Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: HipoToniA WIWP.
Życie jest sztuką kompromisu. Oboje mamy strasznie uparte charaktery, ale jakoś w tym wszystkim daliśmy rade sklecić wszystko i wydać album.

"HipoToni to nie tylko skład hip-hopowy. Jest to ekipa, skład ludzi, ziomków i przyjaciół. (...) Autentyczny bezkompromisowy rap - bez pierdolenia głupot. Uliczne dźwięki (...) dla dobrych ludzi" - tak mówi o sobie grupa, która pod koniec ubiegłego roku wydała swoją drugą płytę pt. "Wspólnie I W Porozumieniu". Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na wywiad z HipoTonią.

"Wspólnie I W Porozumieniu" to Wasza pierwsza płyta, dzięki której wypłynęliście na szersze wody. Jeśli jeszcze nasi czytelnicy nie słyszeli o Was - przedstawcie swoją ekipę oraz muzykę.
HipoToniA: "WIWP" to nasza druga płyta. "NS Unikat" był pierwszym albumem, jest to krążek z 2007 roku. Zachęcam do stestowania. HTA to nie tylko skład hip-hopowy. Jest to ekipa, skład ludzi, ziomków i przyjaciół. Jeśli chodzi o muzykę; pełna nazwa to "HipoToniA WIWP", w którego skład wchodzą Dawidzior z Nowego Sącza i Kacper z Rybnika. HTA jest też w bandzie CIEMNA STREFA oraz U.T. Autentyczny bezkompromisowy rap - bez pierdolenia głupot. Uliczne dźwięki i nie tylko, ale przede wszystkim dla dobrych ludzi. Współpracujemy z dobrymi ekipami w całej Polsce, co słychać na płycie "Wspólnie i w Porozumieniu". Oprócz raperów, których można usłyszeć na naszym krążku, współpracujemy również z MDM, KS76, HDS, ZDR. Będzie można ich usłyszeć na naszych nowszych produkcjach.

Do jakiego grona ludzi chcielibyście trafić ze swoim albumem?  Czy słuchacz, który niekoniecznie przepada za ulicznym rapem, znajdzie na płycie WIWP coś, co go zainteresuje? Czy krążek powstał z myślą wyłącznie o fanach hardkorowego brzmienia?
HipoToniA
: Nasz rap jest NIE DLA WSZYSTKICH. Powtarzamy to zawsze, wszędzie i od początku. Album powstał przede wszystkim z myślą odzwierciedlenia siebie w formie rapu, opisie przeżyć i obserwacji. Na płycie są nie tylko stricte hardkorowe kawałki. Są też refleksyjne jak "Znieczulica" czy "Jak miłość to na zabój". Jest gość z Chile w numerze "DPS2" czy też GrubSon, dobrze znany reaggowej publiczności. Płyta na pewno jest uliczna, ale sądzę, że utrzymana w różnorodnym klimacie. Myślę, że każdy może znaleźć coś na płycie dla siebie, ale głównie płyta jest dla takich ludzi jak my. Dla tych co myślą podobnie do nas.

Jak już wiemy, skład HipoToniA tworzy dwóch raperów. W jaki sposób się poznaliście? Kiedy zdecydowaliście się na współpracę nad płytą? Czy fakt, iż oboje jesteście z innych miast, przeszkadzał Wam w pracy nad krążkiem?
HipoToniA:
Poznaliśmy się parę lat temu na egzaminach na studia :). Podobne przeżycia i sposób podejścia do różnych kwestii i zasad a także wspólna pasja rapem sprawiła, że uderzyliśmy razem do studia nagrywając parę kontrolnych numerów na poprzedniej płycie będąc gościnnie w 4 kawałkach. Po jakimś czasie Kacper dołączył do składu tworzącego teraz nazwę HipoToniA WIWP (Wspólnie I W Porozumieniu). Szkoły, niestety, w dalszym ciągu nie skończyliśmy... :)

Jesteście młodym składem, który teoretycznie powinien mieć znikome pojęcie o trybach rządzących zapleczem w polskim rapie. Kto Wam pomógł w ogarnięciu dystrybucji płyty, tłoczni czy promocji materiału? Jakie przeszkody napotkaliście w czasie tej mniej przyjemnej części pracy nad płytą, czyli podczas dopinania terminów, planowania promocji i ogarniania dystrybucji?
HipoToniA
: Wszystko zawsze i od początku robimy sami, nie mamy żadnych sponsorów ani menadżerów, sami ogarniamy własne sprawy. Cały czas poznajemy jak to wszystko się kręci - większość istotnych kwestii w tym temacie pojęliśmy. ale wciąż się uczymy. Płytę wydaliśmy w całości sami, za własne pieniądze. Jeśli chodzi o promocje naszej płyty to patronują ją serwisy takie jak Hip-Hop.pl i inne... Dystrybucje albumu jest w paru większych miastach polski: Nowy Sącz (CS Szop), Warszawa (Hempszop), Bydgoszcz (Hempszop), Opole (Hempszop), Katowice (YARD), Kraków (Kokoszop), Białystok (Hempszop), Oświęcim(INTRUZ), Legionowo(Legionowo Skejtszop). Album w Internecie dostępny jest na www.preorder.pl.

Nie chcieliście uderzyć z gotowym materiałem do którejś z polskich wytwórni zajmujących się ulicznym rapem? Dlaczego zdecydowaliście się na wydanie płyty własnym sumptem?
HipoToniA: Jest to nasza pierwsza poważna płyta. Jak dla mnie nie było żadnej konkretnej oferty w temacie wydania naszej płyty. Jeśli pojawi się w przyszłości wiadomo, że jeśli będzie na eleganckich warunkach i wszystko będzie na zasadzie symbiozy, na pewno się dogadamy i będzie git.

Nad "Honor Twoją Amunicją", czyli nową HipoToniĄ WIWP prace rozpoczęły się równolegle z wydaniem płyty WIWP - nie ma zamulania!

Sądząc po frekwencji na koncertach oraz wynikach sprzedaży płyt, uliczny rap cieszy się w Polsce sporą popularnością. Zgadzacie się z tym stwierdzeniem czy macie odmienne zdanie? Jesteście świadomi, że dzięki konsekwentnej pracy i rozwijaniu umiejętności, za parę lat będziecie mogli spokojnie wyżyć z tworzenia rapu?
HipoToniA: Na pewno cieszy się spora popularnością, chociaż co do tej frekwencji na koncertach to jest różnie :). Sprzedaż płyt też w dzisiejszych czasach nie należy do jakiś turbo zarobków - grubo zarabiają nieliczni, którzy są w temacie od początku. Poza tym większość ludzi woli wejść na Internet i odsłuchać numer w postaci mp3, niż płacić pieniądze, których przy polskich zarobkach i tak nie ma za dużo.

Takie ekipy jak Hemp Gru, Firma czy wytwórnia PROSTO to dobrze prosperujące firmy, które zarabiają na siebie niekoniecznie dzięki muzyce. Co sądzicie o powyższych markach? Czy produkowanie ubrań i sprzedawanie ich dzieciakom za spore pieniądze w Waszym mniemaniu nie godzi sumieniu? Podchodzicie idealistycznie do rapu?
HipoToniA
: Myślę, że jest to indywidualna sprawa każdego, jakie ceny daje za ubrania. Wiadomo, w Warszawie wszystko jest droższe, ale więc i ceny idą w górę w porównaniu do tego, co dzieje się np. w Małopolsce. Każdy ma swój rozum. Jeśli o mnie chodzi to podchodzę idealistycznie do rapu, ale nikt nie powiedział, że nie można zarabiać na tym i kochać tą muzykę. W temacie ubrań jest to biznes a ludzie sami chcą chodzić w ubraniach składu, który szanują. Popieram jak najbardziej markę DILL czy Ganja Mafia.

W jaki sposób zarabiacie na co dzień? Chodzicie do pracy? A może macie jakiś prywatny "biznes"?
Dawidzior: Każdy radzi sobie na własnych patentach. Póki co mam sklep razem z moim wspólnikiem CS Szop W Nowym Sączu (Rynek 29 zapraszamy), i otwieram też niedługo studio Tatoo, również zapraszam.
Kacper: Nie narzekam, nie pracuje ale staram się robić swoje i nie zapętlać w schematach.

Patologia to negatywne określenie grupy społecznej, która ma zły wpływ na pozostałą część społeczeństwa. Jednak na płycie WIWP określacie siebie "patologią" z dumą w głosie. Czy jesteście dumni z bycia tą częścią społeczeństwa, którą media i politycy określają marginesem społecznym?
HipoToniA:
Chyba nie do końca zrozumiałeś określenie patologii w tym numerze. Nie mieliśmy na myśli wykazania, że jesteśmy patologią lecz faktu, że świat w którym żyjemy i nas otacza często zawiera sporo elementów patologii, sytuacji nie do wyjaśnienia czy też obłudy do granic. Kwestia bycia marginesem społecznym dla świń w sejmie to nie kwestia dumy, ale pewnego wyboru i nie wykazywania chęci podporządkowania się jakimś ogólnym normom czy regułom ustalonym przez rząd, który z kolei sam swoją politykę opiera na wiecznym kłamstwie, łapówkach i całej reszcie podobnych zabiegów.

Kwestia bycia marginesem społecznym dla świń w sejmie to nie kwestia dumy, ale pewnego wyboru i nie wykazywania chęci podporządkowania się jakimś ogólnym normom czy regułom ustalonym przez rząd.

Na płycie WIWP znajdziemy gościnną zwrotkę GrubSona, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych, jak i najbardziej utalentowanych polskich wykonawców. W jaki sposób udało Wam się namówić Grubego do współpracy? Fakt, iż pochodzicie z jednego miasta pomógł Wam w nawiązaniu kontaktu?
HipoToniA: Kacper jest z tej samej dzielnicy, zatem dobrze wiedzą oboje o swoich nagraniach. Sądziliśmy, że ragga'owy akcent doda czegoś ciekawego w tym numerze. Nie musieliśmy się namawiać. Zaprosiliśmy GrubSona, spasował bit, poszedł tytułowy temat płyty "WIWP - Wspolnie i w porozumieniu", trochę czasu minęło nim doczekaliśmy się zwrotki, ale w efekcie wyszło wszystko kozacko.

"Mamy pasję, szacunek do polskiej sceny" . Kto z polskiej sceny zasługuje na Wasz szacunek? Kogo polecilibyście młodemu słuchaczowi stawiającemu pierwsze kroki? Czyją płytę warto kupić?
HipoToniA:
Na pewno polecam albumy naszych gości, znajomych ekip oraz naszych braci. Polecamy płyty Szajki, RPK (również solówki DDK i Bonusa), Omerty z Krakowa, NON Koneksji i nadchodzące solo Lukasyna, KS76, MDM, Fonos i zbliżające się solówki HDS'a, Kaliego z Firmy oraz Gabi. Hemp Gru a także SLU. Mamy szacunek do każdej prawdziwej ekipy w Polsce i dla każdego, kto na niego zasługuje.

HipoToniA tworzona jest przez dwie osoby, co często niesie za sobą potrzebę kompromisu. Jak rozstrzygaliście problemy w studio? Czy potrafiliście znaleźć wspólny język w momencie, gdy jednemu z Was coś się podobało, a drugiemu już nie?
HipoToniA: Życie jest sztuką kompromisu. Oboje mamy strasznie uparte charaktery, ale jakoś w tym wszystkim daliśmy rade sklecić wszystko i wydać album.

W jednym z wywiadów zapowiedzieliście premierę dwóch nowych projektów: "Nie Dla Wszystkich" oraz "Honor Twoją Amunicją". Co możecie powiedzieć o tych albumach? Kiedy możemy spodziewać się premiery tych krążków? Nie myśleliście o wydaniu solowego materiału?
HipoToniA
: Nie Dla Wszystkich to odrębne crew, w którego skład oprócz mnie i Dawidziora tworzą Sadam i Sendek. Płyta, która będzie nosić ten sam tytuł, jest już w trakcie realizacji. Myślę, że na wakacje damy rade ją skończyć. Gościnnie na płycie póki co na stówę pojawią się KS76, MDM, HDS, NON Koneksja, RPK, Szajka, Omerta, RDS ekipa, Fonos, Kali (Firma/Ganja Mafia),Oskar (Ganja Mafia). Prawdopodobnie będzie to dwupłytowy album. Nad "Honor Twoją Amunicją", czyli nową HipoToniĄ WIWP prace rozpoczęły się równolegle z wydaniem płyty WIWP - nie ma zamulania! Jeśli chodzi o gości, pewnie będzie to wyglądać podobnie jak na poprzedniej płycie - sami swoi. Póki co, zbieramy bity, piszemy i czekamy na oferty koncertowe.

Jeśli o mnie chodzi to podchodzę idealistycznie do rapu, ale nikt nie powiedział, że nie można zarabiać na tym i kochać tą muzykę.

Kolekcjonujecie oryginalne płyty? Co sądzicie na temat legalnych mptrójek? Czy kupowanie muzyki w sieci ma przyszłość? Dlaczego ludzie przestali kupować oryginalne krążki?
HipoToniA: Kupowanie mp3 w necie to bezsens i żerowanie na ludziach. Nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie - darmowo na YouTube docieram do większej liczby ludzi, dlatego myślę, że kupowanie rapu za pomocą mp3 w sieci nie ma przyszłości.

Jakie macie plany odnośnie promocji Waszej ostatniej płyty? Czy w sieci pojawią się kolejne teledyski? Macie zamiar zagrać jakieś koncerty promujące album?
HipoToniA: Chcemy wydać jeszcze parę klipów do tej płyty, na dniach ukaże się klip do numeru "Czy w to grasz" z gościnnym udziałem Bonusa i DDK z Razem Ponad Kilo. Na pewno będziemy kręcić jeszcze do "To co łączy niech nie dzieli" i - jak pozwolą na to możliwości - jeszcze parę. Na pewno będziemy organizować chociażby minitrasę - wszystko jest w fazie planów. Jeśli pojawią się ciekawe propozycje, chętnie zagramy wszędzie.

Płyta Hipotonii zatytułowana "Wspólnie I W Porozumieniu" dostępna jest w internetowym sklepie muzycznym www.preorder.pl.

Dowiedz się więcej o: HipoToniA WIWP.


Informacje o artykule
Data dodania:2011-01-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.43 (7)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA
Albumy i kobiety są dla mnie tajemnicą - wywiad z donGuralesko

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
NOSKUL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:46:39, 14-01-11
co to za wacki?

Ja'Rule
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:29:46, 14-01-11
jest mi wstyd, że oni są z NS

kubaziomek1990
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:28:25, 14-01-11
propsy

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:31:51, 14-01-11
dokladnie Propsy HTA jest to zajebiście zapowiadający się skład WgL Cała Ciemna Strefa Rośnie w sile i to widać .. Tak dalej chłopaki .. Czekam na koncert w TRN

srokajp
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:29:51, 14-01-11
HipoToniA Propsy dla was za dobry uliczny rap!!!

KonradBSTOK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:16:29, 14-01-11
Wykonam projekt graficzny, gg 3152938

tupakk20
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:58:12, 14-01-11

Asman
Autor: Asman   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:40:12, 14-01-11
Popieram CS rosnie w sile :) propsy

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:09:16, 14-01-11
WWA

PRZYMORSKAFALA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:06:53, 15-01-11
bydlo w krawatach ajjjjjjjjjjjjj...

Czasy Big Rocka C'nie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:29:41, 15-01-11
KUPIŁEM I NIE ŻAŁUJE!!

******VEGETA******
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:49:17, 16-01-11
NIEZŁY FRAJER Z TEGO, CO FAKI POKAZUJE. JAK ZWYKLE JAKIEŚ NĘDZNE LAMUSY NADAJĄCE SIE DO ODPIERDOLENIA PRZEZ 3 UFO ZMIERZAJĄCE W STRONĘ ZIEMI.

Asman
Autor: Asman   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:06:12, 17-01-11
Idz dziecko ogladaj te swoje bajki :)

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:48:06, 24-06-11
Do ******VEGETA****** .. Słuchaj Kecper nie jest nędznym lamusem i tak na ogół może  pokazywać co chce. Ja'Rule tak w ogóle to ja też jestem z Ns i jestem dumna, że mamy takich zajebistych chłopaków jak oni.
Hipotonia najlepsza.!!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-101-50.compute-1.amazonaws.com (3.235.101.50). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.