Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Różni Wykonawcy - Black X-mas 3

 Różni Wykonawcy rap graffiti breakdance video Różni Wykonawcy, rozniwykonawcy.hip-hop.pl

Różni Wykonawcy - "Black X-mas 3"

(2009, wytwórnia nieznana, Składanka)
Muzyka rap hip-hop mp3 Różni Wykonawcy - Black X-mas 3,
Âśrednia ocena: 1.00 (1)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Różni Wykonawcy - Black X-mas 3
 • 01.PDG (Gural, Rafi, RY23, Qlop, Matheo, Bubel, Shellerini, Kon
 • 02.donGURALesko & Matheo – Wielkie pranie
 • 03.Pezet/Małolat - Emo
 • 04.Waldemar Kasta - Musisz
 • 05.RY23 - Czekając na cud
 • 06.WSRH ft RR BRYGADA – Rock & Roll
 • 07.AIFAM - Na oku
 • 08.BeUBeel ft RY23 - Gdybym mógł
 • 09.Kobra/Oldas - Miałeś nadzieję
 • 10.Małaz feat Shorty - Myślisz że to łatwe
 • 11.Enrikle - Dżoze Murinio
 • 12.Beat Squad - Na plaży
 • 13.Teoria Czystej Formy - To co widzę
 • 14.Chińczyk & Ginger - Krzyk

Tytułu krążka "Black X-mas" nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Chłopaki z Poznania chcieli po prostu przemienić ten szczęśliwy i wesoły czas pojednania rodzin, sąsiadów i ludzi w najbardziej makabryczny dzień w roku. Bez wątpienia im się to udało. Trzeba mieć naprawdę dziwny sposób myślenia by wpaść na tak niezwykle dziwny pomysł. Ale ogólnie płyta jest dobrą składanką, bardzo różnorodną, nie koniecznie w całości dotyczącą świąt.

Na pierwszy ogień oczywiście powinienem przedstawić utwór promujący ten krążek, czyli "PDG kolęda" w wykonaniu DonGuralEsko, Rafiego, Ramony23, Qlopa, Mathea, Bubla, Shelleriniego i Koniego. Do tego całego towarzystwa, według mnie, zabrakło jedynie Słonia(ale na szczęście nagrał solowy kawałek "Święta 2009", który jest bardziej makabryczny). Dla mnie utwór ten kojarzy się z kawałkiem nagranym kilka lat temu przez 52 Dębiec, Wiśnię i Bobika o tytule "Kryszmas Alkoholiks". W sumie tematyka jedna i ta sama: picie alkoholu w święta. Numer ciekawy ale sam pomysł nie jest oryginalny i zaskakujący. Następnym utworem na tej składance, który jest bardzo dobry, to "Emo" Pezeta i Małolata. Jest to jedyny numer na płycie, który jest nie-poznański. Promuje nadchodzącą płytę Pezeta i Małolata. Sam track krytykuje nową "modną" subkulturę emo. Na pochwałę zasługuje również numer "MIałeś nadzieje" Oldasa i Kobry. Tutaj nie mamy już tak zawistnego podkładu, lecz słowa również bywają ostre jak miecze samurajskie. Niech nie zmyli was tytuł: kawałek nie przynosi słuchaczom nadzieji, refren brzmi tak: "Miałeś nadzieje, że ten rok się zakończy bez nas, masz pecha, najwyraźniej jeszcze nas nie znasz", czyli mówi on o pogarzie do publiczności. Raperzy pokazują, że będą robić muzykę bez względu na krytykę publiczności. Krążek jest ogólnie dobry, aczkolwiek nie zaskakuje.

Nie polecam dla ludzi ściśle związanych z tradycjami świątecznymi i dla praktykujących katolików, gdyż może to urazić ich system wartości. Kierowana jest natomiast dla słuchaczy pełnych pogardy dla świąt i ateistów, oraz tych drwiących ze świąt.

Info
hardkor007, 30 lat
mężczyzna, Białystok
dodano: 2010-01-11

średnia ocena: 5.00 (2)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Al Dente na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:58:29, 12-02-10
Nie polecam dla ludzi ściśle związanych z tradycjami świątecznymi i dla praktykujących katolików, gdyż może to urazić ich system wartości. Kierowana jest natomiast dla słuchaczy pełnych pogardy dla świąt i ateistów, oraz tych drwiących ze świąt.

A WPIERDOL DAWNO NIE WYLAPALES?

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-81-28-10.compute-1.amazonaws.com (3.81.28.10). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.