Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Cormega - Born And Raised

 Cormega rap graffiti breakdance video Cormega, cormega.hip-hop.pl
Cormega do świetny raper rodem z Nowego Jorku, który zawsze ponad sukces komercyjny stawiał robienie dobrej muzyki. Na jego pierwszy album musieliśmy czekać bardzo długo, ale było warto. Oto biografia jednego z najbardziej cenionych przedstawicieli Q...

Cormega - "Born And Raised"

(2009, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Cormega - Born And Raised,
Âśrednia ocena: 4.83 (6)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Cormega - Born And Raised
 • 01.Intro (The 3rd Coming)
 • 02.Girl
 • 03.Love Your Family (Feat Havoc)
 • 04.)
 • 05.The Other Side
 • 06.Live And Learn
 • 07.Make It Clear
 • 08.Journey
 • 09.Define Yourself (Feat Tragedy Khadafi & Havoc)
 • 10.What Did I Do
 • 11.Dirty Game
 • 12.One Purpose
 • 13.Rapture
 • 14.Mega Fresh X (Feat DJ Red Alert, Parish Smith (of EPMD)

Słuchając ostatnio amerykańskiego rapu rozmyślałem nad tym, iż brakuje mi w nim płyt emocjonalnych, osobistych, nawiniętych z duszą i pasją. Wszak jestem zdania, iż dobra, solidna płyta różni się od płyty porywającej między innymi poziomem zaangażowania artysty i ładunkiem emocjonalnym jaki 'wyrzuca' on od siebie w każdym tracku, gdzie po prostu czuć zajawkę.

Rok 2009 jest naprawdę obfity w znakomite tytuły, jednak zabrakło mi spośród nich tego 'czegoś' za czym powoli zaczynałem tęsknić w amerykańskim, nie stroniącym od blingu, bragga i gangsterki rapie. I zapewne byłoby tak nadal, gdyby w moje ręce, a właściwie uszy, nie trafił najnowszy krążek nowojorskiego mc Cormegi.

To kolejne piąte już wydawnictwo rapera z Queens zawiera bowiem w sobie wszystkie elementy których tak bardzo zaczynało mi brakować pośród wychodzących obecnie pozycji. Nie spodziewajcie się więc bragga pełnego krwistych panczy zapodawanego groźnym głosem, ani żadnego gangsterskiego festynu."Born and raised" jest bowiem tego zaprzeczeniem, w efekcie czego dostajemy blisko 45 minut emocjonalnej, relaksującej muzyki będącej podróżą do starych czasów świetności Hip-Hopu. Tematycznie mamy tu więc opowieść o rodzinie i o tym, jak wielką wartością powinna być w życiu każdego człowieka, o pracy nad sobą i poszukiwaniu siebie w pełnym nienawiści i pogoni za materialną ułudą świecie, a także rozmyślań świadomego, blisko 36-letniego człowieka żyjącego w samym centrum wielkiej nowojorskiej metropolii. Cormega nie jest bitewnym mc, jego linijki na pewno nie wgniatają w fotel i nie powodują, iż ktoś mógłby wymieniać go w rankingach typu 'top 5 najlepszych mc's w kraju". Nie jest także raperem przebojowym. Słychać natomiast niesamowitą szczerość bijąca z wersów, zajawkę zapodawaną solidnym, nienagannym flow, jak również pasję i nieustającą radość z tworzenia, co w obecnych skomercjalizowanych czasach jest niewątpliwym atutem i w pełni rekompensuje potencjalne słabsze strony rapera. Jeśli chodzi o warstwę liryczną, nie sposób nie wspomnieć o "Mega Fresh X" , kawałku zamykającym płytę, w którym gościnnie na mikrofonie pojawiają się takie osobistości jak Parrish Smith, członek legendarnego EPMD, Grand Puba, KRS ONE, a także sam Big Daddy Kane. Mc'ing to niestety jedyne co można powiedzieć dobrego o tym kawałku, gdyż bit autorstwa Buckwilda tym razem nie zachwycił, brzmi jak typowy odrzut, jest jednostajny i niezbyt ciekawy. Ale to na szczęście tylko drobny szczegół w bardzo dobrej, trzymającej równy poziom całości.

Strona muzyczna to również wielki atut krążka, nic zresztą dziwnego bo gdy pojawiają się będące w dobrej formie takie osobistości produkcyjnego półświatka jak Pete Rock, Preemo, Large Professor czy Havoc z Mobb Deep, oczekiwać należy porcji klasycznego nowojorskiego brzmienia z najwyższej półki.

Jeśli również jesteście znużeni ogólnym obrazem obecnego hip hopu i oczekujecie czegoś więcej niż wszechobecna broń,awantury,fury i kobiety, "Born and raised" to dla was idealny wybór. Ta podróż do przeszłości na pewno was nie zawiedzie.

Info
SZIZCIO  rap graffiti breakdanceSZIZCIO
kobieta
dodano: 2009-12-03

średnia ocena: 1.00 (13)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
CHCIAŁEM MIEĆ WŁADZĘ RÓWNĄ BOSSOM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:06:08, 10-12-09

JESTJAKJEST
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:15:08, 02-03-10
PIEKNE

GHGHGHGHHGHGHGH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:47:34, 08-03-10
FAJNE MASZ ZAJECIA BRZUSZEK

BOOM_BAP_CJ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:24:02, 16-03-10
YOL

SHEEZY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:51:54, 20-03-10
DZIEKI COLEDZY

ODPAD
Autor: ODPAD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:30:39, 14-07-10
10,

AAFRIKA SPAMBATAA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:34:34, 29-01-11
10.

BolomMnieZembyStolec
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:15:29, 15-06-11
LADNA RECKA

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.