Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Nie interesuje mnie marketing - wywiad z Chadą. Cz 2.

Nie interesuje mnie marketing - wywiad z Chadą. Cz 2.

Autor: Mateusz Jędrzejewicz

Dowiedz się więcej o: CHADA.
Nie sądzę, żeby w ogóle istniało coś takiego jak recepta na długoterminową przyjaźń. Cała relacje między ludźmi musi opierać się na szczerości, zaufaniu i wzajemnej wymianie myśli, nawet tych najczarniejszych...

Przed Wami druga część naszego obszernego wywiadu z Chadą. O stronie produkcyjnej swojego ostatniego wydawnictwa , doborze gości, stosunku do krytyków, teledyskach, sponsorach, sprzedaży koszulek oraz relacjach z Pihem - mówi dumny reprezentant Step Records. Ponadto macie okazję dowiedzieć się czy możliwa jest reaktywacja Procederu, z kim Chada planuje w najbliższym czasie nagrać płytę oraz nad czym obecnie pracuje! Przypominamy, że "WGW" cały czas możecie zamawiać na www.preorder.pl!

Znacznemu urozmaiceniu w stosunku do pierwszej płyty uległa warstwa brzmieniowa, obok charakterystycznych dla Ciebie bitów w stylu west coastowym pojawiają się także brzmienia kojarzone już bardziej z Nowym Jorkiem. Nastąpiła w Tobie nagła zmiana preferencji muzycznych? Dobrze czujesz się na tego typu podkładach?
Chada:
"Proceder" brzmiał tak, a nie inaczej ponieważ taki miałem zamysł tworząc tamtą płytę. Moje preferencje muzyczne w żadnym stopniu nie uległy zmianie. Myślę, że przy okazji "WGW", mimo tego, że prócz jak sam mówisz charakterystycznych dla mnie bitów brzmiących west coastowo pojawiają się chociażby samplowane bity Creona udało mi się jednak zachować pewną spójność i te podkłady w żadnym stopniu się ze sobą nie gryzą...  

Wziąłeś sobie do serca uwagi krytyków, którzy uważali "Proceder" za płytę zbyt jednolitą właśnie pod względem muzyki?
Chada: Jak już mówiłem nic nie robię pod publikę, po prostu miałem taki kaprys, zamysł - możesz nazwać to jak chcesz. Osobiście uważam, że chłopaki idealnie wstrzelili się w mój gust muzyczny, zrobili bity, którymi się wręcz zachłysnąłem i bez zawahania znalazły się na płycie. W żadnym wypadku nie było tak, że pod naciskiem krytyków Chada spuścił głowę i wybrał takie bity, żeby wreszcie przestali się już go czepiać (śmiech). Zrobiłem to z potrzeby serca, owszem w pewnym stopniu zaprezentowałem swoje nowe oblicze, jednak niczego nie zrobiłem wbrew sobie.  

Co sądzisz o postaci RX'a - producenta kozackiego bitu do numeru "Rap Najlepszej Marki"? Jakiś czas temu upublicznił w sieci filmik, którym prezentuje cały proces tworzenia tego podkładu i... większość z widzów było w ciężkim szoku, ponieważ wszyscy myśleli, że główny motyw to sampel, a okazało się, że całość została przez niego zagrana... Wiedziałeś o tym?
Chada:
RX to rzetelny i sumienny producent, bardzo dobrze mi się z nim współpracuje. Początkowo również byłem święcie przekonany, że ten bit jest oparty w całości na samplu i podobnie jak Ty byłem w ciężkim szoku, kiedy dowiedziałem się, że to wszystko było zagrane "z ręki" (śmiech). Czapka z głowy dla RX'a, fajnie że chłopak nie boi się ujawniać tego, w jaki sposób tworzy bity, każdy może sobie zobaczyć jak powstał podkład na moją płytę. Pozdro RX! Poza muzyką łączy nas pasja motoryzacyjna, może dlatego tak dobrze się nam współpracuje (śmiech).  

