Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Polska kultura Hip-Hop potrzebuje więcej świadomych odbiorców - Peja

Polska kultura Hip-Hop potrzebuje więcej świadomych odbiorców - Peja

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Peja / Slums Attack.
Myślę, że w pełni odnajduję się w roli wydawcy, chociaż inaczej wyobrażałem sobie niektóre rzeczy dotyczące opieki artystycznej lub samej koncepcji wydania poszczególnych krążków.

Mamy połowę roku. Od premiery "Reedukacji" minęło już też trochę czasu. Opadły emocje więc przyszedł czas na chłodną kalkulację. Zapraszamy na rozmowę podsumowującą ostatnie sześć miesięcy Peji. Z wywiadu dowiecie się jak Rychu ocenia sukces ostatniej płyty i czy chciałby coś w niej zmienić. Przeczytacie także o planach koncertowych, nowej płycie, współpracy z Onyx, MyRiot i czeskim DeFuckTo. O tym jak odnalazł się w roli wydawcy oraz o nagrodach branżowych. Miłej lektury.

Witam. Ponieważ nie mieliśmy okazji wcześniej porozmawiać, chciałbym na początku nawiązać do tego co miało miejsce pół roku temu i złożyć Ci gratulacje za zdobycie tytuł Polskiego Wykonawcy Roku 2010 w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Byłeś zaskoczony? Liczyłeś na to? Może typowałeś kogoś innego?
Peja: Witam i dziękuje. Czy byłem zaskoczony? No może trochę tak, ponieważ wygrałem ten plebiscyt chyba po raz pierwszy, więc mogę powiedzieć o czymś takim jak przyzwyczajenie że zajmuje dalsze miejsce i dlatego nie liczyłem na to. Wziąłem to pod uwagę dopiero gdy ktoś mnie poinformował, że prowadzę znaczną przewagą głosów. Co do typów to kilka miałem. W zasadzie mógłby wygrać każdy oprócz Tedego. Byłoby mi absolutnie przykro przegrać z kimś takim jak Tede.

Typując nominowanych do kategorii Polska Płyta Roku na samym początku mieliśmy około trzydziestu tytułów. Po selekcji i głosowaniu zostało osiemnaście. Tymczasem w kategorii Album Roku Hip-Hop w tegorocznych Fryderykach były tylko dwie takie płyty "Abradabing" i "Zapiski z 1001 nocy". Pozostałe to krążki Mariki, Natu i Ani Szarmach. Wszystko dlatego, że kapituła dodała do Hip-Hopu także R&B i Reggae. Czy nie uważasz, że to kpina? Dlaczego Polski Hip-Hop, który naprawdę ma się całkiem nieźle nie może mieć swojej odrębnej kategorii?
Peja: Ta kuriozalna zmiana poprzez dodanie tych dwóch gatunków znacznie ogranicza artystów hip-hopowych, którzy chyba nigdy nie doczekają się nominacji w innych kategoriach i tu należy wymienić: solista roku, zespół roku, debiut roku, autor tekstu, producent i coś jeszcze by się na pewno znalazło. Idąc tym tropem Hip-Hop wymiótłby kilka tych kategorii gdyby tylko dać mu szansę. No ale wtedy pozycja zawodowych tekściarzy i aranżerów byłaby zagrożona, co z ich punktu widzenia jest niedopuszczalne, więc rok rocznie będą odbierać te nagrody Ci sami, którzy otrzymywali je od początku istnienia Fryderyków. To straszna chujnia i tyle.

Ty takiego Fryderyka zdobyłeś w 2002 roku za "Na legalu?". Czy w polskiej kulturze hip-hopowej brakuje podobnych nagród, plebiscytów, tytułów? Czy dla Ciebie jako artysty takie wyróżnienia są ważne? A może liczą się tylko złote, platynowe płyty, bo tę de facto przyznają fani?
Peja: Mogłem przynajmniej konkurować z równymi sobie (OSTR, WWO, Pezet). W takim gronie odebranie Fryderyka było w dobrym tonie. Każdy kto wtedy otrzymałby tę nagrodę potraktowałby to wydarzenie jako sukces polskiego Hip-Hopu - nie własny. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Polska kultura Hip-Hop potrzebuje tylko więcej świadomych odbiorców, bo po tylu latach istnienia ma już wszystko czego jej trzeba. Oczywiście było by super jechać np: na galę Hip-Hop.pl jako nominowany lub widz, osoba z branży. Konferansjerka, oprawa, poszczególne nominacje, występy na żywo, bankiet no i konfrontacje konkurujących ze sobą lub nawet zwaśnionych ekip:) Działo by się i życzę sobie aby Hip-hopowe media w końcu się odrodziły lub po prostu uniezależniły się od koncernowych molochów, które olały nasze autorskie audycje w radio i programy w tv.

Mogłem przynajmniej konkurować z równymi sobie (OSTR, WWO, Pezet). W takim gronie odebranie Fryderyka było w dobrym tonie. Każdy kto wtedy otrzymałby tę nagrodę potraktowałby to wydarzenie jako sukces polskiego Hip-Hopu.

Każde wyróżnienie przyjmuje z radością uważam jednak, że największą nagrodą jest możliwość ruszania tłumem. Ludzie, ich obecność i reakcje podczas koncertów są dla mnie bezcenne. Tego nie przeliczysz na pieniądze, ilość sprzedanych płyt czy złotych krążków.

Obserwując olbrzymie zainteresowanie ostatnią płytą Slums Attack, wygląda na to, że "Reedukacja" jest jednym z faworytów do tytułu Album Roku w przyszłorocznej edycji. Jak Wy, Ty i Decks, oceniacie okres po jej wydaniu? Jak odbieracie ten sukces i czy dostrzegacie jakieś błędy, niedociągnięcia zarówno pod kątem samego materiału jaki i procesu wydawniczego, promocji?
Peja: Mam świadomość, że nasza płyta ostro namieszała na początku roku ale musimy pamiętać, że 2011 to naprawdę duży wysyp płyt z tak wielu obozów, że wszystko jest jeszcze otwarta sprawą. Na pewno ten sukces był dopełnieniem naszego zaangażowania w projekt a dla mnie osobiście kontynuacją mojej solowej działalności. Dla mnie te 3 lata od 2008 roku to nieustające pasmo sukcesów ale i też 3 lata wytężonej pracy. Przez te 3 lata zmieniłem wszystko na co nie byłem gotowy na przykład kilka lat wcześniej około 2003. Wiele się nauczyłem. To nie tylko rymy i bity. Jestem jednoosobową instytucją, która sprawuje kontrolę nad wieloma projektami i konsekwencją tego jest również taz. "Reedukacjomania". Odnośnie błędów, to zawsze mógłbym się do czegoś przyczepić. Nie miałem zbyt dużo czasu na napisanie tekstów, niektóre powstawały w studiu. Ale taki już jestem. Nie chcę być schematyczny. Mimo to następna płyta będzie bardziej przemyślanym krążkiem w kwestii doboru wersów. Sam nie wiem co to dokładnie oznacza. Skoro chce osiągnąć jakiś przełom zaczynam udoskonalać niektóre rzeczy nadal ucząc się tego czego jeszcze według siebie nie umiem. Tytułowe "Całkiem Nowe Oblicze" zobowiązuje mnie do nagrania płyty jakiej jeszcze w swoim dorobku nie mieliśmy. Co do promocji to oczywiście nadal będziemy kręcić klipy do "Reedukacji" i grać koncerty, których do końca czerwca zrobiliśmy blisko 40 sztuk. To spory wynik dlatego lipiec i sierpień przeznaczam na urlop - czytaj w tym pisanie kolejnych tekstów na CNO 2. Jeśli chodzi o koncerty to uważam, że nie ma lepszej promocji niż granie koncertów i spotkania z fanami.

Wyjaśnijmy może przy okazji jakim kruszcem obecnie pokryty jest album "N.O.J.A"? Jest ta platyna czy jej nie ma? Skąd taka informacja na stronie ZPAV?
Peja: "N.O.J.A." jest płytą złotą. Sprzedaliśmy 35 tysięcy tej płyty co w dzisiejszym systemie oznaczałoby platynę. Widocznie ktoś w ZPAVie coś pokręcił. Wyobraź sobie, że chwilę po ogłoszeniu przez nas złota sprzedajemy kolejne 35 tysięcy. To po prostu niemożliwe a ze strony ZPAV u fail po prostu.

Jakie masz refleksje po nagrywkach z Onyx? Wcześniej PE, Jeru the Damaja... Jak się czujesz spełniając takie marzenia? Piętnaście, dwadzieścia lat temu mega radość sprawiła oryginalna kaseta takich graczy, a dziś wchodzisz z nimi do studia. Czy można osiągnąć coś więcej na w rap grze?
Peja: Refleksje są niezliczone i oczywiście dają kopa do robienia następnych kawałków. To dziwne że poszerzam grono kumpli z rap gry i obecnie są to moi...idole:) Na przykład Fredro zagrał trasę po Australii w naszych rzeczach no to pisze do niego: "Siemasz stary, widzę, że bluza Ci przypasiła, podaj adres, na który wyślemy Wam paczkę". Za chwilę Jeru informuje mnie, że zaczyna nagrywać zwrotki pod bity, które wybrał w Polsce, bo szykujemy wspólną płytę. Ja dobieram MC's od nas on z USA. I powiem Ci, że lista jest naprawdę imponująca. Tak, że rzeczywiście spełniam marzenia i na pewno jest jeszcze wiele do zrobienia a rap grze jeśli o nas chodzi. We wrześniu lecimy prawdopodobnie na Rock the Bells do Nowego Yorku co połączymy z kilkoma spotkaniami odnośnie w/w albumu. W listopadzie ściągamy kilka nowojorskich nazwisk na wielki finał naszej trasy w Poznaniu. To naprawdę dobry kierunek, nowa jakość tak w życiu jak i na scenie.

Przejdźmy do tematu, który elektryzuje obecnie wielu - "Całkiem Nowe Oblicze 2". Czy możesz już zdradzić jakieś szczegóły? Będą jeszcze jakieś spektakularne kolaboracje, obok oczywiście Onyx? Kiedy mniej więcej płyta się ukaże, 2011, czy już raczej 2012?
Peja: Płyta ukaże się najpóźniej w czerwcu 2012. Życzyłbym sobie wydać ją na początku marca jak poprzednia żeby do końca czerwca zrobić trasę ale nie wszystko da się zaplanować. Być może krążek będzie podwójny ponieważ już teraz mam gotowe teksty na 65 minutowy album. Planujemy nagrać jeszcze jeden kawałek ze znanym artystą z USA. Poza tym utrzymuje kotakty z podziemnymi graczami z Kanady, Stanów. Jest pomysł na nagrywkę z kolesiem Hirassa (producent płyty Gandziora) z Filadelfii. Trwają rozmowy z człowiekiem z Paryża na temat featuringu absolutej czołówki francuskiej sceny. W zasadzie wszystko jest dogadane i czas pokaże czy zrealizujemy nasz pomysł. Z tymi gościnnymi rzeczami wygląda to tak, że nic do końca nie jest pewne. Oczywiście będzie kilku polskich gości, bo oczywiście nadal mamy wielu przyjaciół na naszym podwórku. Dobór nie jest oczywisty z racji tego, że dużo nagrywam na albumy moich kolegów, więc wybór jest czasem ograniczony, bo nie chcemy dublować kolaboracji w nieskończoność.

RPS Enterteyment rozgląda się i na pewno o mnie usłyszycie jeszcze w tym roku. Na wrzesień w ostateczności grudzień planujemy wydać legalny debiut Śliwy i kto wie, może ten album będzie płytą roku?

30 czerwca kręciliście klip do "Kto ma renomę". Jednak przez pogodę będzie trzeba dokończyć zdjęcia w innym terminie. Może dwa zdania na temat tego klipu? Jaka będzie jego fabuła, co udało się już nakręcić?
Peja: Deszcz frajer nieznacznie nam utrudnił. Powtórzymy całość w ciągu 2 tygodni. Fabuła to mecz w kosza o tytułową renomę. Ja i Decks w roli trenerów. Nasze drużyny to poznańscy raperzy dla których specjalnie uszyliśmy dwa komplety strojów. W roli sędziego obsadziliśmy naszego Miecia, mamy też dwie ekipy kibiców, drużyny chilliderek, dużo detali, chcemy naprawdę dobrze to ograć dlatego ten mecz jest grany naprawdę i gdyby nie warunki to już byłoby po sprawie. Na planie są dwie kamery: Red One i standardowy Cannon. Nazwoziliśmy dużo sprzętu, długie ramię masę świateł na zdjęcia wieczorne, do których nie doszło. Obok boiska ekipa dźwiękowców i techników zmontowała nam scenę podłączyliśmy kilka głośników wszystko na wypasie. Podczas meczu grzała muza klimat był naprawdę gorący mimo pogody. Na tej scenie zrobimy po prostu wyjebane zdjęcia koncertowe. Do tego standardowe rapy na streecie przecinane gra na boisku plus scenki fabularne z udziałem gości. To chyba tyle, będzie dobrze na szczęście to tylko deszcz, który braliśmy pod uwagę ale w związku z moim urlopem nie mogliśmy tego grać w innym terminie i wyszło jak wyszło. Ale nikt nie umarł. Po prostu zrobimy to wszystko jeszcze raz. Kiedyś skasował nam się cały album z dysku po nagraniu. I też sobie poradziliśmy. Tak motywował Decks wspominając czasy kiedy nagrywaliśmy raz jeszcze "Na legalu?" (śmiech).

