Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Big Noyd

 Big Noyd rap graffiti breakdance video Big Noyd, big_noyd.hip-hop.pl
Big Noyd (właściwie TuJuan Perry) jest raperem pochodzącym z nowojorskiej dzielnicy Queensbridge. Blisko związany z ekipą Mobb Deep (występował gościnnie na ich wszystkich albumach). Debiutował zwrotką w kawałku Stomp'Em Out" na premierowym "Juvenile...
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Big Noyd (właściwie TuJuan Perry) jest raperem pochodzącym z nowojorskiej dzielnicy Queensbridge. Blisko związany z ekipą Mobb Deep (występował gościnnie na ich wszystkich albumach).

Debiutował zwrotką w kawałku Stomp'Em Out" na premierowym "Juvenile Hell" (1993) Mobb Deep'ów. Jego pierwsza solowa płyta "Episodes Of A Hustla" ukazała się w 1996 roku, lecz podczas jej nagrywania trafił do więzienia i nie miał pełnej kontroli nad jej finalną wersią. Stąd też na tej płycie znajduje sie tylko 11 kawałków.

Noyd wrócił w 2003 roku z albumem "Only The Strong (Survives)". Krążek zawiera wiele gościnnych udziałów kumpli z kręgu Mobb Deep.

Rok później artysta wraca z trzecim solowym materiałem "On The Grind", z podobnym doborem gości. Oprócz płyty w roku 2004, zagrał główną rolę w filmie "Murda Muzik The Movie" wyprodukowanym przez Mobb Deep. Grał w nim młodego, zdolnego rapera Fresh'a. Zaskoczył tym samym widzów swoim talentem aktorskim.

W sierpniu 2006 roku wydana została jak do tej pory ostatnia płyta Big Noyd'a "The Stick Up Kid".