Przeglądając tracklistę od razu rzuca się w oczy imponująca liczba gościnnych udziałów ludzi kojarzonych z diametralnie różnymi środowiskami muzycznymi. Przykładowo mało kto spodziewałby się kiedykolwiek usłyszeć na jednej płycie obok siebie Eldo oraz Sobotę. Powiedz mi, czym sugerowałeś się dobierając poszczególnych gości? Udaje Ci się znaleźć wspólny język z każdym, z kim przyjdzie Ci współpracować?
Chada:
Nie zaprosiłem Eldoki na płytę, żeby przeprowadzić jakiś eksperyment, zrobiłem to z potrzeby serca. Mówiłem już wcześniej, że jara mnie styl, który w rapie reprezentuje Leszek. Wyszło z tego bardzo ciekawe połączenie i nikt chyba nie powie, że zapraszając Eldo strzeliłem sobie w kolano. Bardzo lubię ten numer, dobrze mi się tego słucha. Życzę sobie więcej takich kawałków i kooperacji w przyszłości. Od początku byłem święcie przekonany, że razem kontrastując w pewnym stopniu ze sobą jesteśmy w stanie stworzyć coś dobrego i treściwego, dlatego też wyszedłem z propozycją nagrania wspólnego numeru. Niewiele wody w Wiśle upłynęło, a Leszek odesłał gościnną zwrotkę. Podoba mi się jego sprawne i rzetelne podejście do tematu.
Odnośnie Soboty - naturalnie jest to raper kojarzony już w większym stopniu z nurtem, do którego krytycy, słuchacze próbują mnie zakwalifikować. Nagrywam rap z ludźmi, których znam i szanuję. To że jestem utożsamiany z nurtem ulicznym nie przekreśla tego, że prywatnie słucham najróżniejszej muzyki, do czego też wszystkich serdecznie zachęcam!  

Zdarzyło się, że ktoś odmówił Ci dogrania gościnnej zwrotki na płytę?
Chada:
Jak mówiłem wcześniej nagrywam kawałki z ludźmi, których osobiście znam, piłem wódkę i coś przeżyłem. Nie nagrywam numerów z ludźmi których nie znam. Ciężko mi sobie wyobrazić w takim razie, żeby ktoś miał mi odmówić gościnnej zwrotki, skoro razem gramy koncerty, szanujemy się, wzajemnie sobie pomagamy, a w przeważającej większości jesteśmy przyjaciółmi. Wzajemne wsparcie to podstawa. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dzwoni do mnie Małolat, Pezet lub Pihu, a ja odmawiam im dogrania się na ich płyty. To działa w dwie strony.  

A propos gościnnych zwrotek - wytwórnia Step Records upubliczniła niedawno listę Twoich featuringów, które ujrzą światło dziennie w niedalekiej przyszłości. Pojawisz się min na nadchodzącej płycie Młodego M, nowych twarzy w Step Records - Jopela i Komara, HST, Pjusa i Soboty, a to tylko niektóre z wymienionych. Zdajesz sobie sprawę z tego, że swoją obecnością w znacznym stopniu promujesz płyty innych wykonawców? Chętnie dogrywasz gościnne udziały?
Chada:
W ogóle nie patrzę na to pod względem tego, że swoją obecnością kogoś promuje. Przyjmuję tylko konkretne propozycje od znanych mi osób i piszę wersy - tym powinien zajmować się raper. Nie obchodzi mnie to czy ktoś sięgnie potem po tę płytę ze względu na moją obecność, nie interesuje mnie marketing, od tego są ludzie ze Step Records, ja staram się w to nie wtrącać. Powtarzam to po raz setny, nie robię nic pod publikę. Gdybym chciał coś takiego zrobić, nie celowałbym w tych artystów, z którymi do tej pory współpracuję, tylko nagrywałbym z jakimiś gwiazdami z telewizji (śmiech).  

A nie obawiasz się tego, że jest Ciebie ostatnio wszędzie tyle, że możesz z kolei "przejeść się" ludziom, którzy zaczną się obawiać, że nagle Chada wyskoczy im z lodówki?
Chada:
To wszystko będzie racjonalnie dawkowane czasowo, nie obawiam się tego, że znudzę się ludziom. Mam z góry opracowany plan działania i do niego się dostosowuję.  

Mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem. Musicie się uzbroić w cierpliwość. Kiedy tylko nadejdą sprzyjające ku temu okoliczności zabieramy się do pracy nad wspólną płytą

Płytę promują na dzień dzisiejszy 3 klipy ("Rap Najlepszej Marki", "Na Tych Osiedlach 2" oraz "Dla Mojej Ferajny"), które cieszą się olbrzymią popularnością na serwisie YouTube. Co ciekawe pojawiają się w nich wątki fabularne, coś się w nich dzieje. Jaki był Twój udział w produkcji poszczególnych teledysków?
Chada:
Kawałki były na tyle dosadne i treściwe, że wątki fabularne, o których mówisz zarysowały się praktycznie same, pozostało je tylko dobrze zwizualizować i uważam, że wespół z ekipami odpowiedzialnymi ze realizację tych teledysków w pełni podołaliśmy temu zadaniu. Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam ekipy Dirt Video, Toczy Videos oraz R5 Films. Moje klipy zrealizowane są w stricte osiedlowej konwencji. Jaki miałem w nich udział? Jestem fizycznie obecny na tych klipach na miłość boską, machamy tam łapami z Małolatem (śmiech). A tak serio, zawsze w pełni angażuję się w klip, doglądam wszystkiego itp. Mam to szczęście, że dane jest mi współpracować z profesjonalistami i nie ma tam specjalnie dla mnie pola do popisu, dostaję jasno określony scenariusz do akceptacji, po czym punkt po punkcie realizujemy całość. Szczerze dziwią mnie opinie nieprzychylnych nam osób dotyczące umieszczania przez nas reklam przed klipami. Wiesz, jesteśmy w pełni niezależną wytwórnią, chcemy osiągnąć coś więcej, niż klipy nagrywane aparatami cyfrowymi, gdzie budżet zamyka się w 20 zł i moim zdaniem z pomocą zaprzyjaźnionych firm odzieżowych i skateshopów świetnie nam to wychodzi. Dzięki za wsparcie!  

Kilkanaście dni temu w sieci ukazał się trailer kolejnego klipu zrealizowanego do numeru "Niesiemy Prawdę" z gościnnym udziałem Hukosa, Sitka, Pezeta, Piha i Gurala. Po zapoznaniu się z tymi kilkunastoma sekundami bez wątpienia mogę stwierdzić, że możemy spodziewać się konkretnej petardy. Co działo się na planie? Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej premiery tego teledysku?
Chada:
Na planie wszyscy byliśmy mocno skoncentrowani na pracy. Trailer odkrywa w pewnym stopniu karty, wiemy czego spodziewać się po nadchodzącym obrazie, jaki będzie klimat i wątek przewodni. Raz na zawsze oficjalnie chciałbym to ogłosić: Premiera klipu odbędzie się zaraz po wakacjach, zadaniem trailera było podsycenie ognia ciekawości i przedpremierowego napięcia, skoro dostaliśmy go wcześniej, dlaczego mieliśmy go przetrzymywać? Nie widzę problemu w tym, że wrzuciliśmy go szybciej... Bardzo miło wspominam czas kiedy kręciliśmy ten teledysk. Byliśmy tam razem z całą ekipą: Gural, Pih, Hukos, Pezet, Sitek oraz Jarecki, świetnie się bawiliśmy. Na planie pojawiły się także piękne modelki, które odgrywają w całości pewną scenkę, pojawili się tam nawet pirotechnicy i tancerze! Nawiązałem wtedy wiele nowych znajomości. Życzyłbym sobie więcej takich fajnych dni w życiu Tomka rapera (śmiech).

Wielu internautów po obejrzeniu trailera zarzucało Wam kopiowanie scen z klipu Aggro Berlin...
Chada:
Nie uważam, aby w samym klipie występowało jakieś straszne kopiowanie scen z Aggro Berlin, traktowałbym to raczej jako swego rodzaju follow up. Jak się wzorować to tylko na najlepszych. Proste.  

W wielu kawałkach mówisz o wielkości przyjaźni między Tobą, a Pihem. Pamiętasz jeszcze okoliczności, w których mieliście okazję się poznać?
Chada:
Poznaliśmy się pod koniec lat 90' ubiegłego wieku na Gocławiu, dokładnie u DJ'a Volta - pozdro Sebek! Już wtedy padły propozycje wspólnych nagrań, a przyjaźń stała się tylko kwestią czasu. Od tamtej pory trzymamy ze sobą po dziś dzień. Wzajemnie się cenimy, szanujemy i wspieramy. Z całą pewnością myślę, że jeden za drugiego jest w stanie skoczyć w ogień. W życiu nie poznałem bardziej przychylnej i serdecznej osoby od Piha. Każdemu życzyłbym takiej przyjaźni.  

Znasz receptę na długoterminową przyjaźń?
Chada:
Trudno powiedzieć. Nie sądzę, żeby w ogóle istniało coś takiego jak recepta na długoterminową przyjaźń. Cała relacje między ludźmi musi opierać się na szczerości, zaufaniu i wzajemnej wymianie myśli, nawet tych najczarniejszych...  

Jakiś czas temu mówiliście, że planujecie kontynuację Waszej wspólnej płyty jako "O Nas Dla Was 2" (Reedycję "O Nas Dla Was" cały czas możecie zamawiać na www.preorder.pl - przyp. red). Kiedy rozpoczniecie pracę nad tym wydawnictwem?
Chada:
Najwcześniej w przyszłym roku. Od przyszłego miesiąca wchodzę do studia nagrywać kolejną solową płytę, a Pih jest na półmetku prac nad "Dowodem Rzeczowym Nr 2". Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem. Musicie się uzbroić w cierpliwość. Kiedy tylko nadejdą sprzyjające ku temu okoliczności zabieramy się do pracy nad wspólną płytą. Póki co jak sami widzicie na nudę nie narzekamy (śmiech).  

Z tego co mi wiadomo, nagraliście kolejny wspólny numer, który znajdzie się na "Dowodzie Rzeczowym Nr 2". Powiesz coś więcej o tym kawałku?
Chada:
Nagraliśmy numer o tytule "Mordo, Mordo". Jest to zawadiacki kawałek w stylu Mobb Deep, tyle mogę powiedzieć (śmiech).  

Twój pierwszy legendarny już zespół to Proceder, który współtworzyliście razem z Kaczym. Utrzymujecie ze sobą obecnie jakiś kontakt? Wiadomo kiedy możemy spodziewać się opuszczenia przez Niego zakładu karnego? Bierzesz pod uwagę kontynuację Waszego projektu w przyszłości?
Chada:
Wczoraj do firmy przyszła kartka pocztowa z Iławy, właśnie od Marka Kaczego, który zapowiedział wstępnie swój wyskok z pudła na Święta Bożego Narodzenia. Cały czas utrzymujemy kontakt, wymieniamy korespondencję. Uzbrajam się w cierpliwość i czekam na Jego rychłe wyjście. Na tę chwilę ciężko mi cokolwiek powiedzieć o ewentualnej reaktywacji Procederu, życie jest na tyle pokręcone, że ciężko mi snuć jakieś długoterminowe plany. Kiedy z kolei ja znajdowałem się również w tej nieciekawej sytuacji i siedziałem w pudle podczas jednej z naszych korespondencji padł pomysł nagrania w przyszłości wspólnego numeru. Osobiście bym sobie życzył, żeby coś z tego wyszło.  

Jestem jak najbardziej za tym, żeby szyć ciuchy dla słuchaczy. W tym momencie sprzedaż muzyki wygląda tak, że gdybym miał tylko z tego wyżyć musiałbym wrócić na ulicę i wpierdolić się znowu w jakieś sztosy.

Praktycznie na dniach ukaże się "RED Album" Game'a. Jakie jest Twoje zdanie na temat singli, które do tej pory zostały opublikowane? Czego spodziewasz się po tej produkcji? Sprosta oczekiwaniom?
Chada: Spodziewam się pełnego rozpierdolu, jak zwykle zresztą przy okazji Game'a (śmiech). Co prawda pierwszy singiel "Red Nation" nie powalił mnie na kolana, jednak ostatni - "Pot Of Gold" ze świetnym refrenem Chrisa Browna, to już stary dobry Game, którego lubię i kawałek rozcieńczył mnie ostatecznie. Czekam i mam nadzieję, że premiera nie zostanie przesunięta i już niedługo będę się delektował Jego albumem (śmiech).  

