Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Coldcut

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Coldcut to duet producencko-DJ'ski założony w połowie lat 80. przez Matta'a Black'a i Jonathan'a More'a. Uważa się ich za najważniejszych propagatorów Hip-Hop'u w Europie.

Na początku zaczynali od pracy w rozgłośni Network 21, w której na początku lat 80. grali utwory takich wykonawców jak Whodini, Run-D.M.C. czy Grandmaster Flash. Głośniej zrobiło się o nich, gdy zaczęli grać audycję "Solid Steel" w rozgłośni Kiss. W roku 1987, własnym kosztem wydali EP'kę "Hey kids, what time is it?", która była pierwszym w Europie albumem opartym na technice samplingu. Rok później nakładem AheadOfOurTime wydali płyty "Out to lunch with ahead of our time" oraz "Stop the crazy thing". Po premierach tych dwóch krążków stali się najpopularniejszym duetem DJ'sko-producenckim w Wielkiej Brytani oraz podpisali umowę z wytwórnią Tommy Boy. W roku 1989 ukazał się dystrybuowany już nie tylko w Europie, ale i w Ameryce, krążek "What's that noise". Zaproszono na niego m.in. słynną raperkę, Queen Latifah, a sam album pokrył się srebrem w Wielkiej Brytani. Po osiągnieciu dużych sukcesów, zespół został w roku 1990 nagrodzony statuetką BPI jako najlepsi producenci roku. Założyli wtedy kultowy label Ninja Tune, stawiając na wydawanie ambitnej muzyki z pogranicza Hip-Hop'u, Jazz'u czy progresywnej muzyki tanecznej.

W 1993 roku wydali w labelu Arista płytę "Philosophy", a 3 lata później "Cold Krush Cuts" oraz swój najbardziej znany album, "Journeys by DJ: 70 minutes of madness". Uważa się ich za pionierów VJ'ingu, czyli synchronizacji dźwięku z obrazem.

Dyskografia:
1989 - Out to Lunch with Ahead of Our Time
1989 - What's That Noise?
1990 - Some Like It Cold
1994 - Philosophy
1997 - ColdKrushCuts - Mixed by Coldcut/DJ Food + DJ Krush
1997 - Let Us Play
1998 - Let Us Replay
2000 - Cold-Cut-Outs
2002 - Journeys by DJ - 70 minutes of madness mix CD
2006 - Sound Mirrors
Leśny Wykole..., 28 lat
mężczyzna, Zielona Góra