Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: Pono, JurasWigor, Temate, CHADA, Buszu, .

28 stycznia w nyskim klubie Geometria odbędzie się charytatywny koncert zorganizowany z myślą o Maćku Kopocińskim - 22-latku, który w lipcu 2010 na skutek poważnego wypadku został sparaliżowany. Chłopaka wesprą czołowi raperzy z całego kraju m.in. Chada, Pono, Fu, Juras, Koras, Buszu i Temate. Zapraszamy na wywiad z główną postacią wieczoru - Maćkiem.

W Internecie napotkałem na stwierdzenie mówiące, iż "do niepełnosprawności można się przyzwyczaić". Podzielasz tą opinię? Co jest najtrudniejsze w poruszaniu się na wózku?
Maciek Kopociński: Do niepełnosprawności raczej nie można się przyzwyczaić. Generalnie to ludzie, którzy nie mają szans na dojście do zdrowia muszą się przyzwyczaić do wózka inwalidzkiego. A ja mam duże szanse na to, że kiedyś stanę na własnych nogach i będę chodzić. Najbardziej przeszkadza mi fakt, że mieszkam na 3 piętrze i zawsze muszę kogoś prosić o pomoc w zniesieniu mnie z wózkiem. Przeszkadzają mi również krawężniki i nasze polskie drogi. A najbardziej przeszkadza mi, że ludzie patrzą na mnie jakbym był z innego świata.

Jakie bariery napotykasz najczęściej w swoim mieście? Do jakich instytucji/placówek najtrudniej jest Ci się dostać? Czy zwykli przechodnie są skorzy do pomocy, gdy np. widzą, że masz problemy z pokonaniem schodów?
Maciek Kopociński: Największą przeszkodą są oczywiście schody, krawężniki, później brak podjazdów dla niepełnosprawnych czy mało miejsc parkingowych dla inwalidów. Zwykli przechodnie przeważnie się tylko przyglądają i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś zaproponował pomoc.

Co czułeś po wypadku, po przebudzeniu się w szpitalu? O czym wtedy myślałeś?
Maciek Kopociński: W pierwszej chwili czułem w uszach świst i już wiedziałem, że złamałem kręgosłup. W myślach żegnałem się z matką. Byłem pewien, że moja mama zaraz dostanie telefon, że nie żyje. Po przebudzeniu się w szpitalu nie wiedziałem gdzie jestem, czułem się jakby mnie zresetowali. Myślałem wtedy, że to już koniec mojego fajnego, zdrowego życia i że już nic dobrego w życiu mnie nie spotka.

Jak Twoja rodzina, bliscy i znajomi zareagowali na wieść o wypadku? Utrzymujesz nadal kontakt ze starymi kolegami?
Maciek Kopociński: Ciężko jest powiedzieć co czuje rodzina w momencie, gdy dowiaduję się o tym, że syn może nie przeżyć a w najgorszym wypadku nigdy nie chodzić i być jak roślinka. Mama była w szoku. Gdy odwracałem wzrok to płakała przy mnie, ale nie chciała tego pokazywać. Cały czas była na lekach uspokajających. Siostra Ola też bardzo to przeżywała, przestała chodzić na basen przez całe wakacje. Nie wszyscy koledzy się sprawdzili, jakbym miał to skomentować, to by mi słów zabrakło. Lepiej zostawię to bez komentarza. Powiedzenie, że przyjaciół poznaje się w biedzie jest tu jak najbardziej na miejscu.

Jakie jest Twoje ulubione zajęcie? Co najbardziej lubisz robić w wolnych chwilach?
Maciek Kopociński: W wolnych chwilach najbardziej lubię słuchać muzyki grać na komputerze, chociaż teraz i tak ciężko mi to idzie, bo nie mam jeszcze palców tak sprawnych.

Jak wygląda standardowa godzina rehabilitacji? Musisz ciężko harować by minimalnie polepszyć stan swojego zdrowia?
Maciek Kopociński: Standardowa godzina rehabilitacji to ciężka i męcząca praca. Żeby moje nogi się poruszyły, muszę bardzo tego chcieć i intensywnie o tym myśleć.

