Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ZION Rec.

Dowiedz się więcej o: ZION Rec., SILESIAN SOUND, Silesian Soundsystem.

Witajcie chłopaki, na samym początku bardzo proszę Was żebyście w paru zdaniach po kolei przedstawili się i opowiedzieli o Waszych początkach muzycznych.
Silesian Sound: Witaj, z tej strony Chvaściu, Ceen, Fester i Woyta. Nasze początki sięgają roku 2000. Każdy z nas udzielał się w lokalnych hip-hopowych składach, aż w końcu spotkaliśmy się we wspólnym projekcie o nazwie Sonda Squad. Z biegiem czasu nasza twórczość zaczęła nieco odbiegać od rapowanych zwrotek na rzecz inspiracji muzyką z Karaibów. Stąd pomysł Chvaścia, aby założyć typowy soundsystem.

Po tych poszukiwaniach brzmienia i składu, powstał Silesian Sound System, przybliżcie naszym czytelnikom w paru zdaniach specyfikę tego projektu.
Silesian Sound: Jesteśmy ze Śląska Cieszyńskiego, a dokładniej z Ustronia. W ramach Silesian Sound System tworzymy muzykę reggae, inspirowaną takimi nurtami i gatunkami muzycznymi jak reggae roots, dancehall, ragga muffin wraz z elementami hip-hopu. Od początku naszej działalności (2004 roku) zagraliśmy ponad 300 koncertów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Co więcej Silesian może pochwalić się obecnością na różnych polskich i zagranicznych kompilacjach. Szerokiemu gronu utkwił w pamięci takimi utworami jak "Dancehall" oraz "Będzie dobrze". Pierwszy był singlem promującym składankę "Rap Style vol.2" wytwórni Luna Music. Drugi znalazł się swego czasu na jednym z największych wydawnictw reggae rodzimego rynku muzycznego, jakim był polsko-niemiecki projekt "Polski Ogień". W listopadzie 2008 roku wydaliśmy swój oficjalny, debiutancki mixtape zatytułowany "Moje Miejsce" nakładem wytwórni Siła Z Pokoju Version Records, której właścicielem i mózgiem jest DJ Feel-X (Mad Crew, Kaliber 44). W listopadzie 2009 roku powstał drugi, dancehallowy mixtape "Ceen & Chv Like Dancehall". W między czasie można było również usłyszeć gościnnie głos Chvascia na kilku znaczących w kraju wydawnictwach jak płyta Junior Stressa czy Fandango Gang. W październiku 2011 roku nakładem Lou & Rocked Boys, Chvasciu wydał swój długo oczekiwany, pierwszy, solowy album zatytułowany "Moje Korzenie".

Trafiliście na legendarną już kompilację polsko-niemiecką "Polski Ogień", opowiedzcie proszę o tym doświadczeniu, o pracy z Pioneerem.
Silesian Sound: Współpraca przebiegała bardzo pomyślnie, wiele się nauczyliśmy i pozyskaliśmy kontakt, który utrzymujemy do dnia dzisiejszego. Można powiedzieć, że był to nasz pierwszy kontakt z poważnym producentem muzycznym i wpłynął na jakość tworzonej przez nas muzyki. Obecnie także realizujemy wspólny projekt jakim będzie wydawnictwo Germaican Records w postaci One Riddim-owego albumu na YU GO Riddim. Na płycie pojawi się Chvaściu z utworem opisującym jego inspiracje. Warto zapoznać się z pierwszym singlem z tego wydawnictwa, jakim jest utwór Bas Tajpana & Bob One'a "Nadszedł już czas". Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Germaican Polska.

Jak dotąd ukazały się dwa Wasze mixtape'y. W grudniu 2011 roku ukazała się solowa płyta Chvaścia, teraz lada dzień pojawi się solówka Ceena. Co to za projekty?
Silesian Sound: Chvaściu swój debiutancki materiał zademonstrował wraz z reaktywowanym żywym składem: Qbs (perkusja), Patrol (Bas), Wojtek (gitara), Roman (klawisze). Płyta Chvaściu (Silesian Sound) - Moje Korzenie jest połączeniem modern rootsowej wibracji z elementami muzyki folkowej i hip-hopu. Singlem promującym płytę jest utwór "Pierwsze spotkanie". Polecamy to wydawnictwo! Już niebawem ukaże się również producencki projekt Ceena, na którym będzie gościć szereg znanych postaci nie tylko polskiej sceny reggae. Są to m.in. KaCeZet, Madmajk, Mikeal, Monilove, Bosski Roman, Tallib, Shorty (Francja), Jabaman (Norwegia) oraz wielu innych. Składanka wydana zostanie nakładem krakowskiej wytwórni Antikings Records. Jak dotąd można odsłuchać 3 single z płyty są to utwory Tallib & Sztoss - Komu w drogę, Ceen ft. Friends - White Chimney Riddim Medley, KaCeZet & Madmajk - Lubie to .

Jakie są Wasze plany i marzenia muzyczne?
Silesian Sound
: W planach mamy wydanie pierwszej oficjalnej płyty Silesian Sound System, ukończenie składanki Ceen-a oraz wydanie drugiej solowej płyty Chvaścia. Postępy naszej pracy można monitorować na www.silesian.pl.

Teraz zatrzymajmy się na Hip-Hopie, pojawiliście się gościnnie na paru hip-hopowych projektach...
Silesian Sound: Najczęściej z reprezentantami sceny hip-hopowej współpracuje Chvaściu, który nagrał wspólne utwory z takimi artystami jak Eldo, Mioush (Fandango Gang), 1z2 i RDS (W Zmowie), Zbylu oraz Pils. Wspólnie z Ceen-en Chvaścia można usłyszeć także w singlu promującym nowy album Endefisu - "Taki będę" w utworze pt. "Dzięki za życie".

Kogo słuchacie na co dzień? Jeśli chodzi o polski Hip-Hop to co sądzicie o naszej scenie?
Silesian Sound: Często w drodze na koncert słuchamy różnych wykonawców, jednak tutaj gusta są podzielone. Chvaściu popiera przedstawicieli warszawskiego stylu, takich jak Hemp Gru czy Endefis. Fester preferuje styl Tede-go, Ceen śląski styl w wykonaniu HST, natomiast Woyta O.S.T.R-a. Uważamy, że polska scena jest w obecnej chwili mocna i ciekawa. Mamy wielu artystów prezentujących różne style przez co każdy może znaleźć coś dla siebie.

Teraz ostatnie tzw. "nietypowe pytanie": Lubicie śnieg?
Silesian Sound: Tak bardzo, zima jest przepiękna.

Dzięki za wywiad.
Silesian Sound: Dzięki również i chcieliśmy pozdrowić naszych bliskich, wszystkich znajomych i współpracowników!

Zobacz też: Chvaściu "Moje Korzenie" w sklepach

Dowiedz się więcej o: ZION Rec., SILESIAN SOUND, Silesian Soundsystem.


Informacje o artykule
Data dodania:2012-03-15
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
ZION Rec.   rap graffiti breakdanceZION Rec.
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Dowiedz Się Więcej #17: DJ Suchy - wywiad
Dowiedz Się Więcej #16: Wirus GKI Familia - wywiad
Dowiedz Się Więcej #15: Fuzja / JKP Banda - wywiad
Dowiedz Się Więcej #14: SHOOM - wywiad
Dowiedz Się Więcej #13: ATAMA - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-236-59-154.compute-1.amazonaws.com (54.236.59.154). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.