Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

B.O.K (BiszOerKay DjPaulo) - Oer "Definicja Brzmienia

BiszOerKay B.O.K (BiszOerKay DjPaulo) rap graffiti breakdance video B.O.K (BiszOerKay DjPaulo) BiszOerKay , bok.hip-hop.pl
Projekt BiszOerKay to współpraca trzech indywidualności o nieprzeciętnych umiejętnościach. Każdy dąży do bycia mistrzem w swojej dziedzinie: Bisz - poeta/ raper/ MC; Oer - beatmaker/ producent, Kay - wokalista/ instrumentalista. Połączyli oni swoje s...

B.O.K (BiszOerKay DjPaulo) - "Oer "Definicja Brzmienia"

(2017, PchamyTenSyf, Album)
Muzyka rap hip-hop mp3 B.O.K (BiszOerKay DjPaulo) - Oer "Definicja Brzmienia,
Ten album nie został jeszcze oceniony
Zaloguj się aby ocenić album.
 • 01.Brdagga
 • 02.Bisz - Bagno
 • 03.Flojd x Paulo - Sny z podziemia
 • 04.Kuba Knap x Głośny - Pot spod spodu
 • 05.Bokun - ZOO
 • 06.Wyga - Bipolar
 • 07.Green x Dj Cider - Bromden
 • 08.Galeria x McAdams x Kay - Skazani na shawshank
 • 09.Indrustyle
 • 10.Dwa1nadobę - Abstrach
 • 11.Łona x Dj Ike - Drobiazg
 • 12.Ero x Somp x Dj Paulo - FATCAP
 • 13.Grubson - Rudeboy Stance
 • 14.Bisz x Łona x Mery Spolsky - Przyjemny lęk

Wydawanie płyt producenckich to bardzo trudne zadanie. Doskonale wie o tym Oer, reprezentant składu B.O.K., który prace nad swoim albumem "Definicja brzmienia" może liczyć w latach. Jaki jest tego efekt? Otóż, będąc szczerym, pod koniec bieżącego roku otrzymamy najbardziej hiphopowy krążek w dwa tysiące siedemnastym. Serio.

"Definicję brzmienia" otwiera "Brdagga", samplowany instrumental, dający jasno do zrozumienia, jakiej muzyki doświadczymy podczas odsłuchu. Bujające bębny, świetnie pocięte sample i klimat rodem ze Wschodniego Wybrzeża, luźno kojarzący się z bitami kojarzącymi się z Pete Rockiem. Nie brakuje jednak produkcji z całkiem innej bajki, jak chociażby "Bagno" z gościnnym udziałem innego współzałożyciela B.O.K. - Bisza czy "Abstrach" z Dwa1nadobę.

We wstępnie wspomniałem, iż nadchodzący album Oera to najbardziej hiphopowy krążek bieżącego roku. Bynajmniej nie są to słowa rzucone na wiatr; oprócz typowo treschoolowego brzmienia, czy gości pokroju Flojda, Wygi czy Greena, autor oddaje hołd innym elementom kultury - "Rudeboy stance" z udziałem Grubsona i Promoe oraz "Fatcap" z Erosem, Sompem i DJ-em Paulo. Poza tym, na "Definicji brzmienia" udzielają się DJ-e: Paulo, Cider, Ike. Ktoś mógłby powiedzieć, że to nic takiego, że przecież Hip-Hop to nie tylko rap. Oczywiście, Hip-Hop to nie tylko muzyka, ale patrząc przez pryzmat premier, łatwo można zauważyć, że czasami nie ma nawet DJ-ów.

Na albumie właściwie nie ma mainstreamowych ksyw. Moglibyśmy mówić tak o Biszu czy Grubsonie, jednak tak naprawdę każdy z artystów, który dorzucił swoją cegiełkę do powstania tego projektu, największy odzew ma w konkretnym targecie. Miło mieć świadomość, że gospodarz wolał wziąć wartościowych artystów, którzy wyróżniają się od siebie, niż zrobić album producencki z masą znanych ksyw, która nie wyróżniałaby się niczym. Dzięki temu mamy funkowego Kubę Knapa z Głośnym w "Pocie spod spodu", charakterystycznego Łonę w "Drobiazgu", ironicznego Bokuna w "ZOO" czy bardziej boombapowych Ero i Sompa w "Fatcapie".

Dodatkowymi aspektami, które wzbogacają ogólne wrażenie podczas odsłuchu, są na pewno dwie sprawy: gościnny występ połowy składu Afront - Wygi w "Bipolarze" oraz długo wyczekiwana kolaboracja Bisza z Łoną (oraz Mery Spolsky) w kawałku "Przyjemny lęk". Wyga, który jakiś czas temu uraczył nas mixtapem "Cham nie dzieciak", a aktualnie działający wraz z Kasem nad powrotem Afrontów, jak zwykle rzucił pełne emocji, charyzmatyczne zwrotki, a "Przyjemny lęk" to najzwyklejsza esencja styli obu raperów.

"Definicja brzmienia" to album ociekający Hip-Hopem. Od początku do końca. Dzięki temu, Oer ma szansę wypełnić pewną lukę w polskim rapowym rynku dla ludzi, którzy mają dość ciągłych nawijek o wygrywaniu życia i o dziewczynach, które same pchają się do łóżek. Czternaście kawałków mija słuchaczowi jak pięć minut, a każdy z gości oferuje coś zupełnie innego. Choć nie polecam skipować żadnego z kawałków, bez problemu można znaleźć coś dla siebie, a na resztę przymknąć oko.

Info
Igor Wiśniewski, 19 lat
mężczyzna, Zduńska Wola
Gwiazda Hip-Hop.pl
dodano: 2017-12-06

średnia ocena: 10.00 (1)
Aby ocenić recenzję musisz się zalogować
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-198-52-82.compute-1.amazonaws.com (54.198.52.82). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies