Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z Solo

Wywiad z Solo

Autor: seba

Z Solo rozmawiałem kilka dni po Battle Of The Year na Europę Wschodnią. Mojego rozmówcy nie muszę chyba przedstawiaać, ponieważ od wielu lat jest członkiem Broken Steps, a teraz razem z ekipą Non Toper Mielonka wygrał eliminacje na tegoroczną ogólnoświatową edycję B.O.T.Y.

Red: Może zaczniemy od omówienia Waszej konkurencji. Spodziewałeś się takiego poziomu jak był na Battle, czy może to odbiegało od Twoich oczekiwań?

Solo: Generalnie, to była Europa Wschodnia, spodziewałem się lepszych Węgrów, ale p

Red: Jak oceniasz Waszych finałowych konkurentów, ekipę z Bułgarii?

Solo: Bardzo dobre mieli numery, aczkolwiek można było zauważyć, że niektóre były ściągane z materiałów, ale z czegoś trzeba się uczyć i nie można być non stop oryginalnym tak jak my(śmiech).

Red: Jeszcze pytanie o ekipę, która została wyróżniena za najlepszy show ABC z Gdańska. Odpowiadał Wam taki klimat stylizowany na Big Brother?

Solo: To było śmieszne i oryginalne. Jedyna ekipa, która wpadła na taki pomysł. Ja osobiście bym nie wpadł, a nawet jak bym wpadł to nie chciałbym tego wykonywać.

Red: Ale przyznasz, że ciekawie to zrobili. Publika była zadowolona.

Solo: Ciekawie, ludzi troszeczkę rozbawili, Amerykanie(chodzi o sędziów: Kujo i Sony przyp. red.) nie wiedzieli o co chodzi, ale...

Red: Wielki Brat mówi: napierdalać! (dla niewtajemniczonych: jeden z tekstów jakie można było usłyszeć podczas występu ABC).

Solo: No, tak mówi... ale nie lubię jak się Wielki Brat wyraża. Ogólnie fajnie było, ale mogli się lepiej pokazać.

Red: Ok, przejdźmy do zwycięzców, czyli do Non Toper Mielonka. Powiedz jak doszło do tego, że ekipy z różnych miast (Mogilno, Gniezno, Szczecin) połączyły się?

Solo: Aby wygrać zawody o takiej randze trzeba mieć porządną ekipę, więc wszystkie ekipy, które z Polski startowały były łączone. Non Toper Mielonka była połączeniem różnych składów losowo, czy nie losowo, w każdym bądź razie byli sami konkretni ludzie odpowiedzialni za to co robią i pewni w tańcu.

Red: Jak przygotowywaliście układy, przecież mieszkacie w różnych miastach. Jak to działało?

Solo: Tydzień wcześniej chłopaki przyjechali do Szczecina i każdy mieszkał u każdego. W ten sposób w ciągu tygodnia, przez kilka godzin dziennie uzyskaliśmy to co było widać na tym show wspaniałym, poniekąd.

Red: Jeszcze wrócę do tematu Waszego zwycięstwa. Co się myśli jak się wychodzi na scenę podczas bitwy o pierwsze miejsce?

Solo: To ciężkie pytanie... myśli się, żeby zrobić to co się umie jak najlepiej. Żeby wszystko się udało, żeby nie było żadnych skuch, myśli się o zwycięstwie, bo to się walczy. Myśli się o ludziach, którzy na to patrzą, którzy liczą na ciebie. Tego nie da się powiedzieć, to jest dosłownie chwila, to jest 10 15 minut, tysiące myśli przychodzą do głowy, nie sposób tego ująć w kilku słowach. co się umie jak najlepiej. Żeby wszystko się udało, żeby nie było żadnych skuch, myśli się o zwycięstwie, bo to się walczy. Myśli się o ludziach, którzy na to patrzą, którzy liczą na ciebie. Tego nie da się powiedzieć, to jest dosłownie chwila, to jest 10 15 minut, tysiące myśli przychodzą do głowy, nie sposób tego ująć w kilku słowach.

Red: Jak tańczyliście w walce finałowej to robiliście to pod publikę, pod sędziów, tylko dla siebie, czy może jeszcze inaczej?

Solo: Tylko i wyłącznie dla siebie. Nie jesteśmy ekipą, która pod publikę robi muzykę, każdy pokazywał to co umie jak najlepiej. Nie każdemu to wychodziło, ale to co wyszło dało efekt w postaci pierwszego miejsca. Nic pod publikę, wszystko dla siebie.

Red: Nie raz byłeś na B.O.T.Y. w Niemczech i jak to porównujesz z tym co mieliśmy w Szczecinie to jak to oceniasz. Wiesz, pod każdym względem: organizacyjnym, nagłośnienia imprezy itd.

