Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Cappadonna

 Cappadonna rap graffiti breakdance video Cappadonna, cappadonna.hip-hop.pl
Walczył w pierwszych szeregach słynnej armii Wu-Tang Clan; w roku 1998 odniósł sukces ze swym albumem African Killer Bees Presents: The Pillage. Pytacie kto? Odpowiedź brzmi: CAPPADONNA. Wychowany na klasycznej, ulicznej muzyce i zdający sobie sprawę...
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Walczył w pierwszych szeregach słynnej armii Wu-Tang Clan; w roku 1998 odniósł sukces ze swym albumem African Killer Bees Presents: The Pillage. Pytacie kto? Odpowiedź brzmi: CAPPADONNA.

Wychowany na klasycznej, ulicznej muzyce i zdający sobie sprawę z jej wpływu na współczesnych artystów, Cappadonna tak oto mówi o tym, co go inspiruje:
"Słucham wypowiedzi takich ludzi jak Martin Luther King i Malcolm X, czytam Torę, Biblię i Koran, to ma na mnie bardzo duży wpływ, dochodzą do tego moje doświadczenia z getta. Łącząc to wszystko ze sobą, wiem, że moja muzyka nie ma innego wyjścia i musi mówić wyłącznie prawdę. Większość ludzi interesuje się artystami, gdyż przyciąga ich tylko muzyka lub tylko beaty, nie zauważają treści czy duchowych przekazów, jakimi stara się ich zainteresować wykonawca. Chcę, by ludzie słuchali mojej muzyki nie tylko dlatego, że podoba im się produkcja czy beaty, ale przede wszystkim bo kochają prawdę w moich słowach i tkwiącą we mnie duchowość."

Urodził się w Brooklynie, wychował na Staten Island. Z kolegami z Wu-Tang Clan zaprzyjaźnił się jeszcze w szkole. Nie wiedział, że to właśnie dzięki nim rozpocznie się jego muzyczna kariera. W wieku 15 lat Cappadonna odkrył w sobie talent do pisania wierszy ukazujących pułapki jakie napotykamy dorastając w ciężkich warunkach Czarnej Ameryki. Później zaczął tworzyć rymy. Po tym jak udowodnił swoją klasę, uczestnicząc w solowych przedsięwzięciach Raekwon i Ghostface Killah oraz po pracy nad drugim albumem Wu-Tang, zawierającym poruszające teksty Cappadonny - wykonawca zaprezentował światu solowy krążek The Pillage. Jednak nawet jeśli Cappadonna nie byłby znakomitym, mającym łatwość wypowiedzi, światowym artystą jakiego znamy, to z pewnością nadal pisałby teksty ponieważ całe jego życie przepełnia mądrość i prawda. Na szczęście dla nas używa talentu i osobistych doświadczeń, by tworzyć. Zdaje sobie także sprawę z faktu, że bardzo ważne jest samozaparcie.
"Musimy porozumieć się ze sobą na pierwotnym, duchowym poziomie. Wówczas nie ważne skąd jesteś, a prędzej czy później zrozumiesz, że możliwe jest dokonywanie wyborów i musisz po prostu wybrać większe dobro."

Cappadonna jest gotowy by dotrzeć na sam szczyt. To człowiek, który wierzy w siebie i jest na tyle mądry, by wysłuchać życiowych prawd jakie przekazała mu mama.
"Powiedziała mi, kiedy byłem bardzo zestresowany, że powinienem zrobić wszystko jak potrafię najlepiej. W tym momencie - podsumowuje - "The Yin & The Yang" pokazuje mnie w najlepszej formie. To wprawdzie bardzo dobra płyta, ale nie tak dobra jak te, które przyjdą. Uwierzcie - Cappadonna jeszcze was zaskoczy."

Tekst o foto: Sony Music Polska

Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin