Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Solar & Białas - PersEPktywa

 Solar & Białas rap graffiti breakdance video Solar & Białas, 34 lata, kolek555.hip-hop.pl

Solar & Białas - "PersEPktywa"

(2017, SBMfaffija, EP)
Muzyka rap hip-hop mp3 Solar & Białas - PersEPktywa,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Solar & Białas - PersEPktywa
  • 1.Ścierość (prod. K4M)
  • 2.Celebryta (prod. Vixen)
  • 3.Pu55y ni66a (prod. Got Barss)
  • 4.Kolejny dzień (prod. Lanek)
  • 5.Trzasnęła drzwiami (prod. Got Barss)

Tracklista:
01. Ścierość prod. K4M
02. Celebryta prod. Vixen
03. Pu55y ni66a prod. Got Barss
04. Kolejny dzień prod. Lanek
05. Trzasnęła drzwiami prod. Got Barss

Rok 2017 zapowiada się w polskim rapie naprawdę dobrze. Liczne zapowiedzi płyt od czołujących na OLIS'ie artystów, aż do tych, wobec których słuchacze mają duże oczekiwania. Nie musieliśmy natomiast długo czekać na kolejny materiał duetu Solar/Białas. Już 2 stycznia dostaliśmy do odsłuchu darmową ep'kę "persEPktywa", która oficjalnie zakończyła współpracę chłopaków z Prosto. Na zaledwie pięciu numerowym albumie, raperzy spróbowali spojrzeć na świat cudzymi oczami. Zmieniając płeć, otoczenie, a nawet wiek - stworzyli nietuzinkowy projekt, mocno odbiegający od muzyki, jaką tworzą na co dzień.

01. Ścierość (prod. K4M) - Kłamstwa międzyludzkie. Kto z nas ich nie zna? Poczynając od tych tworzonych, aby nie urazić drugiej osoby, aż po te kreowane we własnym interesie. Tematyka dotycząca każdego z nas, jednak również często pomijana. Pomimo tej dość trudnej kwestii, utwór zachowany jest w lekkim klimacie. Żywy, mocny energiczny bit od K4M robi dobrą robotę. Refren okraszony został lekkim auto tune'em. Jednak nie powinno to stanowić jakichkolwiek problemów w odsłuchu, nawet dla najbardziej zagorzałego przeciwnika modulacji głosu w rapie.

02. Celebryta prod. Vixen - W tym przypadku, z pierwszoosobowej perspektywy usłyszymy historię tytułowych "Celebrytów", którzy w przeciwieństwie do Białasa z Solarem, nie są już na top'ach list sprzedawalności. Chociaż w pewnym momencie życia, wydawać by się mogło, że mają wszystko. Sławę, pieniądze, uznanie oraz samospełnienie. Praktycznie osiągnęli szczyt Piramidy Maslowa. Ten moment mija szybciej, niż się można by było spodziewać. W różny sposób, jednak kończąc tak samo. Kolejni zapomnieni artyści. Od strony technicznej jest bardzo dobrze. Śpiewany refren Białasa, świetnie przeplata się z głosem kobiety odpowiedzialnej za komunikaty głosowe na dworcach. Produkcją zajął się zawodnik maxflo, Vixen. Bardzo miłe zaskoczenie, gdyż w ostatnim czasie jednak podkładami zajmowały się osoby stricte powiązane z SB Mafią. Sam numer zdecydowanie najspokojniejszy na albumie. Można w nim wyczuć nutkę strachu, iż opisywane przez nich doświadczenia, dotkną również ich samych. Nie tylko na papierze.

03. Pu55y ni66a prod. Got Barss - "Choć tego chciałaś, to nie tego chciałaś", tym cytatem zdecydowanie najłatwiej będzie mi podsumować treść kawałka. Tym razem duet przechodzi do narracji. Koncept opiera się na kobietach dominujących w związku. Chociaż same nigdy nie wybiorą sobie partnera, który będzie potrafił postawić na swoim, to będą tego po części oczekiwać. Pod względem technicznym, oraz tematycznym, najgorszy kawałek. Numer skupiony całkowicie na błahostce. Ponadto perspektywa obserwatora nie jest niczym nowym dla Solara i Białasa. Zdecydowanie zmarnowana pozycja na albumie. Jest to tym bardziej dotkliwe, gdyż mówimy w końcu o ep'ce.

04. Kolejny dzień prod. Lanek - Każdy z nas miewa lepszy i gorszy dzień. Nigdy nie możemy się spodziewać tego, co zaraz nastąpi. Raperzy w rolach losowych Polaków, idealnie podsumowują przysłowie "Nie chwal dnia przed zachodem słońca". Utwór utrzymany został w optymistycznym nastroju. Pod względem brzmienia chłopaki ponownie nie zaskakują, tworząc kolejną niedoszłą pozycje na "#NowejNormalności". Uwagę natomiast zwrócić trzeba na lekkość, z jaką warszawiacy, wręcz płyną bo bicie Lanka. Zdecydowanie na plus.

05. Trzasnęła drzwiami prod. Got Barss - Mój faworyt. Coś, czego oczekiwałem po "persEPktywie". Nie dość, że raperzy zmienili płeć, wiek, oraz poglądy, to na dokładkę pokazali wiele ciekawych cech ludzkich. Kiedy nie posłuchasz swojej rodziny, a osiągniesz sukces, usłyszysz "Moja krew". Gdyby jednak Ci nie wyszło, powiedzą "No widzisz? Trzeba Było słuchać mnie!". Zawsze możesz pójść wybraną przez nich ścieżką, jednak czy to na pewno dalej będzie twoje życie? Chociaż muzycy obrali różne historie na swoje zwrotki, morał z nich płynie ten sam.

Chcesz coś osiągnąć? Weź sprawy w swoje ręce. Czy będziesz żałował, dowiesz się tylko w ten sposób.

Info
Bartłomiej C..., 22 lata
mężczyzna, Piaseczno
dodano: 2017-04-26

średnia ocena: 0.00 (0)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-166-141-69.compute-1.amazonaws.com (54.166.141.69). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies