Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

PMM "Poza Horyzont" wywiad przedpremierowy

PMM "Poza Horyzont" wywiad przedpremierowy

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: O.S.T.R., PMM.

PMM powraca z nowym materiałem w całości wyprodukowanym przez O.S.T.R. Album "Poza horyzont" jest przełomowym materiałem ukazującym inną stronę grupy. Głowa i Wężu skupili się na liryce, odsłaniając swoje problemy, refleksje oraz życiorysy, nie tracąc przy tym nic ze swojego charakterystycznego i niepodrabialnego flow. Produkcję muzyczną można opisać jako nowoczesną interpretację klasycznego brzmienia z lat 90-tych, połączoną z cytatami z bluesa i soulu.

Jesteśmy świeżo po premierze Waszej najnowszej płyty "Poza Horyzont". Na początek może kilka zdań o tym jak ona powstała. Co Was inspirowało przy jej tworzeniu? Jak wyglądała współpraca z O.S.T.R.em? Dostaliście od niego paczkę bitów, pod które pisaliście teksty, czy wszystko działo się na bieżąco, wspólnie w studiu?
PMM: "Poza horyzont", to dla nas szczególny materiał. Dużo emocji, przemyślane teksty i współpraca z jednym z najlepszych naszym zdaniem producentów na rynku muzycznym. Produkcja powstawał na bieżąco w studiu. Inspiracją były dla nas głównie bity wyprodukowane przez Adama i uczucia, które postanowiliśmy przelać na ten materiał.

Rozpoczęliście promocję od refleksyjnego kawałka "Poza horyzont". Z tego co pamiętam to chyba pierwszy klip do tak spokojnego kawałka. Czy na krążku będzie to przeważający klimat? Czy ten kawałek dobrze reprezentuje cały materiał?

PMM: "Poza horyzont", to przede wszystkim jak zauważyłeś brzmienie, którego wcześniej nie było na płytach PMM. Chcieliśmy przedstawić słuchaczom naszą muzykę od zupełnie innej strony, co zdecydowanie się spodobało. Nasi fani dobrze przyjęli singiel z czego bardzo się cieszymy. Klimat albumu jest zróżnicowany ale "Poza horyzont" jak najbardziej dobrze reprezentuje cały materiał.

Na albumie będzie mało gości. To kolejna zmiana. Czy mamy przez to rozumieć, że album będzie jeszcze bardziej osobisty?

PMM: Jak najbardziej trafione. Album jest bardzo osobisty. Każdy feat jest przemyślany. Dobieraliśmy zarówno brzmienie bitów, jak i tematykę dla każdego z zaproszonych gości osobno. Finalnie na płycie ukazali się: O.S.T.R., Grubson, Sokół, Pih, wokalistka Emose oraz oczywiście DjTwister i DjHaem, którzy w oryginalny sposób podkreślili klimat płyty.

Czy tytuł albumu "Poza horyzont" oznacza, że sięgacie muzycznie i liryczne w obszary do tej pory przez Was niezbadane?
PMM: Ta płyta to przełom w naszych produkcjach. Stwierdziliśmy, że PMM3 i rok 2011, to najwyższy czas aby otworzyć się do słuchaczy i wrócić do klasycznej formy liryki, w której zawsze było dużo emocji, szczerości i przekazu. Na takim hip-hopie się wychowaliśmy i taką muzykę kochamy.

28 września PMM, 30 września Łona i Webber, 8 października Sobota, a później zdaje się także KrzyHu. Nie było do tej pory podobnej sytuacji. Z jednej strony to znakomita wiadomość, z drugiej pytanie: czy nie robicie sobie nawzajem konkurencji...

PMM: Każda z wymienionych przez Ciebie ekip ma swoje brzmienie i swoją drogę. Nie traktujemy tego faktu w ramach jakiejkolwiek konkurencji. Ostatnio zresztą spotkaliśmy się z Łoną, Webberem, Twisterem, Rymkiem i bandą naszych ziomów w radiu SZCZECIN FM na wspólnej audycji promującej wydanie naszych albumów. Życzymy szczecińskim składom jak najlepiej. Powodzenia. 5!

