Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Die Orsons - Die Herrlichkeit, in Ewigkeit, Orsons

 Die Orsons rap graffiti breakdance video Die Orsons,

Die Orsons - "Die Herrlichkeit, in Ewigkeit, Orsons"

(2009, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Die Orsons - Die Herrlichkeit, in Ewigkeit, Orsons,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
 • 01.Zum Mond
 • 02.Beatles Piraten
 • 03.Kim Kwang Seok
 • 04.Die Plicht ruft
 • 05.Nie wieder Schule
 • 06.Orsons Anarchie
 • 07.Ana
 • 08.Die Sirenen von El Dorado feat Rummelsnuff
 • 09.Die Kommandospitze des Glücks
 • 10.Sonnig und Belanglos
 • 11.4PigsAquaCadillacStill
 • 12.Souljah Boy
 • 13.Eau de an die Fans

Czy nudzą cię czasami punche i całkowicie poważne podejście do rapu. Czy lubisz czasem posłuchać czegoś co nie jest w pełni zgodne z przyjętą konwencją? Jeśli tak to koniecznie musisz sięgnąć po nową płytę grupy die Orsons, bo nikt inny nie doprowadzi cię do takich doznań jak czwórka szalonych Niemców. Kaas, Tua. Meakes i Plan B należą do jednych z najbardziej zapracowanych artystów na scenie, nagrywają albumy prawie tak często jak O.S.T.R. Jak oni to robią? Na szczęście pomiędzy kolejnymi solowymi projektami znaleźli czas na swój drugi wspólny krążek.

Szalony styl płyty zapowiada już okładka, która jest niewątpliwie jedną z najlepszych w tym roku. Ale wracając do tego co najważniejsze czyli do muzyki trzeba powiedzieć: jest świetnie! Wprawdzie ciężko dopatrzeć się tu tradycyjnych bitów, ale trudno, żeby nie podobały się. Dziwne pętle oparte m.in. na dźwiękach 8 bitów tak niesamowicie wkręcają, że nie sposób ich zapomnieć. Czasami to brzmi dość psychodelicznie jak w "kim kwang seok", czasami chaotycznie jak "orsons anarchie", ale wszystkie trzymają niesamowicie wysoki poziom.

Jest trochę spokojniejszych rytmów jak i takich od których ciało samo zaczyna się bujać. Co do tekstów również nie można mieć żadnych "ale". Oni naprawdę potrafią zaciekawić słuchacza, nieważne czy mówią o swoim podejściu do sławy w "beatles piraten" czy poruszają zaskakująco ważne tematy jak na tak swobodną płytę jak w "souljah boy". Nawet tak wydający się oklepany temat w "nie wieder schule" potrafi sprawić sporo radości. Każdy z raperów jest inny, i to nie chodzi czy ktoś jest gorszy czy lepszy, oni są po prostu inni. Kaas świetnie łączy rap ze śpiewem, Tua ma najlepsze flow, Meakes ma najinteligentniejsze teksty i niesamowity dystans do siebie , a Plan B potrafi rzucić takimi rozkminami, że ciarki przechodzą po plecach. Czyli każdy jest inny ale razem się świetnie uzupełniają.

Czy "Die Herrlichkeit, in Ewigkeit, Orsons" ma szansę na zostanie płytą roku w Niemczech? Pewnie nie, bo bardziej konserwatywni słuchacze stanowią większość, ale to wcale nie znaczy, że ten album można zignorować, wręcz przeciwnie, naprawdę warto ją sprawdzić.

Info
/.../...//  rap graffiti breakdance/.../...//
dodano: 2009-12-15

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-187-106.compute-1.amazonaws.com (34.204.187.106). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.