Graliście ostatnio wiele koncertów. Wybieracie się na wakacje, czy lato także spędzicie na scenie?
Peja: Widzę, że uprzedziłem standartowo kolejne pytanie. Robimy sobie przerwę. Po tylu koncertach jestem naprawdę zmęczony, chłopaki zresztą też. Przecież oprócz koncertów mam wydawnictwo, Darek ogarnia nasz Terrorym cały czas coś nagrywamy próbując przy tym też normalnie żyć. Dlatego z uśmiechem powitałem lipiec za chwilę znikam z Polski i resetuje głowę.

A jakie plany na jesień? Na pewno kolejna trasa koncertowa. Czy możesz podać już jakieś konkrety?
Peja: Tak jesień to druga część trasy. Wymyśliłem sobie fazę, że druga część trasy to będą koncerty prawie wyłącznie zagraniczne. Mamy nawet tytuł: EUROPEAN RE-TURN TOUR 2011:) Na dzień dzisiejszy dogadaliśmy 5 angielskich koncertów, planujemy 3 koncerty w Irlandii, dopinamy Szkocję. Reszta to koncerty w Niemczech, Holandii i Belgii. Jak dobrze pójdzie do wypełnimy całe dwa miesiące weekend w weekend. Już teraz mogę potwierdzić koncerty w Londynie, Dublinie, Edynburgu, Hamburgu, Roterdamie i Hadze. Reszta z czasem pojawi się na naszej oficjalnej stronie. Finał trasy to duży koncert w Poznaniu 5 listopada w poznańskiej Arenie. Ale w planach mamy jeszcze na grudzień 2 koncerty w Stanach i Kanadzie. Czas pokaże w ilu procentach zrealizujemy nasz plan. Oczywiście zachęcamy do kontaktu w sprawie blokingu, który jest jeszcze otwarty: terrorym@poczta.onet.pl.

Na początku czerwca ukazał się teledysk "Reality show", czyli najnowszy klip czeskiej grupy DeFuckTo, w którym wystąpiłeś gościnnie. DeFuckTo to pionierzy muzyki rap za naszą południową granicą. Jak doszło do tej współpracy i czy jesteś znany w Czechach, bo o DeFuckTo w Polsce pewnie niewielu słyszało?
Peja: Headdyego z DeFuckTo poznałem przez kolesia z Czech, który pierwotnie miał mi zorganizować koncer w Pradze. Dostałem od niego maila w sprawie nagrania na jego solową płytę. To był rok 2006 ja wtedy strasznie dużo piłem a mniej nagrywałem, więc z nagrania nic nie wyszło a szkoda, bo album zrobił naprawdę kozacki tak wtedy pomyślałem. W tym roku Headdy napisał ponownie i za punkt honoru przyjąłem nagrać się na ich płytę. No i się stało. Chłopaki wytypowali ten utwór na pierwszy singiel zaproponowali mi nagranie klipu, więc ustawiłem termin ich przyjazdu do Poznania gdzie powstały wszystkie moje ujęcia i już. Pamiętam, że byłem strasznie zmęczony graliśmy to we wtorek a ja w piątek robiłem z Darkiem koncert nasz i ONYX w sobotę grałem dwa koncerty w niedzielę i poniedziałek też coś miałem i kiedy przyszło do kręcenia klipu takiego standardowego bez rozmachu za to z przemieszczaniem się po miejscówkach czego prywatnie nie dzierżę byłem na skraju ale dzielnie zniosłem te 8 godzin przy okazji nie wychodząc z angielskiego po wylocie Fredro i Stickiego dalej nawijałem z chłopakami jak na światowca przystało hehehe.

Niebawem ukaże się debiutancka płyta My Riot pt. "sweet_noise". To Twoja kolejna współpraca z Glacą. "Jeden Taki Dzień" okazał się strzałem w dziesiątkę. Czy i tym razem Wasz kawałek trafi na singiel? Czy będzie podobny do wyżej wspomnianego, czy zaprezentujecie coś zupełnie nowego?
Peja: Tak, ten utwór również będzie singlem, choć osobiście uważam, że kawałek Glacy ze Śliwą jest lepszy. I nie dlatego, że będę wydawał Śliwkę, po prostu kawałek ma właśnie tę inną jakość niż ten nasz wspólny. Myślę, że nasze wspólne utwory są w jakiś sposób powiązane brzmieniowo, klimatycznie, więc rewolucji tutaj nie będzie ale numer na pewno rusza.

Życzę sobie aby hip-hopowe media w końcu się odrodziły lub po prostu uniezależniły się od koncernowych molochów, które olały nasze autorskie audycje w radio i programy w tv.

"Gorące Wersy Płoną", "Rozpalić Tłum", "Na Żywo Z Miasta Grzechu" - to trzy albumu, które ukazały się pod szyldem RPS Enterteyment. Jak sprawdzasz się w roli wydawcy? Czy obserwowanie jak Twoi "podopieczni" odnoszą sukces, sprawa Ci tyle samo radości jak sukcesy własnych płyt?
Peja: Myślę, że w pełni odnajduję się w roli wydawcy, chociaż inaczej wyobrażałem sobie niektóre rzeczy dotyczące opieki artystycznej lub samej koncepcji wydania poszczególnych krążków. Dzisiejsi raperzy są naprawdę bardzo świadomi, niezależni i twórczy a nawet przedsiębiorczy. Często sami zasypują mnie masą pomysłów lub z nadmiaru zaangażowania w projekt stawiajś mnie przed faktem dokonanym w wielu kwestiach. Nie sposób odmówić im zarówno zapału jak i pomyślunku. Powinienem spytać skąd ja to znam? Dobrze, że trafiłem na ludzi, którzy nie sprawiają mi żadnych kłopotów a ewentualne wpadki jestem w stanie szybko skorygować z racji doświadczeń po obu stronach barykady. Z radością zatem wielką obserwuję jak promienieją widząc swój debiut na sklepowej półce lub ściskają gorączkowo w dłoni (uśmiech)

Powiedz proszę na koniec jakie są plany wydawnicze RPS Enterteyment? Kogo wziąłeś pod swoje skrzydła i czyj albumu zamierzasz wydać?
Peja: RPS Enterteyment rozgląda się i na pewno o mnie usłyszycie jeszcze w tym roku. Na wrzesień w ostateczności grudzień planujemy wydać legalny debiut Śliwy i kto wie, może ten album będzie płytą roku? Mówię to nie bez powodu, bo materiały jakie spływają ze studia wciskają w fotel i tyle. W przyszłym roku wydam góra dwóch debiutantów, których obserwuję i podsłuchuje od dłuższego czasu. Chętnie wydam tez kogoś z większym dorobkiem płytowym, uważam bowiem, że jestem w stanie zapewnić znanym graczom godziwy kontrakt. Byłem gotów wydać płytę Wojtasa i Hurragun ale po rozmowie m.in. ze mną zdecydowali się na Fonografikę, więc jesteśmy teraz w jednej drużynie, ale smutek jest bo to byłby dla mnie nie lada prestiż wydawać kolesia, który nagrał w tym kraju pierwszy rapowy album w historii. Zważywszy na naszą historię byłoby to naprawdę ciekawe zajęcie.

Zdjęcia: Igor Wojtokowiak, Radek Kuśmierz, archiwum SLU

Dowiedz się więcej o: Peja / Slums Attack.


Informacje o artykule
Data dodania:2011-07-09
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.62 (26)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Ed Edd i Eddy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:51:23, 09-07-11
Spoko, Rychu zawsze propsy !

BekaZKnura
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:27:31, 09-07-11
no naprawde spoko, album z Jeru The Damaja ma byc... supr

finyl
Autor: finyl   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:28:26, 09-07-11
"Hip-Hop potrzebuje więcej świadomych odbiorców"
czyli co mają przestać cie słuchać?

obserwacja ODSZEDLEM Z FORUM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:05:46, 09-07-11
Dobry wywiad.

Szmata
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:41:47, 09-07-11
dOBRY WYWIAD, KTO WE MNIE WEJDZIE?

Łudy eMeŁWu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:46:40, 09-07-11
ok.

Carl_dla_znajomych_CJ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:48:42, 09-07-11
Za chwilę Jeru informuje mnie, że zaczyna nagrywać zwrotki pod bity, które wybrał w Polsce, bo szykujemy wspólną płytę. Ja dobieram MC's od nas on z USA. I powiem Ci, że lista jest naprawdę imponująca.

zobaczymy co z tego wyjdzie

BRONY TEXTYLIA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:00:25, 09-07-11
Polska ma bardzo wyrobionych odbiorców aczkolwiek to co się zaczęło dziać a raczej staczać od roku 2005-2006 wielu zniechęciło. Czasu nie cofniemy.

RychuCoMaBalaganNaStrychu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:21:51, 09-07-11
"Hip-Hop potrzebuje więcej świadomych odbiorców"

czyli co mają przestać cie słuchać?

taa i powiedział to monotematyczny patus !!!

beka z patusa od zawsze na zawsze i jego fanóff !!!

wisnia1309
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:47, 09-07-11
"Hip-Hop potrzebuje więcej świadomych odbiorców"

czyli co mają przestać cie słuchać?

taa i powiedział to monotematyczny patus !!!

beka z patusa od zawsze na zawsze i jego fanóff !!!

Gosc jeszcze zyje beefem i jedzie po tede-kompleksy i piana jednak ciagle wygrywaja nad rozsadkiem:)

JĘDRULA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:11:14, 09-07-11
propsy , nie mogę się doczekac nowego klipu , płyty slu , śliwy , i współpracy z zagranicznymi artystami. PEJA KRÓL ..fuck heyters

edyy
Autor: edyy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:14:25, 09-07-11
ciekawy i przyjemnie sie czyta 10 :)

Mordoplastyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:16:01, 09-07-11
ja chętnie z polskich gości na SLU zobaczyłbym Słonia i HG

TO WIEPRZ MA Z CIEBIE BEKE TERAZ...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:39:16, 09-07-11
Gosc jeszcze zyje beefem i jedzie po tede-kompleksy i piana jednak ciagle wygrywaja nad rozsadkiem:)

wojtek99957
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:47:00, 09-07-11
Za chwilę Jeru informuje mnie, że zaczyna nagrywać zwrotki pod bity, które wybrał w Polsce, bo szykujemy wspólną płytę. Ja dobieram MC's od nas on z USA. I powiem Ci, że lista jest naprawdę imponująca.

O kurwa ciekawie się to zapowiada.

Co do płyty CNO2 to nie powinien tak bardzo przesadzać z listą gości

ZłotnikSLU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:55:58, 09-07-11
PEJA KRÓL

Mordoplastyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:07:06, 09-07-11
@ wojtek99957
jak to przesadzić , myslisz ze na RE~bylo duzo gosci??
moim zdaniem nie, a wlasciwie bylo w sam raz ;D
zamiast do 10 ustworów po 1 gościu , zrobione to było fajnie, i zwięźle wiec gosci w sam raz ;p

wojtek99957
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:10:24, 09-07-11
NO NA REEDUKACJI BYŁO W SAM RAZ. A CO DO PŁYTY Z JERU TO MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE WEŹMIE ŻADNYCH GANDZIORÓW, KOBRY TYLKO DOBRYCH RAPERÓW. CHĘTNIE ZOBACZYŁBYM KACZORA, O.S.T.R. TEŻ RACZEJ BĘDZIE

Chasyd
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:16:57, 09-07-11
Nic dodać nic ująć, Rychu wie co robi

doktorek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:25:25, 09-07-11
Czekam na płyte Śliwy ! ; )

RAP_GRACJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:51:13, 09-07-11
"PRAWDZIWY RAPER KŁAMCA" RYCHA- SŁUCHAM TEGO OD RANA NA PRZEMIAN Z  "PRAWFDEPOWIEDZIAFSZY", ELO!

BURMERANGE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:56:14, 09-07-11
BEKA Z RYSIA KTORA MA ZOLTE PAPIERY

Dzidson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:14:28, 09-07-11
Pewnie na plyte z Jeru wezmie Sliwe

Pawson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:23:39, 09-07-11
Rysiek sciągnij na płytę Sniper albo Fonky Family

Prawda1980
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:47:47, 09-07-11
Respekt

BekaZKnura
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:06:49, 09-07-11
Fonky Family!!!!

Pawson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:31:24, 09-07-11
albo 113;-)

wlodek10
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:41:51, 09-07-11
RPS to jest to :D pozdro Rysiek czekam na kolejny material!!

Mordoplastyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:50:50, 09-07-11
@ wojtek99957
no co ty, Ganda i Kobra znakomicie sobie radzą , nie wiem czego sie czepiasz, ale kazdy ma swoj gust
jak dla mnie plyta Kobry i Gandy z labelu RPS , jak i stare sa dobre

Radar|REEDUKACJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:07:00, 09-07-11
dobry wywiad, czekam na CNO2 no i na ten album z Jeru, zajebisty pomysł :)

SEXPERT aka BEKA Z KNURA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:55:10, 09-07-11
PENER NA PROPSIE. HAHAHAHAHAHAHAHAHA
RYSIU W DWA MIESIACE ZAGRA 5X WIECEJ KONCERTOW ZAGRANICA NIZ PEDE KNUR W POLSCE PRZEZ CALY ROK. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

MOKOTÓW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:12, 09-07-11
TEDE PLANUJE TRASE ZNÓW

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:28:34, 09-07-11
PEJA DOBRZE PRAWI!!!
SPOKO ZIOMAL Z NIEGO JAK WIDZĘ.
TEŻ BYM SIĘ NAJADŁ WSTYDU,GDYBYM PRZEGRAŁ Z TEDE TYTUŁ NAJLEPSZEGO ARTYSTY ZA POPRZEDNI ROK...
I TO WCALE NIE JEST C.D. BEEFU,TYLKO SZCZERA WYPOWIEDŹ.
ALBUM Z JERU DE DAMAJA BYŁBY ŚWIETNYM POTWIERDZENIEM,ŻE RYCHU JEDNAK JEST LEGENDĄ POLSKIEJ SCENY,NIE TYLKO HIP-HOPOWEJ...
PROPSY RYSIU!
"N.O.J.A" DO DZIŚ U MNIE W ODTWARZACZU...

Frisky
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:18:03, 09-07-11
no chyba was pojebało że przeczytam ścianę tekstu o tym co myśli i moówi ten przygłup

LUCEK_na_majku_ma_kiść_panczów
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:46:48, 09-07-11
PROPS PENER

ALE BEKA Z gandziora TWOJEGO PRZYDUPASA HAHAHA

onomatoCWEJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:49:26, 09-07-11
"Byłoby mi absolutnie przykro przegrać z kimś takim jak Tede."

PENER, SZKODA TYLKO, ŻE WG ANKIETY NA HH.PL PRZEGRAŁEŚ BEEF Z KIMŚ TAKIM JAK TEDE, HEHE

jeb sie psie!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:54:45, 09-07-11
Gosc jeszcze zyje beefem i jedzie po tede-kompleksy i piana jednak ciagle wygrywaja nad rozsadkiem:)

JEBANE GROUPIES WIEPRZA NIE WIEDZĄ ZE GRA DO DZIS NA NIELICZNYCH KONCERTACH 'OLEJ ONARA' I PIERDOLĄ O JAKIEJS PIANIE I KOMPLEKSACH. NIECH MU RYCHU CIŚNIE ILE WLEZIE NAWET PO  10 LATACH OD BEEFU BO TAKĄ KURWE HIPOKRYTE TRZEBA JECHAĆ RÓWNO.

WIEPRZ MOŻE POMARZYĆ O DUŻEJ EUROPEJSKIEJ TRASIE W KLUBACH, MOZE JEDYNIE SOBIE ZAGRAC W SEZONIE NA JUWENALIACH, FESTIWALACH ITD OD 2006 NIC NIE ZNACZY A OD BEEFU Z PEJĄ TO JUZ WOGLE-ŚMIERĆ SCENICZNA.

PŁYTA Z JERU ROZJEBIE

SEXPERT aka BEKA Z KNURA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:00:56, 09-07-11
HAHAHAHAHAHAHA NAWET JUZ CORAZ MNIEJ GIMBOW OD PEDEGO BRONI KNURA.
PENER JEST NIEZAPRZECZALNIE KROLEM POLSKIEGO RAPU. PISZE TO OSOBA, KTORA HEJTOWALA ZIELONA GORE, ALE JEDNAK POZNALEM SIE NA HIPOKRYZJI KNURA.

BEKA Z KNURA NA ZAWSZE. ZAGRAL NA JEDNYM FESTIWALU W TYM ROKU, JEDNYCH JUWENALIACH I MIAL Z JEDEN KONCERT NA BILETY. BEKA Z KNURA. NAWET Z NUMEREM ZRAZEM ICH NIGDZIE NIE ZAPRASZAJA.

CHALTURUJ KNURZE W TVN TURBO JAK TO TAKIE FAJNE DLA CIEBIE. HAHAHAHAHAHA

Spank 0
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:08:31, 09-07-11
Kocham Peję

BekaZKnura
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:32:36, 09-07-11
Autor: onomatoCWEJA szkoda, ze ta ankieta byla robiona przed wydaniem "Czarnego Wrzesnia" :)

TLUSZCZOMANDERI
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:19:20, 09-07-11
PEJA KRÓL

BEKA Z GIMBONAUTOW JACKA ZAWSZE

TELEWIZJA GÓWNO SKURWYSYNU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:02:03, 10-07-11
RYCHU PROPSY ZA TWOJĄ TWÓRCZOŚĆ OD ZAWSZE

Dekiel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:20:21, 10-07-11
KAMERZYSTA I TAK JEST NAJLEPSZY

RasHu
Autor: RasHu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:40:59, 10-07-11
kupcie se kurwa kamere

BigPoppa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:43:28, 10-07-11
peja mówiąc o tede tylko potwierdza to że przegrał beef