Solo: Pierwszy raz w Polsce była organizowana Bitwa i moim zdaniem było bardzo dobrze. Ceny biletów były niskie. Wszystko było: grill, piwo, muzyka bardzo dobre nagłośnienie, dobrzy dj'ie, publiczność reagowała spontanicznie, a to jest najważniejsze. Wszystko było dopięta na ostatni guzik, tak jak powinno być na Bitwie. Poziom tańca był niższy niż w Niemczech, wiadomo, tam jest s-klasa. Bitwy też były bardzo dobre jak na Europę Wschodnią, spodziewaliśmy się czegoś lepszego po Węgrach. Oby jak najczęściej takie imprezy były w Szczecinie, miejmy nadzieję, że dojdą do skutku. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom(El Paso przyp. red.).

Red: Czy twoim zdaniem ta impreza nakręci taką modę na b-boy'ing, wiesz, więcej ludzi zacznie trenować, więcej ludzi zacznie się tym interesować, ludzie inaczej spojrzą na breakdance?

Solo: Myślę, że modę nakręcają teledyski Flying Steps, Music Instructor itp. Czy w Polsce ta impreza może coś nakręcić? Dla mnie ta impreza jest czymś, co mnie mobilizuje do większego wysiłku na treningach, żeby stawiać wyższą poprzeczkę. Nie wiem, jak to młodzi odbierają. Na pewno jest to coś, czym mogą się zarazić, ale trzeba to kochać. Można się zarazić, ale na dwa, trzy dni, trzeba wiedzieć, że to chce się robić.

Red: Powiedz mi jeszcze jedno. Widziałem, że w wielu ekipach tańczyli młodzi chłopcy, nie wiem, może mieli po kilkanaście lat, powiedz, czy takie treningi nie odbijają się potem na zdrowiu?

Solo: Tak, to się odbija na zdrowiu. Ja tak młodo jak oni nie zaczynałem tańczyć, a już odczuwam pewne kontuzje. Jednak ktoś, kto kocha to co robi, to nie odczuwa tego tak bardzo, jak ten, kto robi to na siłę. Po prostu to trzeba lubić i kontuzje są na dziesiątym miejscu. To jest sport, nie da się uniknąć kontuzji.

Red: Czekaliście na tą imprezę?

Solo: Czekaliśmy i to już od ponad miesiąca. Zawsze nas kręciło, żeby coś takiego zrobić. Myśleliśmy początkowo o jakimś mniejszym, polskim jam'ie, a jak się dowiedzieliśmy, że ma być Bitwa w Szczecinie, to siedliśmy i nie mogliśmy słowa powiedzieć. Było warto czekać.

Red: 17 listopada wielka B.O.T.Y. w Niemczech. Czujecie się reprezentcją Polski?

Solo: Tak, w końcu wygraliśmy i to nie jest tak, że powiedzieliśmy, że jesteśmy reprezentcją tylko w drodze eliminacji to osiągnęliśmy. Moim zdaniem wygrała najlepsza grupa.

Red: Przed wyjazdem będziecie brać kogoś jeszcze do składu, czy pozostaniecie wierni zasadzie, że zwycięskiego składu się nie zmienia?

Solo: Ciężko powiedzieć. Myślę, że ten podstawowy skład zostanie. Może ktoś nie będzie mógł pojechać, wtedy weźmie się kogoś innego. Skład myślę, że zostanie taki jaki jest, wszyscy zasłużyli, żeby pojechać.

Red: Jakie macie jeszcze plany przed B.O.T.Y?

Solo: Myślę, że będziemy mieli trasę pokazową w Międzyzdrojach, trochę treningów w Gnieźnie. Plany są, ale trochę nie ma czasu i pieniędzy, tak jakbyśmy chcieli. Szukamy sponsorów, jak ktoś byłby chętny to prosimy o kontakt www.hip-hop.pl.

Red: Pozdrowienia?

Solo: No jasne. Non Toper Mielonka squad: Bartek, Zabor, Maniek, Kola, Tomek, Marcin, Georgu, Kujon, Mysza, Okinogi i Kiełpo. Ode mnie dla Ani, Okinogi dla Anety i Mysza dla Marty. Od wszystkich dla Aski i Andrzeja Tyszkiewicz (organizatorzy imprezy El Paso przyp. red.). Dla Webera (muzyka), dla sędziów i publiczności. Radisson Fitnes Club za salę. Redakcja Hip-Hop.pl. All b-boys & b-girls on the floor.

Red: Dzięki za wywiad.Informacje o artykule
Data dodania:2001-08-28
Dział / Kategoria: taniec / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: kuncio   Link do posta
19:08:15, 06-11-08
dobra ekpa z gdanska a z osiek lepsza GRZESIEK wymiatal tylko tanczyl elektro  bo mu to bardzo wychodzilo on wymiata

anonim
Autor: kolo 15   Link do posta
19:11:38, 06-11-08
ten grzesiek wymiatal tym elektro jestem jego fanem serioooo

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-75-101-173-236.compute-1.amazonaws.com (75.101.173.236). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.