Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

EgoTrue - Definicja Ego

 EgoTrue rap graffiti breakdance video EgoTrue, 8 lat, EgoTrue.hip-hop.pl

EgoTrue - "Definicja Ego"

(2014, Fandango Records, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 EgoTrue - Definicja Ego,
średnia ocena: 9.67 (3)
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z EgoTrue - Definicja Ego
 • 01.B.A.S.E. Jumper
 • 02.Następny Dzień (Feat. Luka)
 • 03.Powinienem
 • 04.Strefa Widmo (Feat. Miuosh)
 • 05.Rainroom
 • 06.Moje Miejsce (Feat. Asia Fostiak)
 • 07.Obok Tego
 • 08.Mamy Prawo Się Bać
 • 09.Pozwolisz
 • 10.Spalam To (Feat. Mam Na Imię Aleksander)
 • 11.Zwolnij
 • 12.Virus
 • 13.Trzeci Element
 • 14.Wahadło (Feat. Asia Fostiak)
 • 15.Moja Familia

Mamy czerwiec, a więc dopiero pierwsze półrocze 2014 roku, roku który jak do tej pory zaowocował w kilka solidnych debiutanckich albumów. Płyty są wydawane niemalże na równi ze świeżymi odcinkami "Mody na sukces". Jesteście ciekawi jak zaprezentowali się gracze pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego?

W tracklistę "Definicji Ego" wchodzi 15 utworów. Gościnnie udzieli się: Luka, Miuosh, Mam Na Imię Aleksander, Asia Fostiak, Anna Ceglarek, Maks Piechota, Taras Bakowski oraz Adam Ludkowski. Produkcją muzyczną zajęli się: Heisenberg’s Montage, Emes Beats, Markuszynsky, Szatt, Seek a także Młody G.R.O.

Po EPce, która została udostępniona do darmowego odsłuchu Zen oraz Emes postanowili zaatakować pełnoprawnym projektem. Tematyka kawałków jest osobista. Na płytę składają się utwory, które przepełnione są niepewnością jaka targa każdym z nas. Usłyszymy numery o zwyczajnym ludzkim uczuciu jakim jest strach - chociażby kawałek pod tytułem "Mamy Prawo Się Bać", czy też kwaliny o tym, że człowiek tak naprawdę nie posiada własnego miejsca i wszędzie jest obcy jak utwór "Moje miejsce". Poza osobistymi treściami znajdziemy też buntownicze jointy jak "Spalam To". Na krążku znajdują się również imprezowe bangery jak na przykład całkiem przyjemny song o tytule "Zwolnij". Oczywiście na debiutanckim LP nie mogło zabraknąć braggi i na tej produkcji również takie numerki odnajdziemy - chociażby "Virus".

Kawałki jakie wpadły mi w ucho to: "B.A.S.E. Jumper", "Moje Miejsce", "Strefa Widmo" oraz "Zwolnij".

Reprezntanci Fandango Records na swoim projekcie postawili na nowoczesne produkcje, więc jeśli jesteś fanem oldschoolowych bitów to na "Definicji Ego" nie znajdziesz zbyt wiele trzeszczących sampli. Emes i Zen twierdzą, że ich rap to "trueschool w nowej formie" co może i jest prawdą, ale czy ta forma idzie w dobrą stronę? Na to pytanie słuchaczu musisz odpowiedzieć sobie sam. W moim osobistym odczuciu forma jest zbyt monotonna, momentami wręcz nudząca. Na "Definicji" brakuje mi żywszysz bitów, a refreny (w większej części albumu) tak pieczołowicie nucone przez Emesa są dla mnie takie same. Dobrymi aspektami tego krążka są osobiste, rozkminkowe teksty oraz żywe instrumenty. Niestety, debiutancki album Egtrue zawiódł mnie, ale szczerze wierzę, że znajdzie on swoją grupę odbiorców.

Info
Michał Tomaszewski Rapzprzeslaniem rap graffiti breakdanceMichał Tomas...
mężczyzna, Chełm
dodano: 2014-06-16

średnia ocena: 2.50 (4)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
anonim
Autor: fan/nie fan chuj z tym   Link do posta
11:12:00, 16-06-14
Autorze recenzji chyba nie odrobiłeś lekcji. Zanim usiądziesz do pisania zainteresuj się tym jak powstała płyta i jakie chłopaki mieli założenia. Ocenianie płyty przez pryzmat tego że jesteś fanem 'oldschoolowych bitów' jest co najmniej żałosne. Ok nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja, ale to co napisałeś można streścić w ten sposób: 'nowa płyta Tedego jest słaba, bo nie jest to Peja.'

szuster
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:18:19, 16-06-14
^trochę masz racji.

Definicja Ego to spoko płytka. Nowoczesna i bardzo bogata w dźwięki. Nie wiem dlaczego uważasz że jest "monotonna, momentami wręcz nudząca". Chyba nie słuchałeś uważnie.

kollekcjoner
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:53:02, 16-06-14
no /

anonim
Autor: LENNON_SKIL   Link do posta
21:03:04, 16-06-14
BARDZO DOBRY ALBUM

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com (54.162.171.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies