Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - L.U.C.

 L.U.C. rap graffiti breakdance video L.U.C., luc.hip-hop.pl
L.U.C to lider, założyciel, współproducent muzyczny, wokalista i autor tekstów Kanału Audytywnego, alternatywnego projektu nominowanego do wielu polskich nagród kulturalnych, m.in. do Ślizgerów, Brylantów Dolnośląskich czy np. do głównej nagrody Pols...
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
L.U.C to lider, założyciel, współproducent muzyczny, wokalista i autor tekstów Kanału Audytywnego, alternatywnego projektu nominowanego do wielu polskich nagród kulturalnych, m.in. do Ślizgerów, Brylantów Dolnośląskich czy np. do głównej nagrody Polskiej Akademii Muzycznej - Fryderyka w 2005r.

Wsparty niegdyś przez Leszka Możdżera rozwija ideę "podaj dalej" pomagając wypromować się młodszym zaczynającym artystom.

To także autor i współautor kilkunastu wideoklipów. Od pierwszego nakręconego teledysku L.U.C co roku otrzymuje nominację na festiwalu polskich videoklipów w Gdyni a w roku 2007r zdobył YACHA za kreację aktorską w teledysku do utworu PUKAGASTROFAZY GODZINA feat. Leszek Możdżer i Igor Pudło.

W roku 2007 także wraz z K.A. skomponował eklektyczną muzykę m.in. do spektaklu C-Aktiv opartego na tekstach S. Witkacego (28 PPA), która połączyła najrozmaitsze style skupiając na jednej scenie tak różnorodnych artystów jak m.in. Jan i Maria Peszek, Aga Dygant, Jacek Borusiński i Doda.

Jego ostatni solowy album wydany w Kayax - Haelucenogenoklektyzm, za swą bezkompromisowość, nowatorskość, odwagę, i połączenie 4 galaktyk sztuki (muzyki, liryki, filmu i grafiki) zdobył szacunek i uznanie u wielu dziennikarzy a co za tym idzie, doskonałe recenzje m.in. w takich gazetach jak Wyborcza, Wprost czy Przekrój. Dzięki ogromnej charyzmie, pasji i wyobraźni udało mu się zrealizować do ostatniej płyty aż 9 videoklipów czego nie dokonał prawdopodobnie żaden inny polski artysta. Choć są to produkcje niskobudżetowe wyróżniają się oryginalnymi pomysłami, dystansem i świeżym surrealizmem (picie herbaty i jeżdżenie na deskorolce pod wodą, prasowanie żelazkiem dziurawych ulic Wrocławia czy konsumpcja kanapek z przedłużaczem)
Muzyka zaś jaką tworzy jest niedefiniowalna i ponadsezonowa.

Jak sam powiada - "gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C
Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin