Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: UrbanRec

Dowiedz się więcej o: Suma Styli.

Skor - to członek ekipy SumaStyli. W listopadzie powróci z albumem "Muzykoma". W naszej rozmowie Skor opowiada o komunikowaniu się ze słuchaczami, pracy nad własnym stylem. Dowiecie się także jakiej muzyki i w jakich warunkach słucha i wielu innych ciekawych rzeczy.

Zacznijmy trochę standardowo. SumaStyli, czyli macierzysta ekipa zawiązała się 5 lat temu. Domyślam się, że nie był to przypadek i Wasz tandem nie wziął się znikąd. Jak zaczęła się Twoja przygoda z Hip-Hopem?
Skor: Moja przygoda z hiphopem zaczęła się 1999 kiedy to po kilku latach słuchania rapu postanowiłem spróbować swoich sil za majkiem. Wraz z kumplami założyliśmy skład o dumnej nazwie "Morski Punkt Widzenia" po czym wyłożyliśmy kumpla pokój paletami po jajkach , podpięliśmy shure'a za 50 zł pod kartę soundblaster 5.1, zmontowaliśmy popkillera z kawałka drutu i rajstopy jego matki i snuliśmy daleko idące plany muzyczne jarając szlugi na balkonie. Współpraca zaowocowała wydaniem dwóch albumów ("Na równi pochyłej" i "Miedzy powagą, a żartem").Potem nastąpił czas robienia pierwszego solo i ostrego napierdalania w Quake'a 2 w pobliskiej kawiarence gdzie poznałem Matiego w którym udało mi się zaszczepić zajawkę na rap. Nagraliśmy wspólnie kilka kawałków (o części z nich lepiej nie gadać) przerobiliśmy "kilka" dobrych baletów (o nich tez lepiej nie gadać) i jakoś powoli pchaliśmy nasze zajawki do przodu. W 2005 po wypuszczeniu mojego pierwszego solo pt. Epsilon zdecydowałem się wyjechać do UK. Rap cały czas mi towarzyszył głownie dzięki jakimś internetowym kolaboracjom. Podczas jednej z nich Sicku podrzucił mi do sprawdzenia kawałki Buki.

Zajadałem się jego numerami, a on moimi i tak zaczęliśmy naszą internetową współpracę. W pracy poznałem Krisa i Cidera. a w międzyczasie do UK przybył Mati. Postanowiliśmy połączyć siły i założyć skład o nazwie SumaStyli. W 2007 powstało pierwsze dzieło naszych chorych psychik pt. Artefakty. Buka dosyłał nam swoje zwrotki z Polski, a całość montowaliśmy w UK. Po jakimś czasie Buka zdecydował się na przyjazd do UK i zaczęliśmy intensywne prace nad nowymi produkcjami.
Wydaliśmy dwie EPki ( Cztery Ściany Ciszy i Walka Trwa ) i rozpoczęliśmy prace nad "De Integro".  

Do dziś pamiętam gdy w moje łapy wpadł materiał "De Integro", w sumie jest to jeden z nielicznych albumów, które słucham do dziś. Co mnie urzekło na nim to Wasz styl. Długo pracowaliście nad wykreowaniem takiego, a nie innego klimatu?
Skor: Prace nad De Integro trwały około roku. Przez ten czas przeszliśmy przez parę konfliktów ideologicznych jak i przez parę rozterek życiowych. Cały ten szereg zdarzeń nadal płycie klimatu. Poznaliśmy się wtedy lepiej i bardzo głęboko uwierzyliśmy w to, ze możemy dać słuchaczom coś więcej niż muzę.

Przejdźmy teraz do Ciebie jako solowego artysty. W Polsce jest nie wielu rap muzyków / artystów, którzy tak znakomicie poruszają się w tak ciężkich, mrocznych klimatach. Co sprawiło, że poszedłeś w taką "ciemną" stronę rapu?
Skor: Tak mam w głowie. Staram się zostawić to wszystko na kartkach i być w miarę normalny dla moich bliskich, ale nie zawsze się udaje. Pewnie zarzucą mi niebawem, że za mało przelewam tych pozytywnych emocji no, ale cóż nic na to nie poradzę bo nie będę pisał wbrew sobie. Mam chora jazdę w psychice i często traktuje rap jako formę ucieczki. Każda płyta jest po prostu kolejnym etapem tej ucieczki.

