Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Busta Flex

 Busta Flex rap graffiti breakdance video Busta Flex, busta_flex.hip-hop.pl
Busta Flex (Valery Francois) urodził się 30 września 1977 roku w Epinay-sur-Seine w Paryżu. Jest to jeden z najlepszych raperow we Francji. Pseudonim zaczerpnął z połączenia 2 ksywek jego idoli czyli Busta Rhymesa i Funkmastera Flexa. Przygodę z rape...
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_3 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Busta Flex (Valery Francois) urodził się 30 września 1977 roku w Epinay-sur-Seine w Paryżu. Jest to jeden z najlepszych raperow we Francji. Pseudonim zaczerpnął z połączenia 2 ksywek jego idoli czyli Busta Rhymesa i Funkmastera Flexa.

Przygodę z rapem Busta rozpoczął w 1994 roku zdobywajac uznanie u miejscowych fanow technika składania słów na wolnym stylu. W 1995 r. został zaproszony na taśmę Cut Killera "Hip hop Soul Party 2" i wystąpił gościnnie w kawałku grupy Koalition "Eh Koi". Rok 96 Busta udzielał sie aktywnie w podziemiu wspierając swoim talentem tamtejsze składy. W 1997 zagościł na słynnej składance "L. 432".W tym samym roku zaczęła sie przyjaźń naszego bohatera z Kool Shen'em, który wcielił go do swojej wytworni IV My People. W 98r światło dzienne ujrzał debiutancki album rapera zatytułowany "Busta Flex". Dwa lata później do sklepów trafił drugi krążek Flexa pt. "Sexe, Violence, Rap Et Flooze". Ponadto przez kolejne 2 lata zwrotki rapera mogliśmy usłyszeć m.in. na kompilacji "Premiere Classe 2"(2001),soundtracku do "Yamakasi" czy składance "Niroshima".Kolejny solowy projekt rapera "Eclipse" z 2002 roku nasączony elektronika przyniósł zupełnie nowe brzmienia. W następnych latach raper udzielił sie m.in.na ścieżkach dźwiękowych takich filmów jak "Taxi 3" czy "RRRrrr".Ostatni album rapera trafił do sklepów w 2006 roku.

Dyskografia:
1998 - Busta Flex
2000 - Sexe,Violence,Rap Et Flooze
2002 - Eclipse
2006 - La Piece Maitresse
=n0n=, 30 lat
mężczyzna, Zabrze