Dopeman Obama
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:37:26, 10-07-11
BYL JERU I ONYKSI. TAKZE MOZNA SIE SPODZIEWAC GRUBASOW

KTOS Z WU-TANGOW MOZE SIE TRAFI

Cheeraz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:04:17, 10-07-11
zajebsice ze ktos kto pozuje na boga mowi o swiadomosci sluchacza

JLOVEHIPHOPPPPPPPP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:07:09, 10-07-11
www.youtube.com(...)wOpFU
Macca Squad - To Wszystko | Maccaradża Mówi Dość new singiel 2011

RAP_GRACJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:54:30, 10-07-11
ja pierdole fani Peji to kretyni;)

Shaker Hi-Tec
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:59:05, 10-07-11
fajny wywiad dobrze się czyta

mrrabbit
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:59:09, 10-07-11
HIP HOP POTRZEBUJE ŻEBYŚ PRZESTAŁ NAGRYWAĆ FRAJERZE

Skarb
Autor: Skarb   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:06:55, 10-07-11
peja mówiąc o tede tylko potwierdza to że przegrał beef

qamil18
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:47:43, 10-07-11
Niektórzy z tego co widzę nie umieją czytać ze zrozumieniem , peja wygrał beef.

ZAWSZE_CIOTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:07:18, 10-07-11
NIE CZYTAŁEM, PEJA JEST MARNY

s355j2g3
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:27:21, 11-07-11
gdyby hip hop miał w polsce świadomych odbiorców, to ryszard nie sprzedałby ani jednej płyty, po chuj on dalej o tedziku gada?może niech nagra diss'a 40 minutowego i pożali sie jeszcze.ile to juz minęło? ponad rok, a on dalej jak zacieta płyta...chłopie dorośnij!

Hej Hej Hejter!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:35:01, 11-07-11

taa niech nagra tego 40 minutowego dissa na tedzika jak mowisz i niech go sprzeda swoim fanom. Naprawde to jest to! pozatym kazdy ogarniety wie ze Tede wygral ,peja moze mial ze 3 kawalki dobre,ale olac juz temat beefu. jesli chodzi o ta smieszna Reedukacje.. skoro ta plyta ma konkurowac do plyty roku to poprostu jakas masakra. Ze niby za co? za dobre hm ze 3-4 kawalki? porazka calkowita.

 

 


To Jest Hartkorowy Rap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:40:57, 11-07-11
taa niech nagra tego 40 minutowego dissa na Peje jak mowisz i niech go sprzeda swoim fanom. Naprawde to jest to! pozatym kazdy ogarniety wie ze Rychu Peja wygral ,wieprz moze mial ze 3 kawalki dobre,ale olac juz temat beefu.

Ed Edd i Eddy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:48:40, 11-07-11
PEJA > TEDE

LUCEK_na_majku_ma_kiść_panczów
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:17:05, 11-07-11
PEJA > tede

Piela252
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:58:08, 12-07-11
JEBAĆ PEDEGO - KOLESIA ,KTÓRY JEBIE DORSZEM A NIE RAPEM !

PEJA>TEDE

mikoosss
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:55:08, 12-07-11
O ja trzeba być naprawde niezłym durniem żeby mówić że tede wygrał beef!!

HAHA PEJA PRZYNAJMNIEJ MA GOŚCI NA SWOICH ALBUMACH A NIE TAK JAK TEDE Z KTÓRYM NIKT NIE CHCE NAGRAĆ

BEKA Z PROSIAKA

MIETEK ŻUL Z ULICY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:01:11, 19-07-11
PEJA ZAWSZE SPOKO. A FANI KNURA WYPIERDALAĆ STĄD. TEDE PRZEGRAŁ BEEF Z PEJĄ I TO WAS BARDZO BOLI LAPSY. PEJA OSIĄGA PONAD SZCZYT W POLSKIM RAPIE I MA MNÓSTWO ZŁOTA I PLATYN JEŻELI CHODZI O STATUS PŁYT, NAGRYWA Z TAKIMI LEGENDAMI JAK ONYX CZY JERU THE DAMAJA, A NA DODATEK RUSZA JESIENIĄ W TRASĘ EUROPEJSKĄ, A TEDE ? Z CZYM TEN PROSIAK DO PEJI ? TEDE NAWET NOWATOROWI, MC KULI I OMENOWI DO PIĘT NIE SIĘGA.

A CO DO BEEFU, TO OCZYWIŚCIE, ŻE PEJA WYGRAŁ POD KAŻDYM WZGLĘDEM. NAWET KARRAMBA DOBRZE POJECHAŁ TEDEGO.

PEJA > TEDE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.