Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Akon - Trouble

 Akon rap graffiti breakdance video Akon, akon1.hip-hop.pl
Aliaune Thiam aka Akon, urodził się w 1982 r. w Senegalu. Jako syn znanego perkusisty jazzowego Mora Thiama odebrał wszechstronne wykształcenie muzyczne. W latach wczesnej młodości przeniósł się z rodziną do New Jersej, gdzie zaczęła się jego przygod...

Akon - "Trouble"

(2004, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Akon - Trouble,
Âśrednia ocena: 1.00 (1)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Akon - Trouble


Chciałbym przedstawić debiutancki album Aliaune'a Akon'a, syna legendarnego afrykańskiego perkusisty i jazzman'a Mor'a Thiam'a, pod tytułem "Trouble". Sądząc po tytule, co w tłumaczeniu znaczy "Martwić, dręczyć", album jest lekko przygnębiający, ale ma w sobie to, co potrafi przyciągnąć do siebie fanów. To produkcja, która jest jedynym w swoim rodzaju połączeniem rapu, Hip-Hop'u i raggea. Po przesłuchaniu trzynastu pozycji można wyczuć, iż z pewnością ten zawodnik odziedziczył talent muzyczny po uzdolnionym ojcu. Jego teksty są nadzwyczajnie ostre. Album spada na sile w momentach zdecydowanie soul'owych. Pojawiają się mocne i przesiąknięte seksualnością wersy, które są bardziej przygłupawe niż pouczające. Myślę, że nawet najsłabsze kawałki na tej produkcji mają coś do pokazania i zaprezentowania ze sobą. Produkcją i mixowaniem zajął się sam Akon, przy małej pomocy Leslie Brath Waite'a. Damski wokal słyszany w kilku utworach, to głos Debry Killings.

Przeszukując różne strony internetowe związane z muzyką, spotkałem się z różnymi rodzajami płyty "Trouble", gdyż w wielu tracklistach było dwanaście piosenek plus bonusowy track. Jeżeli chodzi o opisywaną teraz produkcję, to ma ona tylko dwanaście kawałków, bez żadnej bonusowej piosenki. Może się wydawać, że to mała ilość, ale muszę przyznać jest w czym wybierać. Zaczyna się singlowym numerem "Locked Up", który w swoim wątku jest napięty, a głos Akon'a gładki i prawdziwy, co podkreśla przesłanie tej piosenki. Każda pozycja z "Trouble" z pewnością trafia prosto w serce słuchacza. Za przykład może posłużyć utwór "Lonely", który tak jak opisywany poprzednik jest pozycją singlową. To najgorętsza propozycja na tym albumie. Ponownie można wyczuć i usłyszeć gładki i czysty wokal oraz całkiem przyzwoity tekst. Na uwagę powinien zasłużyć utwór "Bananza (Belly Dancer)" - szybki, szalony styl z zaraźliwym beat'em. Najmłodsze lata Akon'a, jeszcze gdy był nastolatkiem przedstawia pozycja "Ghetto", wolna i stylowo spokojna. Przy "Gangsta" wykonanym wspólnie z Daddy'm T. Picklehead'em i Devyne'm widać, iż przez uciekające sekundy budowany jest wspaniały klimat. Zaczyna się od groźnych wystrzałów z broni palnej. Potem następuje zupełnie całkowity gniew, napięcie i energia. W czasie słuchania poziom adrenaliny wzrasta, a w żyłach czuć pulsującą krew. Wpływ muzyki afrykańskich plemion możemy usłyszeć w "Pot of Gold". Akon nawija w sposób spokojny, opanowany i zrównoważony, bez żadnych większych "wyskoków". Ciekawie zaczyna się "Show Out", gdzie beat płynie na zmianę. Raz szybko, a raz powoli. Beat po krótkim czasie powoli zaczyna się uspokajać i jest ustatkowany. Biegnie równym tempem. "When The Times Right" jest najostrzejszą pozycją na "Trouble". Akon wydziera gardło ile ma sił. Szybka nawijka i zgrywanie doświadczonego rapera wychodzi mu na dobre, co sprawia, że może nabrać wielu ludzi na takie posunięcie. "Don't Let Up" można zaliczyć do średnio szybkich ballad z wkurwiającym refrenem. Płytę zamyka "I Won't". Niczym nie zaskakuje, co w przypadku Akon'a bardzo dziwi. Raper nie potrafił na koniec uciec od wtórności.

Płyta "Trouble" jest małym przełomem w czarnej muzyce w Stanach Zjednoczonych. Artysta posiada profesjonalny i ambitny głos, muzyka prosto z serca. Potrafi zaspokoić potrzeby muzyczne każdego fana Hip-Hop'u. Płyta zasługuje na wysoką ocenę, i jest to piąteczka z plusem. Przesłuchując te dwanaście pozycji, nie zauważyłem żadnych poważnych wad. Produkcja warta chwili poświęcenia.


Info
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków
dodano: 2006-07-05

średnia ocena: 1.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-237-200-21.compute-1.amazonaws.com (3.237.200.21). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.