Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Anatom - Atomistyka

Anatom - "Atomistyka"

(2017, Bozon Records, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Anatom - Atomistyka,
Ten album nie zostaÂł jeszcze oceniony
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Anatom - Atomistyka
 • 01.Pospieszny
 • 02.Telegram
 • 03.Niebo Jest Tam
 • 04.Miesiąc Miodowy
 • 05.Walcz
 • 06.Alarm
 • 07.Zakręceni
 • 08.Sam
 • 09.Jesteś, Który Jesteś
 • 10.Nie Zadręczaj Się
 • 11.Thalita Kum
 • 12.Świątynia
 • 13.Uwielbiam Uwielbiać
 • 14.Gdzie Ty Byłeś?

Anatom - "Atomistyka"
(2016, Bozon Records, Album)

01. Pospieszny
02. Telegram
03. Niebo jest tam
04. Miesiąc miodowy
05. Walcz
06. Alarm
07. Zakręceni
08. Sam
09. Jesteś, który jesteś
10. Nie zadręczaj się
11. Talitha Kum
12. Świątynia
13. Uwielbiam uwielbiać
14. Gdzie Ty byłeś?


Po dwóch solowych płytach wydanych przez Piotra Kowalczyka (pseudonim artystyczny Tau) za pośrednictwem założonej przez niego wytwórni - Bozon Records, przyszła pora na krążek innego jej reprezentanta - Anatoma. Jego album zatytułowany "Atomistyka" pojawił się na rynku 18 listopada 2016 roku. Zanim wspomniana wytwórnia ujawniła personalia nowego artysty w swoich szeregach, musiała zmierzyć się z niezadowoleniem sporej części słuchaczy. Otóż nie spodobał się  jej sposób promocji nowego nabytku  Bozon Records, który uzależniał ujawnienie personaliów rapera od  zebrania odpowiedniej liczby polubień jego profilu na Facebook'u . Sytuacja ta mogła więc wpłynąć na mniejsze zainteresowanie muzyką  artysty, którego profil polubiło ostatecznie niewiele ponad 3500 osób. A  z tak małą liczbą fanów o dobrą sprzedaż płyty trudno.

"Atomistyka" to krążek solowy w pełnym znaczeniu tego słowa. Anatom nie zaprosił na niego ani jednego rapowego gościa. Nie znajdziemy na nim również żadnych wokalistów i wokalistek. Jedyny "dodatek" stanowią obecne na albumie, nawiązujące do treści utworów, komentarze Tau'a w numerach "Alarm" i "Talitha Kum". Na płycie znalazło się 14 kawałków utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Podkłady na krążek dostarczyli  Chris Carson (obecnie tworzący bity w duecie z Kendo jako Young Veteran$), SoDrumatic oraz Zdolny. Pierwszy z wymienionych dostarczył na "Atomistykę" aż 11 produkcji. Wszyscy producenci wywiązali się ze swojego zadania bardzo dobrze, a warstwa muzyczna trzyma wysoki poziom. O ile o jakość podkładów można było być spokojnym, to pod znakiem zapytania stała warstwa tekstowa wydawnictwa nowotarskiego rapera. Anatom musiał zmierzyć się z dość trudnym zadaniem udowodnienia, że na newschool'owych produkcjach można zawrzeć poważne treści, a nie te kojarzone z rozrywką i nakierowane na braggę.     

Po dokładnym zapoznaniu się z nowym materiałem rapera mogę stwierdzić, że udało mu się wyjść z tej próby zwycięsko. Jednym z najcięższych gatunkowo utworów zawartych na płycie jest "Alarm" -  opisujący dwie historie przypominające nam o tym, jak kruche jest ludzkie życie. Na przeciwległym biegunie znajduje się motywujący numer pt. "Walcz". Wymienione pozycje nie na są jednak najlepszymi z "Atomistyki". Są nimi utwory "Talitha Kum" -  zachęcający do powstania z moralnego i duchowego upadku - oraz "Jesteś, który jesteś", który dotyczy osobistej relacji Anatoma z Bogiem. Numery te charakteryzują się tym, że prezentują najwyższy poziom spośród wszystkich zawartych na krążku zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze kawałek otwierający "Atomistykę", czyli "Pospieszny", w którym odbiorcy mogą znaleźć follow-upy do twórczości innych polskich artystów i składów hip-hop'owych - Bisza oraz HIFI Bandy. Należy podkreślić, że album nie ustrzegł się słabszych momentów. Do takich należą kawałki  "Niebo jest tam" i "Miesiąc miodowy". Co prawda ten drugi prezentuje ciekawe ujęcie tytułowego tematu, ale rapowo nie porywa.

Największą bolączką nowej płyty nowotarżanina są natomiast refreny. O ile zwrotki rapera w większości trzymają solidny poziom, to pozytywny efekt końcowy psują często kiepskie refreny. Nowy podopieczny wytwórni Bozon Records powinien też popracować nad  śpiewem, gdyż nie wychodzi mu on najlepiej. Mimo tych wad całościowo nowy krążek Anatoma należy ocenić jako dobry. Stanowi on także obiecujący początek nowej drogi artystycznej rapera. Co prawda do poziomu Tau'a jeszcze sporo mu brakuje, ale o porażce nie może być mowy. Pozostaje pytanie, czy słuchacze polskiego rapu zainteresują się i docenią twórczość nowotarżanina, kupując jego album. Brak obecności płyty na OLiSie sugeruje, że odniesie ona znikomy sukces.

Info
Sebastian Ką..., 32 lata
mężczyzna, Szczecin
dodano: 2017-03-02

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-101-50.compute-1.amazonaws.com (3.235.101.50). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.