Dzięki wytężonej pracy Twój stan zdrowotny ciągle się poprawia. Czy po zebraniu funduszy na dodatkowe godziny rehabilitacji, istnieje nadzieja, że kiedyś znowu staniesz na nogach?
Maciek Kopociński: Jak najbardziej. Nawet nie chcę o tym słyszeć, że nigdy już nie będę chodził, bo trzeba w końcu zejść z tego złomu, na którym teraz siedzę.

Czego najbardziej brakuje Ci z życia sprzed wypadku? Możliwości zagrania z chłopakami w piłkę, koszykówkę, pójścia na plażę...?
Maciek Kopociński: Najbardziej brakuje mi moich zdrowych nóg, wyjścia na imprezę. napić się z kolegami piwa czy zagrać w piłkę nożną, która zawszę była moim ulubionym sportem. Brakuje mi nawet takiego zwykłego prostego życia. Nawet mojej pracy mi brakuje...

Jak tam przygotowania do piątkowego koncertu? Spodziewasz się sporej frekwencji? Będziesz obecny na imprezie?
Maciek Kopociński
: Już nie mogę się doczekać piątku! Spodziewam się obecności wielu osób; mam nadzieję, że frekwencja dopisze. Oczywiście ja także będę obecny na tym koncercie.

Szukając informacji na Twój temat natknąłem się na parę fotografii. Co ciekawe, na każdej z nich jesteś w koszulce Pokoju Z Widokiem Na Wojnę. Jesteś fanem Jurasa i Korasa? Co sądzisz o ich ostatniej płycie? Czekasz na kolejny, już zapowiedziany, krążek?
Maciek Kopociński: No oczywiście, że lubię Jurasa i Korasa, jestem ich fanem. Płyta jest zajebista, czekam na ich kolejną tak dobrą płytę.

Jakie inne hip-hopowe składy lubisz słuchać? Jesteś może fanem jakieś polskiego rapera?
Maciek Kopociński: Lubię też słuchać WWO, Chady, Fu, Pono, Piha, jak już wspomniałem Jurasa i Korasa, Sokoła. Moim polskim ulubionym raperem bez wątpienia jest Sokół. Dla mnie to jeden z najlepszych polskich raperów, nie obrażając innych oczywiście. Sokół to numer 1 polskiego Hip Hopu, bez znaczenia co myślą hejterzy. Moim marzeniem jest go osobiście poznać.

Rok 2010 mamy za sobą. Na wielu branżowych portalach pojawiają się podsumowania minionego roku. Może skusisz się na stworzenie prywatnego rankingu najlepszych płyt w 2010? Jakie płyty w tamtym roku wydają Ci się najlepsze? Co poleciłbyś przesłuchać w pierwszej kolejności laikowi?

Maciek Kopociński: Na pewno Pokój Z Widokiem Na Wojnę, Pezet/Małolat, Eldo, Pih. W pierwszej kolejności poleciłbym oczywiście płytę Jurasa i Korasa (śmiech).

Wielu dziennikarzy typowało "Zapiski z 1001 Nocy" Eldoki i "Demonologię" Słonia na faworyta ubiegłego roku. A co Ty sądzisz o tych dwóch, całkowicie skrajnych pozycjach?
Maciek Kopociński: Płytę Eldo słyszałem i bardzo mi się podobała a "Demonologii" Słonia jeszcze nie poznałem.

Chyba pierwszy raz zdarza się aby do Nysy, czyli do niezbyt wielkiego miasta położonego kilkadziesiąt kilometrów od Opola, zjechała śmietanka polskich raperów. Jak stoi sytuacja z hip-hopowymi koncertami w Waszym mieście? Często organizowane są imprezy z udziałem czołowych, polskich raperów?
Maciek Kopociński
: Ostatnio się coś ruszyło. Do Nysy zawitał m.in. Chada, Gural, Massey, Peja. Nie ma tego za wiele, ale zawsze to jakaś rozrywka.

Kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie tego koncertu? Chciałbyś w tym miejscu komuś szczególnie podziękować za bezinteresowną pomoc?
Maciek Kopociński: Głównym odpowiedzialnym za zorganizowanie tego koncertu jest DJ Element oraz Wojtek Zimmerman. Dziękuje im bardzo za to, co dla mnie robią i obiecuję, że jak stanę na nogi to osobiście im podziękuję. Jeżeli tylko czegoś będą potrzebowali - zawsze im pomogę. Wojtek zostanie na zawsze moim przyjacielem.

Chada, Pono, Fu, Juras, Koras, Buszu, Sitek, Temate, Tomal i APG. Których z wyżej wymienionych raperów cenisz najbardziej? Na czyi koncert czekasz najbardziej?
Maciek Kopociński: Wszystkich bardzo cenie; każdy z nich wysoko mierzy i na koncert każdego z nich czekam, bo po prostu robią zajebistą muzykę. Faworytem byłby Wojtek Sokół, ale go niestety nie będzie, czego bardzo żałuję.

Zapewne parę tysięcy osób przeczyta nasz wywiad. Istnieje możliwość, aby każdy czytelnik mógł w jakiś sposób Ci pomóc? Masz założone konto w banku, na które można przelewać pieniądze na Twoją rehabilitację?
Maciek Kopociński: Oczywiście, mam założone konto i każdy, kto chciałby mi pomóc - może wpłacać pieniądze do banku BGŻ o/Nysa 23 2030 0045 1130 0000 0934 9200 z dopiskiem "Dla Maćka". Za każdy wpłaconą złotówkę bardzo dziękuje.

Na koniec naszej rozmowy może podasz swój prywatny adres e-mail, aby nawiązać kontakt z innymi osobami w podobnym położeniu, co Ty? Pewnie znajdzie się paru fanów polskiego rapu, dla których los również nie był za łaskawy? Dzięki za wywiad. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Maciek Kopociński: Mój prywatny e-mail to: maciek177@poczta.onet.pl. Dziękuję za wywiad i wszystkiego dobrego. ELO

Dowiedz się więcej o: Pono, JurasWigor, Temate, CHADA, Buszu, .


Informacje o artykule
Data dodania:2011-01-27
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.00 (12)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA
Albumy i kobiety są dla mnie tajemnicą - wywiad z donGuralesko

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:47:21, 27-01-11
Pozdro ziomuś trzymaj sie. Koncert szykuje sie naprawdę zajebisty niestety z byt daleko. Poozdroo

BezZasad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:22:24, 27-01-11
Trzymaj się!

elo elo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:20:23, 27-01-11
tzymaj sie! pozdro.

npkrxxx
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:46:14, 27-01-11
nie ma lekko ale widać że to swój  aparat, nie daj się zmarnować chłopaku.

Inuyasha
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:16:48, 27-01-11
Pozdróweczki i dużo zdrówka życzę. Będzie dobrze :). Trzymaj się!

Suck My Dick
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:26:10, 27-01-11
Polak wszystko wytrwa ;) pozdro man!

^zord0n
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:27:52, 27-01-11
Pozdro Maciek!!11 Nie poddawaj się co by się nie zesrało :) elO^z!

KNOKAUT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:05:14, 27-01-11
trzymaj sie chłopaku

Pawson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:09:18, 27-01-11
3maj się!!!

ArturKulczycki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:20:28, 27-01-11
3maj sie Ziomuś!!!

Kropla Beskidu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:31:53, 27-01-11
Trzymaj się, ziomek.

Tadziuuu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:59:47, 27-01-11
5 Trzymaj się....i bądź wytrwały...:)

Grzesiek022
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:10:31, 27-01-11
Zawsze złe rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom... :/

JLOVEHIPHOPPPPPPPP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:17:06, 27-01-11
WSRH- Hałaśliwy Z Natury 2011 NEW Track dodany na reedycji pierwszego mixtape'u
www.youtube.com(...)kBhME

C JAY DILLA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:37:23, 27-01-11
DOBRE PRZODZIU

DW202JA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:52:57, 27-01-11
Chada Buszu marzy mi sie ich wspolny kawalek!

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:41:16, 27-01-11

TRZYMAJ SIĘ ZIOMEK . ELO


compton
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:59:13, 27-01-11
sam pochodzę z Nysy ale nie wiedziałem o tej akcji nic, 3m się ziomek

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:51:49, 28-01-11
TRZYMAJ SIĘ  MOKOTÓW . ELO

S-movieS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:27:31, 29-01-11

Horrorcore
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:29:16, 29-01-11
Trzymaj się! Pozdro!

TRCH
Autor: TRCH   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:59:20, 30-01-11
TRZYMAJ SIĘ !! ŻYCZE POWROTU DO ZDROWIA

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.