Oba klipy z najnowszej płyty kręcone były w Łodzi. Dlaczego nie w Szczecinie? To pomysł Ostrego czy odpowiada za to Dobrekino Studio?

PMM: Po pierwsze przygotowujemy się już do kręcenia kolejnego klipu, do którego zdjęcia będą realizowane w Szczecinie. Dwa pierwsze teledyski były realizowane w Łodzi, ponieważ plan, który przygotowało do tych produkcji Dobrekino Studio bardzo nam się spodobał. Dobrekino, to pełen profesjonalizm i zajebiści ludzie. Już niedługo klip ze Szczecina.

W jednym z wywiadów mówiliście o tym, że będziecie oglądać walkę Adamek - Kliczko. Nie będę pytał o wrażenia, bo wszyscy widzieli jak było, ale powiedźcie co myślicie o połączeniu rapu ze sportem? Wiadomo: KSW - Waldemar Kasta jako dyrektor artystyczny, Sobota i jego kawałek dla Michała "Cipao" Materly, Matheo remixujący My Riot, ale także wiele przykładów z innych dyscyplin. Chcielibyście nagrać kawałek, przy którym jakiś fighter wchodziłby na ring?
PMM: Jak najbardziej popieramy połączenie sportu z muzyką. Jeżeli kiedyś dojdzie do sytuacji sprzyjającej temu, żeby PMM reprezentowało polską muzykę w takiej akcji, to jak najbardziej.

Ostatnio mieliśmy okazję posłuchać zwrotki Głowy na albumie "Kronika II: Siła Charakteru". Obaj pojawiliście się w kawałku Fenixa "Mówiłem Że To Zrobię". Czy w najbliższym czasie Wasze głosy pojawią gościnnie się na jakichś innych projektach.
PMM: Usłyszysz nas na wielu projektach. Na bieżąco realizujemy nagrania dla naszych ludzi. W drodze zajebiste produkcje, które wspieramy. Między innymi: HDS (Ciemna Strefa), Kajman, Wbrew Regułom, nowy mixtape PROSTO. Na bank gościnnych nagrań będzie więcej.

DJ Haem powiedział: "Jest to płyta, której brakowało na polskim rynku muzycznym. Nieszablonowy przekaz na konkretnych bitach. Bez przesłuchania tej płyty twoja wiedza o polskim rapie będzie niekompletna." - w takim razie powiedźcie na koniec dlaczego warto wybrać się do sklepu?
PMM: "Poza horyzont", to ponad rok ciężkiej pracy. Pasja, muzyka, teksty, emocje, zaangażowanie nasze i naszych ludzi...wszystko to przełożyło się na brzmienie albumu "Poza horyzont". Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia produkcji. Big Up!

Dzięki za rozmowę.
PMM: Również dziękujemy. Pozdrawiamy słuchaczy i fanów. Dziękujemy Wam za wsparcie.

Dowiedz się więcej o: O.S.T.R., PMM.


Informacje o artykule
Data dodania:2011-09-29
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.75 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Skarb
Autor: Skarb   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:25:55, 29-09-11
BEKA JEST TAK GĘSTA ŻE MOŻNA JĄ MIESZAĆ PALCEM

MUSIC
Autor: MUSIC   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:23:02, 30-09-11

......


martincfc8224
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:36:54, 30-09-11
mieszaj se palcem w dupie baranie!!!

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:32:10, 30-09-11
Propsy chłopaki.
PMM SZN!!!

Rutek200
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:58:37, 30-09-11
Jak zawsze w najpiękniejszym  Stylu...Gratulacje

Moodyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:21:43, 06-10-11
Ehh, jak patrzę na propozycje Sceny Machiny, to widzę sporo rapów, ale nic na takim poziomie. Czy nikt z polskich uzdolnionych chłopaków, nie chce wygrać dużej kasy i wypromować się profesjonalnie na samym starcie?

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.