Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Cira - Plastikowy Kosmos

 Cira rap graffiti breakdance video Cira, cira.hip-hop.pl

Cira - "Plastikowy Kosmos"

(2013, Step Records, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Cira - Plastikowy Kosmos,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Cira - Plastikowy Kosmos
 • 01.Big Bang!
 • 02.To tu, to tu (feat. Chwi'la)
 • 03.Szary spacer
 • 04.SZ CZ
 • 05.Pięć zdjęć
 • 06.Plastikowy kosmos (feat. Bisz, Te-Tris)
 • 07.Other Space
 • 08.Trzym fason (feat. Hukos, Tusz Na Rękach)
 • 09.Przybywa nam lat (feat. Miuosh, Hukos, Onar)
 • 10.Przełęcz
 • 11.Outermost
 • 12.Lazy Champ (Bonus Track)

Przepis na zrealizowanie dobrego projektu na pozór wydaje się być banalny. Jeden producent, który sieknie wszystkie podkłady. Kilku maintreamowych gości, których ksywki na trackliście przyciągną tłumy słuchaczy i nietypowy klimat, który utrzyma się przez całe dwanaście numerów. Pozornego banału podjął się Cira, wypuszczając "Plastikowy Kosmos". I na szczęście, pofrunął z nim wysoko.

Lekki, spokojny i bazujący na klimacie tajemniczych galaktyk. Przemyślany, dopracowany i czarujący. Już w pierwszej sekundzie wprowadza w dziwny, zaczarowany stan. Muzycznie - rewelacja. Słychać, że Szatt przyłożył się do owego projektu, przez co każdy dźwięk wydaje się być natchniony: "To kosmos, chcę aby cię poniosło, słuchaj".

Warstwa brzmieniowa na albumie to naprawdę soczysty kęs o wyrafinowanym smaku. Ciekawa, rozpływająca się aura, wsparta gdzieniegdzie przyjemnym pianinkiem czy też efektami dźwięków rodem z czarodziejskich sztuczek. Bajka, istny kosmos. Czas wolniej płynie, emocje unoszą się z każdą nutą, a słuch się wręcz relaksuje. Cała jedenastka pod względem podkładów tworzy zaplanowany wcześniej klimat. Wszystko wydaje się być mocno dopracowane, mocno zaangażowane i odbiegające od standardów. Wyróżnienie? Tętniący życiem i energią bonus track "Lazy Champ", na którym Cira zaprezentował się w wersji angielskojęzycznej. Wyszło interesująco. Jest moc jak na bonus przystało.

Raper poeta, wprowadzający słuchacza w swój świat za pomocą wersów. Cira zaprezentował się tutaj na wysokim poziomie. Pobawił się barwą głosu, spróbował wprowadzić parę przyśpieszeń i wkomponował w bity interesujące refleksje. Przelatując przez tracklistę możemy natknąć się na utwory poświęcone kulturze i jej prawdziwym korzeniom: "gdzie ludzie i zajawa, tam znajdziesz hip-hop" w "To Tu, To Tu" gdzie gościnnie Chwi'la użyczyła swego lekkiego wokalu. Cofnąć się wstecz i powspominać sprawy, które zmienił biegnący lat: "Łapie czas, który ze wszechmia ogarnia, kiedyś małolaty, a dziś stara gwardia"z gościnnymi zwrotkami Miuosha, Hukosa i Onara, którzy stworzyli klimat... A także zrelaksować się przy poetyckich, metaforycznych wersach, jak w "Pięć Zdjęć" czy rozmarzyć się o idealnych relacjach przy utworze "Przełęcz".

Urzekł mnie Cira pod względem technicznym. Stworzył album, który wprowadza w inną przestrzeń, a w dodatku pokazał się z naprawdę dobrej strony. Natchnienie, tajemnicza energia bijąca z każdego utworu jest swoistym ukojeniem dla słuchu. Dodatkowo, gdy płynące wersy wsparte są lekkimi podkładami, które również zrobiły na materiale spory, muzyczny, przyjemny bałagan, całość reaguje na zmysły. "Plastikowy Kosmos" idealny na zimowe, długie wieczory jakie jeszcze się utrzymują. Ostrzeżenie, można się przy nim w szybkim tempie rozpłynąć: "I tylko nie mów, że umiesz bez niej żyć".

Autor: Patrycja Janas  / rapduma.pl

Info
PatrycjaTrusia, 23 lata
kobieta, Beek En Donk
dodano: 2013-05-15

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor: gitson   Link do posta
10:45:18, 15-05-13
Reklama dla Ciebie!

Projekty graficzne szyte na miarę twoich potrzeb!

Atrakcyjne ceny!

www.be.net/gitson

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-202-172.compute-1.amazonaws.com (3.94.202.172). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.