Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl ť

wizytówka - Brama 88

 Brama 88 Brama 88 rap graffiti breakdance video
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  

Brama 88 to wałbrzyski duet mc/producent, który powstał w 2001 roku, tworzą go Dayson vel Daya – odpowiedzialny za część liryczną oraz Zizi aka ZG – producent o charakterystycznym, ciężkim i w 100% winylowym brzmieniu. Rapem zajęli się w wieku 15 lat inspirowani klasycznymi nowojorskimi klimatami lat 90.

W 2003 roku wraz z dwoma mc’s – Pape i Śledź stworzyli skład NSP (Na Swoich Patentach), dzięki czemu ich współpraca zaowocowała EPką pt. „konspiracja”, która została wydana jako nielegal niewielkim nakładem 2 lata po założeniu grupy. Za warstwę muzyczną w tamtym czasie byli odpowiedzialni Oszi, Zizi oraz UFO – członek legendarnego wałbrzyskiego składu MBR, natomiast miejsce za gramofonami zajmował Dj Klimat.

W 2005 roku zostali wytypowani spośród 130 ekip z całego kraju do wzięcia udziału na ogólnopolskim undergroundowym festiwalu pod patronatem hip-hop.pl w Gdyni. Rok po tym zaczęły się prace na drugim krążkiem NSP, który jednak nie został skończony ze względu na rozpad składu podyktowany przypadkowymi okolicznościami.

Rok 2007 to powrót do korzeni, Dayson i Zizi ponownie połączyli swe siły pod szyldem Brama 88 wydając tym samym w 2008 r. nielegal pt. „Osiem”, który niespodziewanie spotkał się ze sporą aprobatą dolnośląskiego podziemia. Przy tworzeniu płyty brał również udział Dj Qmak współpracujący z ekipą Drinkteam-label., którego reprezentantami od 2009 roku są również Daya i Zizi.

Rok 2009 i początek 2010 to czas, w którym powstawał materiał na najbardziej hardkorową płytę chłopaków „Dalej bez zmian”, na której znajdziecie 14 pełnowartościowych tracków utrzymanych w konwencji klasycznego, ciężkiego rapu ubiegłej dekady. Warto dodać, że na płycie znajdziemy mnóstwo featuringów z najlepszymi graczami miejscowego undergroundu. Zapraszamy do przesłuchania promomixu Brama 88 – Dalej Bez Zmian! Płyta już w maju!

 

Hallla!

Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?