Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z Młodym PSZ

Wywiad z Młodym PSZ

Autor: bartosz93

Prezentujemy wywiad z kolejnym reprezentantem RPS Enterteyment - Młodym PSZ. Zapraszam do przeczytania!

Mietowy95: Dlaczego Młody PSZ?
Młody PSZ: Mój brat który również rapuje ma ksywę Pszczoła. Na mnie też mówili Pszczoła, ale jeżeli chodzi o rap to nie mogłem mieć takiej samej ksywy, więc jestem Młody Pszczoła - Młody PSZ.

kamilpoll: Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z rapem?
Młody PSZ: W to wszystko wciągnął mnie brat który słuchał dużo rapu(na szczęście dobrego) no i ja też przez to poznawałem te rytmy i klimat. Kiedy miałem 12 lat zagrałem pierwszy koncert jako hype man mojego brata. W tamtym wieku zacząłem tworzyć pierwsze podkłady, rapować trochę później (ok.15 lat).

Jo: Do czego dążysz w rapie, masz wymierzone konkretne cele?

Młody PSZ: Chciał bym cały czas w tym trwać, tworzyć dobrą muzykę, pisać dobre teksty. Jestem przekonany że moja muzyka może wnieść coś wartościowego. .

Snick3rs/ sticky2713: Co możesz powiedzieć o nowej płycie, w jakim stopniu zrobiony jest już na nią materiał?
Młody PSZ: Nowa płyta będzie bardzo klimatyczna. Podkłady na nią tworzę sam, teksty również. Chciałbym, żeby ten album od początku do końca miał jakiś sens i tak będzie. Jak na razie mam 11 kawałków. Myślę że dobrze było by ich nawet 16.

sticky2713: Jak wiemy lubisz oldschoolowe klimaty czy twój album również będzie utrzymany w takim stylu?
Młody PSZ: Zależy o jakim old schoolu mówimy. Na pewno inspiruje się starszymi czasami rapu, nie kopiuje stylu od innych, sampluje i tworze bity na mpc 2000 xl, więc pewnie odbije się to na brzmieniu płyty. Wydaje mi się że po usłyszeniu tej płyty nie będziecie mówić - "oo to jest oldschool", raczej powiecie - oo to jest Młody PSZ.

-GŚ-: Dla większości słuchaczy jesteś niemalże anonimową postacią. Czy nie obawiasz się, że Twoja płyta przejdzie bez echa?
Młody PSZ: Nie, jakoś się nie obawiam. Postaram się wypromować swoją płytę jak najlepiej. Myślę że parę osób pomoże.

Mietowy95: Jak oceniasz artystów i sposób działania RPS Enterteyment?
Młody PSZ: Tak naprawdę nie znam nikogo z RPS osobiście. O wytwórni też nie mogę dużo powiedzieć, ponieważ jak na razie tworzę płytę i na tym się skupiam. Myślę jednak, że ta wytwórnia jest profesjonalna i dobrze będzie wydać tam płytę.

Jo: Czym zajmujesz się poza muzyką?
Młody PSZ: W tym roku skończyłem szkołę i zajmuję się teraz tylko muzyką.

sticky2713: Kto z polskich jak i zagranicznych artystów jest dla Ciebie największą inspiracja?
Młody PSZ: Tak naprawdę nie mam jakiejś wielkiej inspiracji w żadnym raperze, ale jest wielu których szanuje za działalność na scenie, za to że są na niej bardzo długo. Z zagranicznych artystów swego czasu bardzo zainteresował mnie zespół z Francji NTM. Podobają mi się ich koncerty i chociaż kompletnie nie wiem o czym rapują (poza dwoma tekstami do których powstało tłumaczenie) to widzę w nich prawdziwość.

Jo: Jak oceniasz obecną sytuacje na scenie?
Młody PSZ: Jeżeli chodzi o artystów to Ci, których lubię są w porządku, ale jeżeli mowa o scenie strasznie denerwuje mnie oprawa na polskich koncertach (nagłośnienie,organizatorzy,akustycy).Nie podoba mi się brak respektu dla wykonawców, np. pamiętam kiedy w Andrychowie grała Firma i jeden z wykonawców powiedział oczywiście już któryś raz z rzędu- Panie akustyku, Kurwa, mógłbym prosić o pogłośnienie mojego mikrofonu ? akustyk odpowiedział, - za to kurwa to w ogóle mogę Cię zaraz wyciszyć. I to jest właśnie brak szacunku dla wykonawcy jak i zbyt duże ego akustyka.

Dzięki za wywiad. Kilka słów do słuchaczy na koniec...
Młody PSZ: Czekajcie na nowy materiał, mam nadzieje że za niedługo ruszę z nim w Polskę i wtedy usłyszycie co mam do przekazania. Pozdrówki!Informacje o artykule
Data dodania:2012-08-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
bartosz93, 26 lat

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-89.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.89). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.