Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Paresłów - Elektrohop

 rap graffiti breakdance video , paresw.hip-hop.pl
Paresłów tworzą dwie raperki, Dore i Fala. Ich wspólna pasja ma swoje źródła w długoletniej przyjaźni i wspólnym dorastaniu. Dziewczyny poznały się 10 lat temu w liceum, gdzie trafiły do tej samej klasy. Dore już wtedy interesowała się hiphopem amery...

Paresłów - "Elektrohop"

(2012, wytwórnia nieznana, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3
Âśrednia ocena: 10.00 (1)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z
 • 01.Nowe Paresłów
 • 02.Tańcz
 • 03.Mój Miły Głos feat. Ania Brachaczek
 • 04.Weź Mnie
 • 05.Kupuj Graty
 • 06.Budzik
 • 07.Elektrohop
 • 08.My feat. Smagalaz
 • 09.Ty Masz To
 • 10.Co Noc feat. WFD
 • 11.Zmieniamy Twój Świat
 • 12.Dynamiczna Kicia
 • 13.Czeka Majk
 • 14.Kilka Chwil feat. Michał Ostrowski

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się stanie, gdy do rapu dodamy sporo elementów klubowej muzyki? Taki eksperyment przeprowadziły koleżanki, dwie Doroty. Co więcej - raperki, które na scenie działają już od 1999 roku. Mowa oczywiście o warszawskim duecie Paresłów i ich najnowszym, trzecim albumie "Elektrohop" zrealizowanym wraz z Markiem Domańskim: "Hej, dla ciebie Paresłów, co chcesz to mów, witaj".

Już przy pierwszych sekundach w głośniach rozpływa się tłusty bit. Na nim rozkręcające się wersy, zapowiadające naprawdę oryginalny materiał: "To czego słuchasz to nowe ParęSłów ej". Nowe, wyjątkowe i z pewnością mocno wyróżniające się. Charakterystyczne flow artystek i elektroniczne, eksperymentalne podkłady Marka Domańskiego, które aż tętnią życiem: "To trzeci raz, nowy ParęSłów styl ej, podkręć bas i zostań kilka chwil". Dore i Fala na albumie zaserwowały bombę kreatywności. Zaskakują lekko ironicznymi, zabawowymi utworami takimi jak np. "Mój Miły Głos ft. Ania Brachaczek" przedstawiający czystą prawdę o kobietach: "Znowu nie łapię, stoję za znakiem. Panie władzo to jakaś pomyłka, to było w lewo znaczy się w prawo (...) W głowie implant mam z rozszerzoną wersja nie kumania. Tylko chwilka a z byle czego ugotuję dramat".

Wrzucają nutkę erotyzmu wołając "Weź mnie". W pozytywnym klimacie opisują rzeczywistość: "Dzwoni budzik, a ja spać chcę przecież dalej (...) Mam dziś do zrobienia jakieś tysiąc pięćset spraw. Wiem, że dam radę, przecież mam tak stale" i codzienne zmaganie się z nieprzyjacielem zwanym "Budzik". Razem z ekipą Smagalaz tętnią determinacją i zaangażowaniem w utworze "My", ukazując swoją pozycje: "Będzie cię nękał tym mój przekaz (...) Masz świadomość będziesz musiał bardziej się postarać od kiedy ta maszyna opuściła garaż". Wraz z mega przyjemnymi chórkami w wykonaniu dzieciaków z Zespołu Wokalnego Studio 12, tworzą wręcz cukierkowy klimat na refrenie - "Zmieniamy Twój Świat". Zaś z gościnnym udziałem WFD przedstawiają imprezowy klimat stolicy "Co Noc". Żywe, energiczne, rozgrzewające podkłady Marka biją na kolana. Bardzo dużo elektronicznych, dziwnych dźwięków i cudowania. Całość jednak dość specyficznie skomponowana. Przyjemna, trzeba przyznać. Elektro z klawiszami, tłusty bas i skaczące głośniki: "Gnie się każdy mięsień, to będzie szał na mieście. Nie każdy to zniesie, rewolucja z nami nadchodzi wreszcie".

I choć jestem zwolenniczką klimatycznego sampla i stonowanych bitów, tutaj warstwa brzmieniowa pozytywnie mnie zaskoczyła. Czuć powiew świeżości w dźwiękach, oryginalności i dokładności. Kawał dobrej roboty. Czym więc jest "Elektrohop"? Strzykawką z ognistymi, szybko rozchodzącymi się dźwiękami. Ironią, zabawą słowem, ciekawymi refrenami, sarkazmem i prostotą. I choć całość może wydawać się nieco chaotyczna, można odsłuchać każdy kolejny utwór bez znudzenia. Efekt szalonego salonu z kolorowymi automatami do gier. Bardzo dynamiczny album. I pomyśleć, że dziewczyny też posiadają w sobie tak ogromną moc: "Czeka majk, mam hajs znów się czuję oh najs więc na fula graj akurat nasze bla bla bla".

Autor: Patrycja Janas

Info
PatrycjaTrusia, 23 lata
kobieta, Beek En Donk
dodano: 2013-04-29

średnia ocena: 5.50 (2)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor: JiZas   Link do posta
12:08:07, 29-04-13
tak zastanawialiśmy się wyjdzie - disco polo

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:29:00, 29-04-13
Paresłów na zawsze dobra marka

anonim
Autor: Ryszard9   Link do posta
19:08:08, 29-04-13
tak zastanawialiśmy się wyjdzie - disco polo albo bardzo blisko

szucik_2
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:24:15, 29-04-13
"Czy zastanawialiście się kiedyś, co się stanie, gdy do rapu dodamy sporo elementów klubowej muzyki?"
tak zastanawialiśmy się nad tym co wyjdzie. I wyszło disco polo. Konkurencja dla zespołu Weekend. Płyta do śmietnika.

anonim
Autor: po chuj?   Link do posta
10:13:28, 30-04-13
nagrywaja?

BilanzKru
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:06:03, 30-04-13

anonim
Autor: wyem   Link do posta
23:50:50, 30-04-13
Jędker się też nad tym zastanawiał

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-230-119-106.compute-1.amazonaws.com (3.230.119.106). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.