Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Emes Milligan - Self-Made Man

 Emes Milligan rap graffiti breakdance video Emes Milligan,

Emes Milligan - "Self-Made Man"

(2017, QueQuality, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Emes Milligan - Self-Made Man,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Emes Milligan - Self-Made Man
 • 01.Time
 • 02.F_ck
 • 03.Lubie Jak Tańczysz
 • 04.P.O.V.
 • 05.Do Dna
 • 06.Zabierz Mnie Stąd
 • 07.Atom
 • 08.Monster
 • 09.Czerwień Jej Oczu
 • 10.Newmoon
 • 11.Bonny
 • 12.Comprende
 • 13.Zamki NaPiasku
 • 14.Nucę Sobie

Po dwóch latach przerwy od solowych materiałów, na scenie znów pojawia się Emes Milligan z albumem "SELF-MADE MAN". Tytuł trafiony w dziesiątkę, jeśli chodzi o artystę z Tomaszowa Lubelskiego. Następca "Spin-offu" składa się z czternastu premierowych utworów przesiąkniętych od A do Z gospodarzem.

Słuchając singli, można było odnieść wrażenie, że nowa płyta od Milligana będzie podobna do poprzedniej. Po odsłuchu całości mogę powiedzieć śmiało, że bardziej mylnego stwierdzenia nie dało się wysnuć. "Spin-off" był spokojny i stonowany, a "SELF-MADE MAN" uderza dawką energii, pewnością siebie i zapałem, jak chociażby w "Monsterze". Nie brakuje jednak delikatniejszych momentów, jak na przykład "Lubię jak tańczysz", "Zabierz mnie stąd" czy "Newmoon".

Co by nie mówić o twórczości Młodego Wilka 2017, nie sposób odmówić mu muzykalności i pomysłów na chwytliwe refreny czy bardzo wysokiej jakości bitów. Emes Milligan czerpie pełnymi garściami z modnych brzmień, robiąc to po swojemu, a jego umiejętne używanie autotune'a traktowane jest jako miły dodatek, wzbogacający utwór, a nie jego podstawę.

Niestety, choć autor "SELF-MADE MAN" przemycił w treści pełno przemyśleń, ubranych w ciekawe porównania (chociażby "Wszyscy chcą jak najwięcej nałapać, jakby wyszli na ryby" w kawałku "Nara" lub "Powykręcany w kurwę jak Egon Schiele" w "Do dna"), gospodarz obraca się wokół jednej głównej tematyki - płci przeciwnej. Niezależnie, czy mówi o "wygrywaniu życia", gdzie, parafrazując Bedoesa, dziewczyny, które kiedyś go nie chciały, teraz chcą z nim iść do łóżka, czy mowa o lovesongach, których parę możemy znaleźć bez problemu. Trzeba przyznać, że obie wersje bardzo przypominają to, co prezentuje nam PlanBe, czy właśnie wyżej wspomniany Młody Borek. Będąc szczerym, taka monotematyczność trochę kłuje w uszy, jeśli wziąć pod uwagę, jakiego wszechstronnego człowieka mamy przyjemność słuchać.

Mimo wszystko, Emes Milligan, choć tak często mówiący o kobietach, zaznacza wyraźnie, że nie zamierza spocząć na laurach i jest głodny sukcesu ("Słyszę więcej, więc mogę więcej/Moja droga to mandala, bo mam to zacięcie/Ale cierpliwości raczej nie znajdziesz we mnie/Widzę jasne cele, stąd ciągle upór", "Dawne sny nie są dzisiaj zbyt odległe/ Zgarniam ten kwit i wtedy zrobię se przerwę/Lubię tak drwić, przecież zgarnę jeszcze więcej/Nie zatrzyma mnie nic, chyba, że już tylko śmierć!"). Patrząc na jego obecną formę, śmiało można stwierdzić, że nie są to słowa rzucone na wiatr. Jedną z cech, która może pomóc Emesowi w osiągnięciu większego sukcesu, jest jego ogromny potencjał radiowy. Utwory takie jak "Bonny" czy "Newmoon", gdzie gospodarz romansuje bardzo pewnie z popem, mogą być właśnie bramą do otwarcia drzwi do radiostacji.

Milligan to jedna z tych postaci na polskiej scenie, które należy docenić. Wszechstronność autora "SELF-MADE MAN" budzi podziw, a wysoka jakość jego produkcji, sugeruje, że warto czekać nie tylko na album stricte rapowany, a również na producencki. Jeśli raper z Tomaszewa Lubelskiego nie przekonał Cię przy okazji "Spin-offu" czy Młodych Wilków, warto spojrzeć na tę płytę.

Info
Igor Wiśniewski, 19 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2017-11-17

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-224-166-141.compute-1.amazonaws.com (54.224.166.141). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies