Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Jesteśmy częścią wspaniałej kultury - wywiad z Mei

Jesteśmy częścią wspaniałej kultury - wywiad z Mei

Autor: eMCeeM

Dowiedz się więcej o: Mei, Galaxy International Agency.

2012 roku to powrót brzeskiej raperki Mei. Wiele osób uważa ją za postać kontrowersyjną, ale czy aby na pewno słusznie? Być może ten wywiad pomoże Wam zweryfikować swoje poglądy. Czytając go dowiedziecie się skąd pomysł na Festiwal - 3 Kotwice - Muzyka, Nadzieja, Przyszłość, a także co z projektami Mei oraz jak wygląda rap we Włoszech. Zapraszam do lektury.

Powiedź mi skąd pomysł na inicjatywę 3 Kotwice? Trudno było zorganizować takie przedsięwzięcie? Jak zachęciłabyś ludzi do wzięcia udziału w tym evencie?
Mei
: Inicjatywa wyszła w momencie przypadkowego kontaktu ze schroniskiem dla bezdomnych. Oczywiście wszyscy wiedzieliśmy, że takie schroniska istnieją, ale nigdy wcześniej nie widziałam takiej instytucji na własne oczy. W momencie kiedy zobaczyłam sytuację od wewnątrz to dopiero zdałam sobie sprawę jak wiele pomocy niosą one ludziom bezdomnym, opuszczonym i ubogim. Zanim osobiście poznałam działalność schroniska, myślałam tak jak zapewne większość z nas - alkoholicy, narkomani, menele na własne życzenie - nie ma nic bardziej mylnego! Sporo pensjonariuszy schronisk to osoby, które z przyczyn losowych, niezależnych od siebie skończyły na ulicy, utrata bliskich, depresja, kalectwo - to główne powody, które sprawiają, że w jednej chwili możemy stać się osobami bezdomnymi. Głównym celem Festiwalu "3 Kotwice Muzyka -Nadzieja-Przyszłość" jest walka z mylnym przekonaniem odnośnie problemu bezdomności.

Nie chcemy jednorazowo nazbierać środków finansowych "na przejedzenie", ale pomóc osobom bezdomnym w powrocie do społeczeństwa. Niestety schroniska nie mogą liczyć na szczególną pomoc od państwa. Jak w wielu innych przypadkach jak zwykle brakuję funduszy. Także zakonnicy z Towarzystwa im. Św. Brata Alberta w Pępicach prowadzą schronisko wyłącznie dzięki datkom od osób prywatnych, jednak w tym momencie są one bardzo ograniczone i nie pozwalają na dalsze funkcjonowanie schroniska. Nie możemy dopuścić, aby schroniska zostały zamykane, wysyłając ich pensjonariuszy na pewną śmierć. Najgorszym okresem jest oczywiście okres zimowy, wówczas schroniska pękają w szwach, a miejsca niestety są bardzo ograniczone. Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że w temperaturach -20 C jest nam żal nawet bezpańskiego pieska i kotka, więc tym bardziej powinniśmy nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych. Krótki przykład: w 2011 roku schronisko dla bezdomnych piesków i kotków uzbierało z odpisów z podatku 1% prawie 3 mln zł, natomiast schronisko dla bezdomnych tylko 27 tys. zł., także ten fakt zostawię bez komentarza... 

Odnośnie drugiej części pytania - na początku miał to być niewielki koncert, chyba tylko dzięki opatrzności udało się zorganizować Festiwal. Całe przedsięwzięcie wyszło całkiem przypadkowo. Oczywiście jest to w dużej mierze zasługą raperów, którzy bez zastanowienia zgodzili się zagrać charytatywnie na rzecz bezdomnych - wielki ukłon i szacunek w Waszą stronę! Jeżeli chodzi o artystów pozostałych gatunków muzycznych, to obdzwoniliśmy chyba większość polskich artystów i uwierzcie, że Ci którzy zagrają na Festiwalu 3 Kotwice to jedni z nielicznych, których wciąż nie zniszczyły pieniądze i fama.Zależało nam, aby na Festiwalu każdy znalazł coś dla siebie, "od 5 do 105 lat", przede wszystkim ze względu na cel imprezy, który łączy artystów wszystkich gatunków muzycznych, w tym dniu zapominamy o podziałach i wszyscy walczymy z biedą i wykluczeniem społecznym. Dodatkową atrakcją jest również zawodowa Gala MMA, także będzie się działo! 

Dlaczego warto wziąć udział w Festiwalu 3 Kotwice? Bo za jedyne 35 zł bawimy się od godziny 13:00 do godziny 03:00, nikt Was nie będzie atakował z puszeczkami, proponujemy uczciwą wymianę - dobrą zabawę za pomoc bezdomnym, opuszczonym i najbardziej potrzebującym pomocy, także bawmy się w dobrym celu!   

Ukazał się właśnie Twój  najnowszy singiel, powiedź na jakim etapie są prace nad płyta. Czy możesz podać już jakieś szczegóły?

