Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: miq

15. jubileuszowa edycja splash! Festivalu zbliża się wielkimi krokami. To jedno z większych hiphopowych wydarzeń w Europie, które odbędzie się już 5-8 lipca w Ferropolis na terenie Niemiec. W tym roku postawiono przede wszystkim na młodą krew, stąd obecność Wiz Khalify, Mac Millera, Big K.R.I.T.A. czy A$AP Rocky'ego.  Nie zapomniano oczywiście o weteranach takich jak Nas, De La Soul czy MF DOOM. 26. maja w Berlinie odbył się oficjalny bifor splasha!. Z tej okazji uciąłem krótką pogawędkę z Julianem Guptą.

Kim jesteś i za co jesteś odpowiedzialny?
Julian Gupta: Nazywam się Julian Gupta i jestem odpowiedzialny za kontakt z mediami. Dodatkowo jestem częścią teamu odpowiedzialnego za booking wykonawców na splashu!. Reprezentuję festiwal na forum publicznymm.

15. lat splasha! Czego możemy życzyc z tej okazji?
Julian Gupta: To ciężkie pytanie. Z jednej strony jest to festiwal muzyczny na którym nie gra się muzyki typowo masowej. To nie jest pop, to jest rap. Możliwość organizowania takiego wydarzenia od ponad 15. lat to z całą pewnością wystarczający powód do gratulacji. Udało się przetrwać nawet te ciężkie chwile, bo splash! podobnie jak rap - miał lata tłuste jak i nieco chudsze. Po tym jak było na splashu! można było stwierdzić jak radził sobie ten gatunek muzyczny w danym roku.

To już 15 lat doświadczenia. Jak zmienił się splash! od pierwszej edycji w Chemnitz?
Julian Gupta: Tak jak Hip-Hop. Z czasem wszystko stawało się coraz bardziej profesjonalne. To ciekawe, bo mimo to splash! nie chce stracić tej podziemnej nutki nieprofesjonalizmu. Splash z czasem jest coraz lepiej organizowany, mimo tego staramy się nie stracić swoich korzeni.

Czy 15. edycja w tym roku będzie szczególnie swiętowana?
Julian Gupta: Oczywiście. Odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich będzie Torch. Rozkręci klasyczny hiphopowy jam w namiocie. To będzie prawdziwy tribute dla starych czasów. Prawdziwy jam, malarze graffiti, granie z wosku, rapowanie na scenie. Nic nie będzie konkretnie zaplanowane, dlatego może wydarzyć się dosłownie wszystko. Drugim takim eventem będzie set DJ Rona, który związany jest ze splashem! od czasów jego powstania. Obrazy połączone z muzyką - 15 lat historii splasha!

Na kogo cieszysz się w tym roku najbardziej?
Julian Gupta: Od dłuższego czasu staraliśmy się zabookować tego artystę, ale nie dawaliśmy rady. Ale udało nam się w końcu przy drugim podejściu w trakcie kompletowania artystów do ostatniego line up update'u. To świeży wykonawca, który nie wystąpił do tej pory nigdy w Europie. Niestety jego ksywkę będę mógł zdradzić najprawdopodobniej dopiero za tydzień, kiedy ujawnimy ostatnich wykonawców, którzy wystąpią w tym roku. Na ten act cieszę się najbardziej. To jeden z wielu, nie mogę doczekać się naturalnie również headlinerów takich jak Wiz Khalifa, Kool Savas czy die Beginner. Z zaciekawieniem będę oczekiwał koncertów newcomerów takich jak A$AP Rocky czy Big Krit. Jestem ciekaw ich show i kto pojawi się na scenie. Booking to ciężka robota, ale w tym roku była ona wyjątkowo trudna. Tylu swieżych i ciekawych wykonawców, że ciężko zobaczyć ich wszystkich.

Wróćmy do splasha! 14. Jak jesteście zadowoleni z ostatniej edycji?
Julian Gupta: Ekstremalnie super! splash! 14 to był ryzykowny krok i pokaz męstwa. Tak zaplanowaliśmy. Nie baliśmy się wskazać młodych niemieckich bandów jako headlinerów. Niemiecki rap w tym roku wrócił do łask. To był idealny krok, Na splashu! pojawiła się całkiem nowa publika, a z drugiej strony był to punkt startowy tego, co wydarzyło się po splashu!. To było coś niesamowitego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ album Caspera został wydany w tym samym czasie. Widzieliśmy jak wszystko zaczęło się rozkręcać i eksplodować. To było zajebiste uczucie. Czuliśmy, że zrobiliśmy wszystko tak jak powinniśmy.

