Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z Manuelem Gerullis - organizatorem Meeting Of Styles

Wywiad z Manuelem Gerullis - organizatorem Meeting Of Styles

Autor: seba

Przedstawiamy Wam wywiad z Manuelem Gerullis'em - organizatorem Meeting Of Styles. Okazją do wywiadu była sytuacja w Berlinie, czyli odwołanie imprezy oraz to co się działo na Meeting Of Styles w Łodzi.

Redakcja: Czym jest dokładnie "anti-graffiti-politics" i czemu lokalna władze w Berlinie zapoczątkowały takie działania?

Manuel Gerullis: Anti-graffiti-politics jest oparta na teorii "Broken-Glass" i kampanii "Zero-tolerancji" prowadzonej przez byłego burmi

Red.: Czy możesz powiedzieć coś o konsekwencjach dla malarzy? Jakie kary są przewidziane?

Manuel Gerullis: Kary są coraz cięższe. Nie potrzeba dowodów, tylko poszlaki.

Red.: Czy lokalni writerzy próbowali się dogadać z władzą i jakie są ich wrażenia po tej akcji? Co teraz zamierzają?

Manuel Gerullis: W moim mieście, Wiesbaden, od kilku lat pracuję nad tym, żeby pokazać, że graffiti to więcej niż bombing i tagi na mieście i potrafi pokazać twarze miasta jeżeli jest dobrze ukierunkowane.

Mieliśmy kilka dobrych projektów jak WallStreetMeeting albo AktionFarbenfroh, ale atmosfera się zmieniła gdy konserwatyści zdobyli władzę w radzie miejskiej. Przed zmianą postrzegali graffiti jako formę sztuki dla młodzieży, teraz konserwatyści robią kampanie przeciwko temu nazywając to wandalizmem.

Ogólne wrażenia są takie, że politycy nie dbają o interesy i pragnienia młodych. Politycy zaczęli teraz burzyć Schlachthof (rzeźnia - teran najbardziej znanej miejscówki w Wiesbaden - przyp. red.) i nie pokazują żadnej alternatywy. Przygotowują teraz graffiti-squad (chodzi o policję - przyp. red.) i anty-graffiti-program, który również wspomaga właścicieli domów, jeżeli będą czyścić elewację.

Red.: Co z innymi miastami w Niemczech, czy lokalne władze też zainteresowane są wprowadzeniem anti-graffiti-politics?

Manuel Gerullis: Zależy od miast. Ogólnie władza jest przeciwna graffiti.

Red.: Jak Anti-graffiti-politics może ingerować w Meeting Of Styles?

Manuel Gerullis: Jak patrzę na tegoroczne projekty, rozumiem, że Meeting w Kopenhadze został odwołany przez anti-graffiti-politics. Burmistrz zakazał legalnego spotkania, na legalniej miejscówce, mówiąc, że to wandalizm i artyści spotykają w dzień, a nie wychodzą w nocy. Przyszłość jest otwarta. Naszym planem na następny rok jest rozpocząć kampanię anti-anti-graffiti-campaign. W końcu ten projekt, jego intencje są wspaniałe i zadziała, ponieważ graffiti ma przyjaciół na całym świecie. Tak długo będziemy stali i pracowali razem, będziemy stali przeciwko politykom. Jednak oznacza to, że scena graffiti musi zapomnieć o małych różnicach pomiędzy artystami i załogami. Mamy więcej wspólnego niż tego co nasz dzieli. Musimy pracować ze sobą razem dla ewolucji i zmianom oraz stać za naszymi możliwościami ekspresji siebie i wolności ducha.

Red.: Przy okazji, inny temat: jam w Łodzi - jakie masz wrażenia po tym Meeting'u?

Manuel Gerullis: Jam w Polsce był jednym z świeższych. Bardzo przypominał mi pierwsze dwa Wallstreetmeeting w Wiesbaden. Wibracje były całkiem spoko i relaksujące. Pomimo, że noc po zakończeniu jam'u kilku młodych chłopczyków zaczęło grać facetów i spowodowali problemy z ochroną. Powinni uzmysłowić sobie, że jeżeli robisz problemy na politycznym jam'ie jak MOS, możesz doprowadzić do odwołania imprezy w następnym roku. Więc jeżeli widzisz kogoś, robiącego coś głupiego, podejdź i powiedz mu co należy.

Red.: Jaka jest Twoja wizja Meeting Of Styles w przyszłości? Planujesz imprezy w Polsce?

Manuel Gerullis: Nie mam w planach innych Meeting Of Styles w Polsce, poza Łodzią. Wizją MOS jest ustanowienie międzynarodowego forum sceny graffiti wnoszącego komunikację i łączenie sceny. Podstawową ideą jest posiadanie ITF dla sceny graffiti oraz położyć nacisk na działania przeciwko rosnącej kryminalizacji aerosol-culture. Nie można zmieniać systemu używając przemocy i powodując problemy. Pracujemy nad ewolucją i zmianami, a naszym przekazem jest pokój i pełnia barw. Jeżeli chcesz zmienić system musisz do niego wejść i użyć instrumentów jak tajniak.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.Wallstreetmeeting.de

Przeczytaj oficjalne oświadczenie organizatora dotyczące odwołania Meeting Of Styles w Berlinie.Informacje o artykule
Data dodania:2002-08-29
Dział / Kategoria: graffiti / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.