Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - 2 Live Crew

 2 Live Crew rap graffiti breakdance video 2 Live Crew, 2_live_crew.hip-hop.pl
2 Live Crew była jedną z najbardziej kontrowersyjnych grup ropowych w USA, głównie ze względu na erotyczny charakter tekstów w większości utworów wykonywanych przez grupę. Są oni najbardziej znanymi przedstawicielami gatunku Miami bass.

Zespól założyli Fresh Kid Ice (Chris Wongwon), DJ Mr. Mixx (David Hobbs) oraz Amazing V w 1985 roku w Kalifornii. W tym samym roku światło dzienne ujrzały dwa wydane własnym sumptem debiutanckie single grupy "Revolution" oraz "What I like" z gościnnym udziałem Brother Marquis. Rok później członkowie zespołu przeprowadzają się do Miami gdzie podpisują kontrakt płytowy z Lukiem Skywalkerem. Kilka miesięcy później z zespołu odchodzi Amazing V jego miejsce w zespole zastępuje Luke.

W 1986 grupa wydaje pierwszy album zatytułowany "2 Live Is What We Are", płyta wzbudza wiele kontrowersji, przede wszystkim szczegółowe przedstawienie seksualności zawarte w tekstach. Sprzedawca płyt z Florydy został zatrzymany przez policje po tym jak sprzedał 14 letniemu chłopakowi album zespołu. Album otrzymał status złotej płyty.

Następny album zespołu "Move Somethin" Skywalker wydal już czystszej wersji. Mimo to sprzedawca płyt z Alabamy został zatrzymany przez policje gdy sprzedał płytę policjantowi w cywilnym ubraniu. Wraz z wydaniem trzeciego albumu "As Nasty As They Wanna Be“ zespól osiągnął największy sukces, przede wszystkim z powodu singla "Me So Horny", który sprzedawał się wyśmienicie mimo ze nie grano go w radiach. Katolicka grupa konserwatystów "American Familiy Association“ przekonała gubernatora Florydy Boba Martineza iz album nie powinien być sprzedawany w sklepach. Najwyższy sąd we Florydzie zakazał legalnej sprzedaży płyty w 1992 roku. Jednak przed tym trzej członkowie zespołu trafili do aresztu za wykonanie materiału na żywo. Niesamowite zamieszanie wokół płyty wpłynęło również na jej sprzedaż, łącznie w Ameryce sprzedało się ponad 2 miliony egzemplarzy albumu.

W 1991 roku światło dzienne ujrzał pierwszy nagrany na żywo album zespołu "Live in Concert" oraz studyjna płyta "Sports Weeken". Obydwie produkcje zespołu nie osiągnęły jednak większego sukcesu komercyjnego. Słaba sprzedaż płyt spowodowała, iż członkowie zespołu rozeszli się w rożne strony i każdy z nich rozpoczął karierę solowa. 

W 1994 roku Luke, Fresh Kid Ice i Verb reaktywuje grupę pod nowa nazwa The New 2 Live Crew. Zespól wydaje jednak tylko jeden album zatytułowany "Back At Your Ass for the 1994" poczym ponownie i nieodwracalnie zawiesza działalność.
Odwet_1, 30 lat
mężczyzna