Od jakiegoś czasu spełniasz się nie tylko na polu artystycznym. Wespół z chłopakami ze Step Records prężnie rozwijacie linię odzieżową sygnowaną Twoim nazwiskiem. Jakie jest Twoje zdanie na temat tej inicjatywy? Czynnie udzielasz się w całym procesie powstawania poszczególnych projektów?
Chada:
Jestem jak najbardziej za tym, żeby szyć ciuchy dla słuchaczy. W tym momencie sprzedaż muzyki wygląda tak, że gdybym miał tylko z tego wyżyć musiałbym wrócić na ulicę i wpierdolić się znowu w jakieś sztosy. Produkujemy dobrej jakości ubrania dla naszych fanów i fanek, nikogo nie zmuszamy do zakupu - jeżeli są chętni, czapka dla nich z głów. Czuję się dumnie kiedy mijam dzieciaka na ulicy, który śmiga w mojej koszulce. Cały czas sukcesywnie rozwijamy tę inicjatywę, na ten moment na www.preorder.pl ruszamy z moją najnowszą kolekcją koszulek i gadżetów. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z ofertą, myślę że dla każdego coś się znajdzie (śmiech).  

Jak wygląda sprawa jesiennych koncertów Chady?
Chada:
Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę www.trasachady.pl, gdzie też na bieżąco uaktualniamy listę miejscowości, gdzie zamierzamy zawitać, ostatnio coś ruszyło w tym temacie i mamy zablokowane już jakieś konkretne terminy. Sprawa jest jednak cały czas otwarta, lubimy grać koncerty, gramy za bardzo korzystne stawki - wszystkich zainteresowanych organizacją mojego koncertu odsyłam na adres koncerty@steprecords.pl lub numer telefonu 796 103 774. Zaznaczam - interesują nas tylko konkretne oferty, my ze swojej strony zawsze dajemy wszystko. Mam nadzieję, że widzimy się w Waszym mieście już niebawem!  

Rok temu tuż po wyjściu z pudła pojawiłeś się prywatnie na Hip-Hop Kempie, nie ukrywam, że bardzo zaskoczył mnie brak Ciebie na deskach głównej sceny przy okazji tegorocznej, jubileuszowej edycji...
Chada:
Sprawa wygląda tak, że finalnie pojawimy się tam z Pihem. Gramy 17 sierpnia na Warm Up Party z czego też bardzo się cieszę i wszystkich serdecznie zapraszam! Ponadto przez cały czas trwania festiwalu możecie nas spotkać przy stoisku Step Records i www.preorder.pl, gdzie też będziecie mogli wpaść, przybić piątkę, podpisać płytę i pogadać. Do tego planujemy z Pihem podczas trwania festiwalu grywać właśnie przy tym stosiku jakieś małe sety, więc radzę trzymać się blisko, ponieważ będziecie mieli jedyną okazję usłyszeć przedpremierowo nasze nowe kawałki...

Zmierzając ku końcowi, rozmawiamy w sezonie urlopowym (śmiech). Jak planujesz spędzić wakacje? Raperowi też należy się urlop?
Chada: Każdemu należy się urlop. Może część osób nie uwierzy w to, ale nigdy nie miałem przykładowo okazji bywać gdzieś w ciepłych krajach na wakacjach. Moje wyjazdy ograniczały się raczej do wypadów na Mazury czy też nasze polskie morze. Tak też stało się w tym roku, udałem się z moją sympatią do moich przyjaciół Marka i Ani Folgów (pozdrawiam serdecznie). W Trójmieście złapaliśmy się z Dioxem i całą watahą innych znajomych, w sumie spędziliśmy tam trochę czasu. Możecie sobie wyobrazić jak ja tam wypocząłem (śmiech).  

Dzięki za rozmowę!
Chada:
Dziękuję również. Pozdrawiam wszystkich czytelników, którym udało się wytrwać z nami do końca (śmiech). Najlepszego!  

Sprawdźcie pierwszą część wywiadu z Chadą

Rozmawiał: Mateusz Jędrzejewicz
Zdjęcia: Tomek Fryszkiewicz


Zamów "WGW" na www.preorder.pl

Sprawdź oficjalny profil Chady na facebooku

Zorganizuj koncert Chady: mail: koncerty@steprecords.pl, telefon: 796 103 774
Sprawdź klipy promujące "WGW":
"Na tych osiedlach 2"

"Rap Najlepszej Marki" gość. Małolat

"Dla Mojej Ferajny" gość. Ero

Dowiedz się więcej o: CHADA.


