Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Sarius - Antihype

 Sarius rap graffiti breakdance video Sarius,

Sarius - "Antihype"

(2017, BOR Crew, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 Sarius - Antihype,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
Posłuchaj utworów z Sarius - Antihype
 • 01.To Co Chcesz
 • 02.NajsHajs feat. ?
 • 03.Teraz Wszyscy
 • 04.Wiosna
 • 05.Japy feat. ?
 • 06.Jedynak
 • 07.Najlepszy Przyjaciel
 • 08.Hometown
 • 09.Jak Nikt feat. ?
 • 10.Powrócisz Tu
 • 11.Zużywamy Głowy
 • 12.Obiad
 • 13.Zima feat. ?
 • 14.Outro
 • 15.Bonus Track: Coś feat. ?
 • 16.Bonus Track: Mariusz Śpiewany
 • 17.Bonus Track: Keith Ledger

Sarius to jeden z najbardziej niedocenionych raperów. Często można przeczytać takie rzeczy o jakimkolwiek raperze XYZ, ale naprawdę, Sarius jest jednym z tych gości, którzy zasługują na więcej. Reprezentant Częstochowy, który pod koniec tamtego roku wypuścił jedną z najlepszych płyt 2016, postanowił w końcu odciąć pępowinę w postaci Asfalt Records, serwując słuchaczom na początku roku "CzaseM EP" z pomocą Stoprocent, teraz prezentuje "ANTIHYPE", wydany własnym sumptem ze wsparciem ze strony poznańskiego BOR-u. I tak, jak Mariusz zaznaczył przy okazji "I żyli długo i szczęśliwie" czy przy tegorocznej EP-ce, że trzeba się z nim liczyć, tak przy "Antihype" daje jasno do zrozumienia, iż z każdym następnym albumem jego forma rośnie.

Częstochowianin już od samego początku wyróżnia się na tle innych raperów w podobnym do niego wieku. Kiedy oni nawijają o wygrywaniu życia, dziewczynach i milionach na koncie, Sarius wydaje płytę pełną refleksji i przemyśleń. Nie ujmuje to w żadnym stopniu pewności siebie gospodarza, którego agresywne flow i jedna z najbardziej niepodrabialnych stylówek w Polsce, nie ustępuje ani na krok, a "NajsHajs" z Rogalem DDL jest tego idealnym przykładem.

"Antihype" to produkcja mocno depresyjna ("Jedynak", "Najlepszy przyjaciel", refren w "Hometown", "Jak nikt", "Powrócisz tu"), gdzie Sarius otwiera się przed słuchaczami, jednocześnie zmuszając ich do chwili zastanowienia ("Będą musieli to potwierdzić, jak już w ziemi się odkochasz/Twój zmiennik nieopodal będzie rodził się na blokach/Może właśnie spojrzał i radość w jego oczach/Jest dokładnie taka sama, jaka w twoich tęsknota", "Kiedy pytasz co tam ziomek, a ja myślę, że najgorzej ale odpowiadam dobrze/Pijemy alkohole za żonę, dzieci, matkę, domek pod miastem/Prace, źle ci bracie, ja zostanę bo i tak nie mam po co wracać na chatę/A potem siądę z batem i te spisze obserwacje/O tym, że nie wiem kto żyje już naprawdę"). Mimo to, treść nie przytłacza odbiorcy; gospodarz dzięki śpiewanym wstawkom (których jest pełno) wprowadza pewnego rodzaju lekkość, a utwory w stylu "Mariusz Śpiewany" czy bardziej nostalgiczna "Wiosna" zmniejszają "ciężkość" całości.

Podobnie wygląda kwestia gości, którzy, jakby nie patrzeć, są skrajnie różni od siebie. Mocno uliczni Kacper HTA i Rogal DDL, trueschoolowy KPSN, Ten Typ Mes, który wędruje między gatunkami, jak mu się podoba oraz Kartky, który także ma swój własny lot - a to wszystko na jednej płycie? Goście tak barwni jak sam gospodarz, który już nie raz udowodnił, że potrafi odnaleźć się w każdym stylu i klimacie.

Cały album wyprodukował Gibbs, który zapewnił Sariusowi bity na bardzo wysokim poziomie. Czuć między nimi bardzo wyraźną chemię na linii MC/producent, która przekłada się na jeszcze większą spójność ogółu. Gibbs, podobnie jak Sarius, bez problemu odnajduje się w dowolnym stylu. Niezależnie, czy potrzeba bitu do nostalgicznej "Wiosny" czy "Outra", agresywnego "NajsHajs" lub mocno emocjonalnego, samplowanego "Powrócisz tu".

Sarius, jako raper kompletny, jak i Gibbs, który swoją wszechstronnością może służyć jak przykład, stworzyli pretendenta do płyty roku. Kiedy na rynku albumy pojawiają się jak grzyby po deszczu i większość brzmi tak samo, częstochowianin wyróżnia się spośród wszystkich swoją niepodrabialną stylówką i tekstami bogatymi w treść, łącząc ją z genialnym brzmieniem Gibbsa. Takie premiery to towar deficytowy, więc tym bardziej warto się z tym zapoznać.

Info
Igor Wiśniewski, 19 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2017-11-17

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-80-102-170.compute-1.amazonaws.com (54.80.102.170). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies