielkie Joł?
Kaczor:
Rozmawiałem z Tede chyba tylko raz i to przy wódce po koncercie także nie znam się z nim na tyle żeby wyrażać swoją opinie. A co do beefu to mam na tyle ważnych zajęć w życiu, że nie zagłębiam się w szczegóły.

Jak wiadomo na scenie jesteś już ponad dekadę. Czy według Ciebie od tego czasu wiele się zmieniło? Uważasz, że teraz nastały lepsze czy gorsze czasy?
Kaczor:
Nie można odpowiedzieć na to pytanie tak lub nie. Pod wieloma względami nastały lepsze czasy, mamy coraz lepszych producentów możemy gadać do naprawdę dobrych bitów raperzy również rozwijają się w swym fachu mamy firmy odzieżowe, coraz więcej amerykańskich raperów do nas przyjeżdża koncertować także pod wieloma względami idziemy z tym wciąż do przodu. Z drugiej jednak strony moment w który telewizje muzyczne wypięły się na hip hop jest krokiem wstecz i sprowadza znów tą kulturę do podziemia czyli ktoś może pomyśleć, że czasy "hip-hopowej vivy" były lepsze gdyż muzyka docierała do szerszego grona i był sens robienia teledysków. Jedno jest pewne jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia byśmy pod względem profesjonalizmu dorównali przynajmniej europejskiej czołówce mam tu na myśli wytwórnie płytowe i szeroko rozumiany biznes związany z tą kulturą.

Mógłbyś wymienić trzech raperów, z którymi w przyszłości chciałbyś nawiązać współpracę? Dlaczego właśnie oni?
Kaczor:
Ice Cube, Rakim, Scarface dlaczego? Nie obrażajmy ich tym pytaniem.

U kogo w najbliższym czasie będzie można usłyszeć Ciebie?
Kaczor:
Będę na płycie AIFAM w kawałku "Bezsennośc" polecam ten album chłopaki robią naprawdę dobry syf i dograłem się jakiś czas temu do kawałka na nowa płytę Kajmana, będę też na nowej płycie Beat Squadu to z tych rzeczy, które pewnie najszybciej będzie można sprawdzić.

Gdzie w najbliższym czasie będzie można usłyszeć Cię na żywo?
Kaczor:
27 03 2010 Leszno zapraszam serdecznie tym bardziej że gwiazdą wieczoru będzie Freeway.

Chciałbyś dodać coś od siebie na koniec?
Kaczor:
Lojalność przyjaciół nie jakaś przyjaźń na ściemie każdy dźwiga swe brzemię lecz nie każdego oszczędzał los jak najmniej trosk pozdro - AZ Boss... Cyt. Z numeru - AZ Boss album Przyjaźń Duma Godność...

Rozmawiał: Marcin Dresler vel Deha

Dowiedz się więcej o: donGURALesko, PDG Kartel, Kaczor.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-07-20
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Deha Marcin Dresler rap graffiti breakdanceDeha
mężczyzna, Szprotawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad z Beat Squadem
Wywiad z Macca Squadem
Wywiad z Bublem (PDG)
Mini wywiad z Mrokasem (AIFAM)
Wywiad z Hudinii'm

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-204-55-168.compute-1.amazonaws.com (18.204.55.168). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.