Informacje o artykule
Data dodania:2011-08-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.30 (10)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Mateusz Jędr..., 29 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Jestem gdzieś pomiędzy tym wszystkim - Młody M - wywiad przedpremierowy
Rap pozwala mi się uwolnić - wywiad z Chadą. Część 1
Nadal mam siłę, by tworzyć Hip-Hop - wywiad z Fu
Przeminęło Z Dymem - Moral/Gano - wywiad
Międzyświat - Haju / Złote Twarze - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:02:16, 14-08-11
FREE KACZY.

GIMP
Autor: GIMP   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:21:41, 14-08-11
PŁYTA Z DIOXEM ?????

BezZasadi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:25:03, 14-08-11
Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem


O.o

Hipokryta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:33:04, 14-08-11

Plinp
Autor: Plinp   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:42:42, 14-08-11
DONIU CI POJECHAŁ BĘDZIE BEEF !

obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:00:11, 14-08-11

Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem

co to kurwa ma być.


ZIELONA MOC ULTRA PRZYJEMNIE!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:01:29, 14-08-11

Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem

co to kurwa ma być.

nawet nie wkurwiaj ludzi nie sprawdze tego gowna w takim razie nawet


MOKOTÓW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:01:59, 14-08-11
STARE

EmaSiemaToNieSciema
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:31:38, 14-08-11
ladnie doniu pojechal chade

FREE KAROL USZATY NA WOLNO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:11:13, 15-08-11
Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem

AHA CZYLI CHADA LICZ SIE Z TYM ZE TEJ PLYTY NAWED NIE ZAJEBIE ZE SKLEPU A ZWROTKI TEGO SMIECIA WYTNE

WKURWILES MNIE TERAZ OSTRO

CiszaNocy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:37:41, 15-08-11
hmmmmm z dioxem........  obym sie pozywtnie rozaczarowal ale nie czekam

SEXPERT LIRYCZNY MORDERCA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:39:02, 15-08-11
Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem

AHA CZYLI CHADA LICZ SIE Z TYM ZE TEJ PLYTY NAWED NIE ZAJEBIE ZE SKLEPU A ZWROTKI TEGO SMIECIA WYTNE

BEKA. TO BEDZIZE NAJWIEKSZE GOWNO. ALEBSIE BNAJEBAUELM. BAHAHAHAHA

BALTAZAR
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:09:09, 15-08-11
te pytania to gimnazjalista wymyślał?-----------
Ostatnia edycja: 2011-08-15 01:12:17

Hip Hop Dziiifko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:45:25, 15-08-11
wywiad przeprowadzany sam ze soba ssuper robcie doktorat z hipokryzji

RON(jeż)JEREMY!!!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:35:45, 15-08-11
"Z całą pewnością myślę, że jeden za drugiego jest w stanie skoczyć w ogień. W życiu nie poznałem bardziej przychylnej i serdecznej osoby od Piha. Każdemu życzyłbym takiej przyjaźni".

ZDRÓWECZKA ŻYCZE CHŁOPAKOM, NAJLEPSZEGO!!!

SZACUNEK DLA TOMKA!!!

EMA

SEXPERT LIRYCZNY MORDERCA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:10:47, 15-08-11
HAHAHAHAHAAH
DONIU CIE ZJADL JEBANY FRAJERZYNO. JEDEN WERS I CHALDA Z RESZTA TYCH MARNYCH "ULICZNIKOW" DLA GIMBOW ZJEDZONY.

POZDRO DOMINIK, WIERZE, ZE ROZNIESIESZ TEN RAP BIZNES!

Brony_Textylia
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:49:19, 15-08-11

Jestem jak najbardziej za tym, żeby szyć ciuchy dla słuchaczy. W tym momencie sprzedaż muzyki wygląda tak, że gdybym miał tylko z tego wyżyć musiałbym wrócić na ulicę i wpierdolić się znowu w jakieś sztosy. Produkujemy dobrej jakości ubrania dla naszych fanów i fanek, nikogo nie zmuszamy do zakupu - jeżeli są chętni, czapka dla nich z głów.