Opowiadasz w utworach o człowieku, o jego rozterkach. Często walce dobra, ze złem, a także odnosisz się do codziennych problemów, walki z systemem, z ciemnotą i nie tylko. Co chcesz osiągnąć uprawiając taką formę rapu?
Skor: Często lapie się na tym, że szukam w słuchaczach zrozumienia. To dobre uczucie gdy pomimo całego tego syfu w głowie masz świadomość, że są ludzie którzy czują to samo co Ty i Twoje słowa im pomagają. Czuje, że daje im coś ważnego dla nich .a oni oddają mi cos równie cennego.

Zapewne orientujesz się co się sprzedaje, co jest modne. Nie masz wrażenia, że to o czym chcesz opowiadać trafi w mur?
Skor: Doskonale zdaje sobie sprawę, że to nie jest muzyka dla wszystkich i nigdy nie chciałem żeby taka była.
Trzymam się swojej konwencji nie zależnie od trendów. Emocjonalnie sporo to kosztuje, ale wobec podziękowań od słuchaczy to niska cena.

Gdy Cię słucham to namyśl mi przychodzą takie ksywki jak Vinie Paz, Immortal Technique. Czy wzorujesz się na w/w wymienionych?
Skor: Pracowałem nad tym stylem latami i powstawał on w czasach kiedy w Polsce niewiele się działo na scenie rapowej i milo mi słyszeć, że porównujesz mój styl do takich graczy. Nigdy nie było mowy o wzorowaniu się na kimś.

Zdradziłeś podczas ostatniej rozmowy, że szykujesz niespodziankę dla słuchaczy, kiedy ujawnisz coś więcej na ten temat?
Skor: Już za kilka tygodni wydaje swój kolejny solowy album pt. Muzykoma na którym gościnnie usłyszycie chłopaków z 3W , SS, WL oraz K2. Produkcją bitów zajął się Feru , skreczami DJ Cider, a mixem Fugol. Zachęcam do kupowania wersji fizycznej.

Na jednym z Twoich teledysków pojawia się logo m.in. Labiryntu, za którym stoi 3W - jak trafiliście na siebie i czy jest to może zapowiedź czegoś grubszego?
Skor: Załapaliśmy kontakt po mojej ostatniej solówce pt. Dwie Strony Mocy. Chłopaki z 3W udzielą ssie na moim nowym albumie.

Pytanie, które bardzo często zadają fani swoim ulubionym artystom. Czego na co dzień słucha Skor?
Skor: Mało mam czasu na słuchanie muzy. Większość czasu spędzam na przesłuchiwaniu solowych projektów na nadchodzącą płytę lub bitów od producentów. Od czasu do czasu sprawdzam jakieś nowości w sieci, ale ciężko mi określić gatunek muzyczny lub artystę którego słucham na co dzień. Głownie zależy to od tego jaką płytę moja kobieta wrzuci w odtwarzacz w samochodzie.

Odbijając od tematu muzycznego. Czy prócz rapu / hip-hopu i pracy zawodowej, masz czas na jakieś inne zajawki, pasje?
Skor: Szczerze to ledwo ostatnio znajduje czas na rap ze względu na prace zawodową. Ciężko by mi było dorzucać jeszcze jakąś zajawkę oprócz tego.  

To byłoby na tyle. Jakieś przesłanie od Skora do reszty świata?
Skor: Trzymaj się świecie. Jakoś to będzie.

Rozmawiał: Piotrek "Immortal" Abrahamowski / rap24.pl

Dowiedz się więcej o: Suma Styli.


Informacje o artykule
Data dodania:2012-10-22
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
UrbanRec, 36 lat
mężczyzna, Wrocław

Ostatnie artykuły tego autora:
Alfabet Fu - Zip styl twardy jak stal
Wszyscy zaczęli rzucać na mnie klątwy w nieznanych mi językach - Gospel
Art of Beatbox - premierowy wywiad
Lil Dap o "Art of Rap", pracy w studio i nie tylko
NervoSoul jest grą słowną... - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: P.....   Link do posta
09:27:26, 02-04-18
.........

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-107-209.compute-1.amazonaws.com (3.235.107.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.