Mei: Muzyka jest moją największą pasją, niestety z zawodu nie jestem raperką, więc nagrywanie płyty muszę pogodzić z wieloma innymi obowiązkami. Nie jestem w stanie podać żadnych szczegółów, gdyż jest to tak zmienny temat, że podawanie jakichkolwiek dat nie ma sensu. Zaangażowałam się w kilka projektów, m.in. Italian Connection, którego częścią jest również najnowszy singiel z Terron Fabio i RCK "Castelli de Sabbia / Zamki z Piasku" . Myślę, że w niedługim czasie zafunduję jeszcze kilka muzycznych niespodzianek.    

Mamy 2012, jesteś już dość długo na polskiej scenie hip-hopowej, jak oceniasz te wszystkie zmiany jakie zachodziły zarówno w muzyce jak i polskim środowisku hip-hopowym na przestrzeni lat?

Mei: Muzycznie bardzo się rozwijamy, zwłaszcza w ostatnich 3-4 latach. Jesteśmy coraz odważniejsi w eksperymentach muzycznych, a poziom muzyczny jest już na prawdę na światowym poziomie. Mamy tylu zdolnych raperów, producentów i dj'i, że możemy być dumni z własnego pochodzenia, co zresztą widać w coraz liczniejszych zagranicznych kolaboracjach.Nie podoba mi się coraz większe propagowanie chamstwa w internecie, podkręcania prymitywnych dyskusji itd. Uważam, że młodzi słuchacze powinni mieć świadomość odpowiedzialności za słowa i na tyle cywilnej odwagi żeby popisywać się pod tym co piszą. Niestety, mamy bardzo niski poziom kultury udzielając się w internecie i wypadamy na prawdę blado na tle środowisk hip-hopowych w innych krajach. Kilkakrotnie znajomi zza granicy pytali mnie dlaczego jesteśmy tak agresywni i nieuprzejmi wobec siebie w komentarzach, które wypisujemy, nie potrafiłam odpowiedzieć na to pytanie.  

Udzielasz się mocno we Włoszech, jesteś zorientowana w tamtejszej scenie, masz jakiś swoich faworytów? Kogo poleciła byś osobom, które nie słuchają włoskiego rapu, a chciałby usłyszeć coś dobrego?
Mei: Oczywiście wszystko jest kwestią gustu muzycznego, osobiście bardzo lubię twórczość Club Dogo, Fabri Fibra i Clementino, Co Sang, Emis Killa, Marracash - to zdecydowanie moi faworyci!    

Skoro już jesteśmy przy Włoszech, jak Włosi postrzegają polski rap?

Mei: Bardzo pozytywnie! Często podsyłam znajomym nasze polskie produkcję, które robią duże wrażenie w Italii. Myślę, że w najbliższym czasie zorganizuje kilka koncertów polskich wykonawców we Włoszech.  

Dobra wróćmy teraz do Ciebie, jakie masz plany na ten rok? Jakieś koncerty? Jakieś gościnne występy? A może coś kompletnie nie związanego z muzyką?

Mei: Koncerty tak, ale raczej ich organizacja jak występy autorskie. Jest kilku artystów, z którymi chciałabym nawiązać współpracę, więc na pewno coś ciekawego się z tego wykreuję.Poza muzyką zajmuję się kilkoma branżami, jedna z nich jest związana z sektorem odzieżowym, oprócz tego, że zajmuję się importem włoskich marek to chciałabym stworzyć coś swojego, ale o tym jeszcze za wcześnie mówić.   

Z jakim polskim raperem nagrałabyś najchętniej? Dlaczego?

Mei: Jak już wspomniałam mamy mnóstwo bardzo zdolnych raperów, ale nie chciałabym wymieniać faworytów.   

Jak zachęciłabyś słuchaczy do sprawdzenia Twoich ostatnich singli?

Mei: Zapomnijcie, że są to moje utwory, przesłuchajcie je dokładnie i napiszcie obiektywny komentarz, a wszystkie wskazówki wezmę sobie do serca. 

To na koniec może parę słów od Ciebie, chcesz coś dodać?
Mei
: Jesteśmy częścią wspaniałej kultury, z której możemy być dumni, a każdy z nas może do niej wnieść coś wartościowego. Nie rujnujmy tego i szanujmy siebie nawzajem! Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się czytać ten długi wywiad i do usłyszenia!

Dowiedz się więcej o: Mei, Galaxy International Agency.


Informacje o artykule
Data dodania:2012-04-16
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
eMCeeM, 34 lata
mężczyzna, Łódź
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Robimy swoje, nie oglądamy się na innych - wywiad z BoKoTy
Wszystko idzie zgodnie z planem, którego nie miałem - Wirus
Dwa Oblicza Buczera - wywiad
Czuję się ważnym elementem polskiego Hip-Hopu - wywiad z Piotrem Abrahamowskim
Banger Music z Koszalina - Mateja - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: eoeo   Link do posta
17:00:52, 22-04-12
szmata w morde jebana !!!

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:34:36, 12-01-15
STARE.....................

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-75-174.compute-1.amazonaws.com (3.235.75.174). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.