Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Necro - Death Rap

 Necro rap graffiti breakdance video Necro, Necro.hip-hop.pl
Ron Braunstein urodził się w Nowym Yorku w 1976 r. Dorastał na Brooklynie, gdzie mając niespełna 10 lat grał już w zespołach punkowych na gitarze. Około 1990 r. zetknął się z muzyką rap i zaczął poświęcać jej coraz więcej czasu. W dalszej jego twórcz...

Necro - "Death Rap"

(2007, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Necro - Death Rap,
średnia ocena: 8.80 (5)
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Necro - Death Rap
 • 01.Creepy Crawl
 • 02.No Remorse
 • 03.Some Get Back (Revenge)
 • 04.Belligerent Gangsters (ft Harley Flanagan)
 • 05.Suffocated to Death by God's Shadow (ft Mike Smith)
 • 06.Mutilate the Beat
 • 07.Keep on Driving
 • 08.Technician of Execution
 • 09.Keeping it Real (featuring Adam Jackson)
 • 10.Hyde)
 • 11.As Deadly as Can Be (featuring Ill Bill)
 • 12.Evil Rules (ft Scott Ian, Dave Ellefson and Ray Alder)
 • 13.Forensic Pathology
 • 14.Portrait of a Death Rapper

Jestem fanem twórczości Necro i wydaje mi się, że przedstawienie wam tego rapera jest zbyteczne. Nawet, jeśli ktoś nigdy o nim nie słyszał , sama ksywa oraz okładka krążka powinna podsunąć pewne skojarzenia. Odpowiednie jeśli ma się świadomość, że album jest dziełem rapera, a nie grupy death metalowej, która przez nieuwagę popełniła błąd w nazwie płyty (np. Death Rap zamiast Death Rape).

Nie sposób oceniać "Death Rap" bez spojrzenia na całą dyskografię Necro. W oczy rzuca się przede wszystkim brak tak zwanego porno rapu, który w mniejszych lub większych ilościach znajdował się na poprzednich płytach rapera. Jest to z pewnością spowodowane poprzedzającą "Death Rap" płytą pt. "The Sexorcist", która (przynajmniej chwilowo) temat wyczerpała. Jest więc przemoc, śmierć i satanizm. W odróżnieniu od "I Need Drugs" czy" Gory Days", tutaj Necro wydaje się być szczególnie wczuty w swoje teksty. Rzeczą oczywistą jest, że treść przekazywaną nam przez rapera traktujemy z przymrużeniem oka. Na poprzednich produkcjach Necro raczył nas dodatkowo sporą dawką czarnego humoru w tekstach. Tutaj tego zabrakło.

Death Rap składa się z 14 utworów. Nie ma skitów, a całość trwa 37 minut. Mało, jednak możliwe, że to celowa zagrywka dla dobra psychicznego słuchaczy.

Necro znany jest ze świetnego ucha do sampli, i tym razem znalazł parę świetnych melodii, które wpasowały się w klimat otaczający płytę.

Mamy tu jeszcze cztery kawałki, w których wokalnie udzielają się muzycy spoza gatunku, a podkłady grane są na gitarach przez profesjonalistów (Harley Flanagan, Brian Fair, Mark Marton, Mike Smith, Steve DiGiorgio, Adam Jackson, Scott Ian, Dave Effefson, Ray Alder). Nie znam się na tym gatunku tak dobrze, by móc oceniać jak dobre są riffy, jednak takie numery jak Belligerent Gangsters czy też Suffocated To Death By God's Shadow słucha się przyjemnie (jeżeli w ogóle używanie tego słowa jest na miejscu w przypadku tego albumu).

Jeśli chodzi o "klasyczną" część płyty, to mamy tutaj takie "przeboje" jak np. "Creepy Crawl", w którym Necro włamuje się do mieszkania i dźga nożem domowników, No Remorse opowiadający o potyczkach ulicznych, klimatyczny "Keep On Driving" czy też "Portrait of a Death Rapper" ze świetnym samplowanym refrenem. Paradoksalnie najsłabszy według mnie numer tj. "Mutilate The Beat" został wybrany jako utwór który promował album. Powstał do niego niskobudżetowy klip, a sam kawałek to próba torturowania podkładu. Mogę się zgodzić, że beat rzeczywiście został okaleczony, jednak wydaje się, że w niezaplanowany sposób. Necro swoim flow zarzyna wszystko dookoła, jednak w sam beat nie udaje mu się dobrze wejść.

Gościnnie (oprócz wymienionych wcześniej muzyków) pojawia się tylko dwóch raperów, na dodatek powiązanych z wytwórnią Psycho+Logical - Ill Bill (brat Necro) oraz Mr Hyde. Ich obecność, pomijając już bardzo podobny styl (Mr Hyde szczególnie), wprowadza trochę urozmaicenia na płycie.

Recenzowany album z całą pewnością nie jest najlepszą płytą w dorobku Necro. Wielka trójka tj. I Need Drugs, Gory Days oraz Pre-Fix For Death pozostawia Death Rap na czwartym miejscu. Nie oznacza to jednak, że album nie jest wart przesłuchania. Jeśli ktoś chce dopiero poznać twórczość Necro, to Death Rap wydaje się być bardzo dobrym początkiem.

Jeszcze kilka słów o wydaniu - chwalmy raperów którzy wrzucają do wkładki teksty utworów. Płyta jest wydana świetnie, i nie żałuję pieniędzy wydanych na nią.

Info
nook, 31 lat
mężczyzna
dodano: 2009-12-21

średnia ocena: 9.40 (5)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
RaZor
Autor: RaZor   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:15:53, 23-12-09
hahahahaah

DANCE WITH THE DEVIL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:08:55, 23-12-09
Płyta jest wydana świetnie, i nie żałuję pieniędzy wydanych na nią.
JA TEŻ NIE

MASZ 10

Wykształcony w chujowiedztwie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:22:39, 09-01-12
Tak opisowo.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-100-26-176-182.compute-1.amazonaws.com (100.26.176.182). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?