Czy mógłbyś opowiedzieć jakąś śmieszną historię związana ze splashem?
Julian Gupta: Jeśli chodzi o śmieszne historie to ciężko, ponieważ jeżeli pracuje się dla splasha! nie da rady przeżyć ich zbyt wiele. Jednak zawsze śmieszne są historie związane z relacjami pomiędzy raperami. Przeprowadzamy wywiady podczas splasha!. W trakcie wywiadu z jednym z członków Wu-Tang Clanu wpadł totalnie pijany Sean Price i zapowiedział, iż pod koniec roku ukaże się wspólny album Wu-Tangu oraz Boot Camp Klik. Ten projekt został nawet oficjalnie zapowiedziany, ale już wtedy wiedzieliśmy, że było to tylko zwykłe pijackie gadanie. 

Pracujesz również dla splash-mag.de...
Julian Gupta: To prawda. Najciekawsze są zawsze wywiady z Sean Pricem. On jest bardzo zabawny. Dodatkowo wywiady robione spontanicznie, bez uprzedniego przygotowania, stają się z reguły tymi najfajniejszymi. Mieliśmy bardzo krótki, ale zajebisty wywiad z Antipop Consortium. Nie byłem w ogóle przygotowany, a rozmowa okazała sie super. Jeżeli się uda, to w tym roku nie mogę doczekać się pogawędki z MF DOOMem. Bo to osoba, która jeżeli ma dobry humor i zadaje mu się ciekawe pytania, ma wiele interesujących przemyśleń do przekazania.

Co chciałbyś przekazać wszystkim fanom hiphopu z Polski?
Julian Gupta: Cieszyłbym się, gdyby dzięki miejmy nadzieję udanym Mistrzostwom Europy w Polsce udało się pokazać całej Europie i światu jak zajebiście potraficie organizować tak wielkie eventy. A jeżeli paru hiphopowych przyjaciół z Polski przyjedzie na splasha! i będzie dobrze się bawić na festiwalu organizowanym na terenie Niemiec, byłaby to perfekcyjna wymiana kulturowa. To byłoby moje największe marzenie. Mam nadzieję, że macie ochotę przyjechać do Ferropolis. Cieszymy się z każdego gościa, a w szczególności z Polski. Pojawcie się na splashu!  

To będzie jubileuszowa 15. edycja splash! Festivalu. Podobnie jak w roku poprzednim odbędzie się w Ferropolis - mieście z żelaza - koło Lipska (Niemcy). Impreza będzie trwać 4 dni: 5-8. lipca 2012.

Bilety do kupienia w cenie 104,5 EUR na stronie:
www.tixforgigs.com
www.splash-festival.de

Weź udział w wydarzeniu oraz poznaj wszystkich wykonawców!

Line-up (alfabetyczny): 257ers, A$AP Rocky, A-Trak, Ahzumjot, Big K.R.I.T., Beginner, Cro, DOOM, DCVDNS, De La Soul, Demograffics & Tribes of Jizu, Dexter, Die Bestesten aka Morlockk Dilemma, Hiob, Audio88 & Yassin, DJ Ron - 15 lat splash! Set, Edgar Wasser, F.R., Fard, Fatoni, Genetikk, Heckert Empire feat. Ronny Trettmann & Ranking Smo, Hi-Hat club, Hinterland, Kid Simius, Kollegah & Favorite, Kool Savas, Kraftklub, Macklemore & Ryan Lewis, Mac Miller, Major Lazer, Marsimoto, Max Herre & Freunde, Moop Mama, MoTrip, Murkage, Nas, Nneka, Olson, P Money, Prinz Pi & Band, Raf 3.0, Retrogott und Hulk Hodn, Roger Rekless, Schaufel & Spaten, Sir Serch, Skream, Statik Selektah & Action Bronson, Swede:Art, Taktlo$$, Tears 4 Beers, Tefla & Jaleel Soundsystem, Torch & Freunde, Vega, Wiz Khalifa.Informacje o artykule
Data dodania:2012-06-04
Dział / Kategoria: kultura hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
miq, 30 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
"Kto był tutaj raz, na pewno wróci" - splash! 2011
Droga wojownika - wywiad z niemieckim raperem Bushido
Chcemy zaskakiwać i wstrząsnąć samych siebie - Fettes Brot

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-200-222-93.compute-1.amazonaws.com (34.200.222.93). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.