Czyli po prostu doicie kasę na dzieciakach tak ? dziękuje za szczerość matole. Po prostu to oplacalny biznes i małolaty kupią a ty masz zysk ofermo, ciekawe jaki ?? bo hurtowo zrobienie takiej szmaty to będzie z 25pln a ty puszczasz to za 80-100 

I nie pierdol chałwa że jesteś dumny jak gimb biega w szmacie od ciebie, jesteś zadowolony bo widzisz frajera który ci sponsoruje życie za damski chuj


kubahempgrujlb
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:24:50, 15-08-11
Płyta dobra, ale ciuchy tak jak wszystkie hip-hopowe przesadzone. Elo Chada

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:31:44, 15-08-11
Chada&Diox... Będzie konkretny album,Proceder też mógłby się reaktywować.

SEXPERT LIRYCZNY MORDERCA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:07:27, 15-08-11

Czyli po prostu doicie kasę na dzieciakach tak ? dziękuje za szczerość matole. Po prostu to oplacalny biznes i małolaty kupią a ty masz zysk ofermo, ciekawe jaki ?? bo hurtowo zrobienie takiej szmaty to będzie z 25pln a ty puszczasz to za 80-100 

I nie pierdol chałwa że jesteś dumny jak gimb biega w szmacie od ciebie, jesteś zadowolony bo widzisz frajera który ci sponsoruje życie za damski chuj


BIDASKUAD
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:32:49, 15-08-11

fc-p
Autor: fc-p   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:58:42, 15-08-11
"liryczny morderca"?, raczej liryczny chujoplot, który na oczy żywej pizdy nie widział - forumowy masturbator.

SEXPERT LIRYCZNY MORDERCA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:24:59, 15-08-11
^ fajnie. WIDAC, ZE MASZ KOMPLEX. JAK STARZY DADZA CI WIECEJ KWITU TO POJDZIESZ DO JAKIEJS KURWY I ZOBACZYSZ PSIOCHE. :)

Prof. Dr Hab. Pimpuś Sadełko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:29:01, 15-08-11

dlaczego chada nosi rękawiczki w studiu?

 

i co on kurwa bloodsem jest, że cały na czerwono?


-----------
Ostatnia edycja: 2011-08-15 18:29:23

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:08:36, 15-08-11

Chada propsy ziomuś.
Czekam na albumy.
FREE KACZY!!!
Proceder wróci z pewnością z legalnym albumem.


Skarb
Autor: Skarb   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:23:04, 15-08-11
dlaczego nie widze jego twarzy , jest az tak brzydki ?

fc-p
Autor: fc-p   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:16:22, 15-08-11
liryczny masturbatorze, czego? kwitu, chcesz być cool? jesteś tylko chujoplotem z pedalską grypserką, spierdalaj eunuchu!

DlaMnieMaszStajla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:40:42, 15-08-11
Płyta z Dioxem? Chada proszę Cię....

guziktraba
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:14:10, 16-08-11
Poza tym mogę już oficjalnie powiedzieć, że jestem na etapie dogadywania się na całą wspólną płytę z Dioxem

Chada, jak to zrobisz, to będziesz hipokrytą! Atak na Donia a potem nagrywanie z takim wackiem i no-skillem, który prezentuje no-school.

niewiemniemamnazwy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:35:00, 16-08-11

Głupie, Chada i Diox stylowo może nie bardzo pasuje, ale to ich wybór i tyle. Ja np. nie uważam, że Diox jest jak Mezo... Diox ostatnio wbił się na legal, a wy popierdołki zazdrościcie mu i piszecie te głupoty...Ja czekam z niecierpliwieniem na płyte Chady z Dioxem to będzie mega rozpierdol! Piona!

 

PGS Banda!


Szyderca
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:04:46, 16-08-11
"liryczny morderca"?, raczej liryczny chujoplot, który na oczy żywej pizdy nie widział - forumowy masturbator.

podbijam fc-p nie marnuj za duzo czasu jadac ta bande skomlacych pedalow ;P

ZielonyJestem
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:38:45, 17-08-11
Ciekawe co na te fotki powiedzą chłopaki z Cripsów.

PRZYMORSKAFALA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
05:19:48, 18-08-11
Game no nieeeeeee przeciez to pizda z LA spytaj sie MADLIBA AJJJJJJJJJJJJJJ ehhehe beka z typa pierwszy album kozak ale drugi to lipa tak wiec moje zdanie jest takie ze daj wiecej luzu zioom albo spierdalaj:)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.